2017-01-02

Doda zagra zwariowaną Anielkę w „Daleko od noszy”

0

Piosenkarka w nowych odcinkach serialu wcieli się w postać... kierowcy karetki.

Dorota „Doda” Rabczewska zagra dziewczynę, która złamała przepisy drogowe i straciła prawo jazdy, a w ramach kary sąd nałożył na nią obowiązek pracy społecznej. - Więc ona stwierdziła, że okej, że ona chce w takim razie pracować w szpitalu, jeździć na sanitarce. I jeździ w takich obcasach, jest łomot, pisk, krzyk, ludzie krzyczą, a siostry odwracają się przez okno, mówią: „Anielka zaparkowała” - opowiedziała w swoim stylu Doda. - To jest hit. To jest dziewczyna, która jest niesamowitą, bardzo energiczną osobą - dodała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Obecnie trwają zdjęcia do serii, która zostanie wyemitowana wiosną. Doda pojawi się w niej epizodycznie, ale w kolejnej występować będzie już regularnie. - W tej serii wystąpiłam zapowiadając swoją postać, a w kolejnej serii Anielka będzie co odcinek - zdradziła. W ten sposób dołączy do obsady na stałe.

To nie pierwsza aktorska rola Dody. Wiosną 2016 roku zadebiutowała w Teatrze IMKA. W spektaklu „Słownik ptaszków polskich”, wyreżyserowanym przez Krzysztofa Maternę, wystąpiła u boku takich gwiazd jak Olga Bołądź, Janusz Chabior i Robert Rozmus. Zagrała w nim postać Andżeliki, dziewczyny posługującej się młodzieżowym językiem i slangiem z przedmieść. Nie było łatwo. - Jak uczyłam się scenariusza mojej roli, która była potwornie trudna, mówię: „Boże, dlaczego mi to robisz?” już przy dwudziestej stronie podaniowej! „Dlaczego ja mam się tego nauczyć, ja tego nie zniosę, mam katusze”, głowa mi pękała, po prostu dramat - wyjaśniła Doda.

Wokalistka dziś nie żałuje, że dała się namówić na nowe artystyczne wyzwanie, choć początkowo odmówiła. - Dostałam tyle propozycji filmowych i serialowych po tym zagraniu w teatrze… Jestem w szoku - powiedziała. - Między innymi właśnie reżyser serialu „Daleko od noszy” zaproponował mi rolę Anielki - wskazała.

Serial „Daleko od noszy” wraca na antenę Telewizji POLSAT po siedmioletniej przerwie. Wystąpią w nim m.in. świetnie znani Paweł Wawrzecki (doktor Kidler), Hanna Śleszyńska (siostra Eugenia Basen) czy Agnieszka Suchora (siostra Basia Es). Do obsady, oprócz Dody, dołączyła także Katarzyna Glinka, jako siostra Rita. Wiadomo również, że nikt nie zastąpi Anny Przybylskiej w roli siostry Karinki.

Zobacz także:
Grupa Polsat wyprodukuje film o Annie Przybylskiej

Komentarze
© Polsat 2018