2016-09-27

Maria Tyszkiewicz delikatna jak Pocahontas i silna jak Axl Rose

0

- Staram się pokazać cząstkę siebie - mówi dla POLSAT.PL bohaterka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Wcielała się już w Michała Szpaka, lidera Guns N’ Roses, Dodę i Edytę Górniak. Wkrótce zobaczymy ją jako Oceanę. Młoda aktorka teatru Studio Buffo pokazuje, że nie przypadkiem znalazła się wśród uczestników muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wykonaniami światowych i polskich przebojów zyskała sympatię jury oraz innych uczestników programu.

Kiedy 6-letnia Marysia Tyszkiewicz zdawała do szkoły muzycznej, postanowiła wybrać na przesłuchania swoją ulubioną piosenkę „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas”. Po latach, w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, aktorka znów miała okazję zmierzyć się utworem śpiewanym w polskiej wersji przez Edytę Górniak.

Czy odtwórczyni głównej roli w musicalu „Romeo i Julia” łatwiej wcielić się w diwę polskiej piosenki czy w rockowego giganta Axla Rose’a? - To zupełnie inne osoby. Axl Rose jest bardzo energetyczny i ma mocny, wysoki wokal. Jest przy tym bardzo męski. Szaleje na scenie. Edyta Górniak jest z kolei bardzo delikatna. Szczególnie w tej piosence, którą wykonałam. To utwór który bardzo lubię - mówi POLSAT.PL Maria Tyszkiewicz. - Jako dziecko często oglądałam „Pocahontas”. To była moja ulubiona bajka. Z piosenką z tego filmu wiążą się ważne dla mnie osobiste przeżycia - dodaje artystka.

Emocje, jakie towarzyszyły Marii Tyszkiewicz podczas śpiewania, zostały dostrzeżone przez jury. - Widzę jaką cenę płacisz za obcowanie z tymi emocjami. Jestem ci strasznie wdzięczny - powiedział po występie Paweł Królikowski, jeden z jurorów programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Staram się czasem przemycić trochę swoich emocji podczas wykonania, choć formuła programu jest taka, że trzeba idealnie wykonać konkretny utwór. Jak pierwowzór - mówi aktorka. - Nie jestem robotem i moja osobowość na pewno jest widoczna podczas wykonań. Myślę, że to dobrze, gdy na scenie można zobaczyć swoistą syntezę mnie i danej gwiazdy - podkreśla Maria Tyszkiewicz.

Przygotowania do każdego występu wymagają zaangażowania i wytrwałości. Przede wszystkim artysty, ale i przygotowującego go zespołu specjalistów. - Udział w programie to wielkie wyzwanie. Mamy bardzo dużo pracy. Codziennie odbywają się próby wokalne, aktorskie i choreograficzne. Łączy się to oczywiście z bardzo dobrą zabawą. Na planie wszyscy zaangażowani w show świetnie się dogadujemy - mówi POLSAT.PL Maria Tyszkiewicz. - Zawsze lubiłam naśladować gwiazdy, parodiować je. Sprawiało mi to przyjemność. Wdrażanie się w to jak śpiewa gwiazda, poznawanie jej charakteru jest fascynujące. Dawało i daje mi to dużo radości - akcentuje artystka.

W którą z gwiazd światowego formatu najbardziej chciałaby wcielić się Maria Tyszkiewicz? Młoda artystka nie ma wątpliwości. - Beyonce! Jest moją idolką. Często oglądam jej koncerty i bardzo mi imponuje. Zarówno profesjonalizmem, jak i wokalem, umiejętnością tańczenia. Jest bardzo mądrą kobietą - wskazuje Maria Tyszkiewicz.

Michał Pogodowski

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” 15 października w sobotę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Czwarty odcinek szóstej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już dostępny w IPLA.TV.

Oglądaj w IPLA.TV:
Dorota „Doda" Rabczewska zaspokoiła ciekawość Marii Tyszkiewicz i udzieliła jej kilku cennych rad.

Zobacz także:
Maria Tyszkiewicz rzuciła na kolana jako Axl Rose
Mateusz Banasiuk jako Brad Roberts wygrał odcinek szóstej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Kamil Bijoś świetnie się bawi i ma szczytny cel
Olga Szomańska zachwyciła wokalem i... długimi nogami

Komentarze
© Polsat 2016