Grupa Lemon zwycięzcą 3. edycji „Tylko muzyka”. „Tylko taniec. Got to dance” wygrywa Dawid Ignaczak.

14.05.2012

Grupa Lemon zwycięzcą 3. edycji „Tylko muzyka”.
Aż osiem razy show Polsatu wygrało w tym sezonie z "X Factor".

1. polską edycję „Tylko taniec. Got to dance” wygrywa 19-letni Dawid Ignaczak z Włocławka. Krystyna Mazurówna funduje zwycięzcy własną nagrodę.

 

 

Sukcesem zakończyła się III edycja muzycznego show Telewizji POLSAT "Tylko

muzyka. Must be the music"oraz I edycja "Tylko taniec.

Got to dance". Główne nagrody, czyli 100 tys. złotych oraz występ podczas 10. jubileuszowego Sopot TOPtrendy Festiwal 2012 w ścisłym finale,głosami widzów wygrali: polsko-łemkowska grupa Lemon w "Tylko muzyka" oraz 19-letni Dawid Ignaczak z Włocławka w "Tylkotaniec".

 

 

„Tylko muzyka. Must be the music” utrzymało pozycję lidera wśród weekendowych talent show. Odcinek finałowy „Tylko muzyka” na antenie Polsatu obejrzało w miniony niedzielny wieczór 3 mln 217 tys. widzów, tj. o ponad 450 tys. więcej niż nadawany w sobotę „X Factor”, który zgromadził tym razem 2 mln 765 tys. widzów, i aż o blisko 1 mln 360 tys. więcej niż nadawany w TVP2 odcinek ”Bitwy na głosy”.
W piątkowy wieczór widzowie obejrzeli także ostatni finałowy odcinek na żywo „Tylko taniec. Got to Dance”. Show oglądało tym razem 2 mln 124 tys. widzów, co dało stacji udział na poziomie 20,81% SHR w grupie 16-49 i 16,92% SHR w grupie wszystkich badanych 4+. Warto dodać, że oba show Polsatu w trakcie nadawania były liderami pasma grupie 16-49 w całym sezonie: "Tylko muzyka" z wynikiem - 25,55% SHR , i "Tylko taniec" z wynikiem 20,87% SHR.

Ostatni finałowy odcinek 3. serii "Tylko muzyka. Must be the music" obejrzało wczoraj 3 miliony 217 tys. widzów. Osiągnęliśmy tym samym doskonały wynik w grupie komercyjnej 16-49, na poziomie 24,81% SHR. W grupie wszystkich badanych 4+ finałowy odcinek "Tylko muzyka" uzyskał wynik 21,94% SHR. Warto dodać, że trzecia edycja muzycznego show zgromadziła o ponad 170 tys. widzów więcej niż 2. edycja, nadawanej jesienią ubiegłego roku - średnia widownia 10 odcinków trzeciej edycji show (4+ AMR) wyniosła w tym sezonie 3 mln 493 tys. widzów, w drugiej edycji - 3 mln 321 tys. widzów.
Warto dodać, że 3. edycja "Tylko muzyka" aż ośmiokrotnie wygrała w tym sezonie z konkurencyjnym show TVN - "X Factor". Także w grupie młodych, tj. w grupie 16-24 "Tylko muzyka" osiągnęła doskonały wynik - ze wszystkich 10 odcinków średnia wyniosła 33,54% SHR.

Z kolei ostatni finałowy odcinek 1. polskiej edycji tanecznego show "Tylko taniec. Got to dance" obejrzało wczoraj 2 miliony 124 tys. widzów. Osiągnęliśmy tym samym bardzo dobry wynik w grupie komercyjnej 16-49, na poziomie 20,81% SHR. Średnia oglądalność 10 odcinków pierwszej edycji show w grupie komercyjnej 16-49 wyniosła 20,87% SHR, w grupie 4+ wszystkich badanych osiągając wynik 2 mln 644 widzów. Także w grupie młodych, tj. w grupie 16-24 "Tylko muzyka" osiągnęła doskonały wynik - ze wszystkich 10 odcinków średnia wyniosła 29,57% SHR.

źródło: Nielsen Audience Measurement

Poziom finału III edycji "Tylko muzyka. Must be the music" był bardzo wysoki i nawet jurorom trudno było wskazać jednoznacznie faworyta. Ostatecznie tylko zespół Lemon był wskazywany przez nich jako ścisły finalista. I nie pomylili się. Łemkowsko - polska grupa z charyzmatycznym wokalistą Igorem Herbutem weszła do dogrywki razem z hip - hopowym składem z Mławy - Najlepszy Przekaz W Mieście. Po dwóch ostatnich występach jurorzy nie kryli swoich sympatii, niemalże zgodnie wskazując zespół Lemon jako najlepszy zespół tej edycji. - Chciałbym, żeby wygrali muzycy i muzyka - mówił tuż przed ogłoszeniem werdyktu Adam Sztaba. Ostatecznie, decyzją widzów zwyciężyła grupa Lemon, zapewniając sobie udział na 10. jubileuszowym Sopot TOPtrendy Festiwal oraz nagrodę w wysokości 100 tys. złotych. Chłopcy z Lemon otrzymali także wczoraj od radia RMF FM bon o wartości 100 tys. złotych na kampanię promocyjną na antenie RMF FM.

Lemon, to polsko - łemkowsko - ukraińska grupa, stworzona przez charyzmatycznego wokalistę Igora Herbuta z Przemkowa. Igor gra na fortepianie i tzw. gicie, sam pisze teksty i komponuje muzykę. Obecnie studiuje jazz i muzykę estradową na Uniwersytecie Zielonogórskim. Oprócz muzyki interesuje się akrobatyką i... Japonią. Lemon to zespół, który powstał już po precatingach do programu, na których Igora wspomagał jego kuzyn gitarzysta Adam Horoszczak. Dopiero na casting w Warszawie w zespole pojawili się: skrzypek Andrzej Olejnik, basista Piotr Kołacz i perkusista Piotr Budniak, których Igor znał ze wspólnego grania ze studiów. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swoją debiutancką płytę.

W piątkowym finałowym starciu "Tylko taniec. Got to dance" emocji również nie zabrakło. Spośród 7 finalistów, decyzją widzów, do ścisłego finału przeszła dwójka najlepszych - 19-letni Dawid Ignaczak z Włocławka oraz formacja Top Toys. Dogrywka okazała się niezwykle mocna - poziom obu wykonawców był naprawdę wyrównany. Decyzją widzów program wygrał Dawid Ignaczak. Jurorzy tak komentowali finałowy występ 19-latka: - Z odcinka na odcinek tańczysz coraz lepiej, masz ogromny talent i fajnie, że zrobiłeś swoją choreografię - mówił Andersz. - Wiem, że masz szanse, ludzie cię kochają i będą na ciebie głosować - Malitowski. - W tańcu jak w każdej dziedzinie są potrzebne talent i pasja, i ja widziałam talent i pasję! On tańczy nawet czapką" - podsumowała Mazurówna.
Zwycięzca I polskiej edycji "Tylko taniec. Got to dance" jest samoukiem - Dawid Ignaczak tańczy od 15 roku życia. Ma przyrodnią siostrę Agatę. Tańca uczył się we Włocławskim Centrum Kultury. Uwielbia beatbox i graffiti. W najbliższym czasie planuje zdać maturę, a za wygraną chce pomóc rodzinie i rozwijać swój talent. Jest samoukiem.

Krystyna Mazurówna po wygranej Dawida postanowiła ufundować własną nagrodę: - Bardzo sie ucieszyłam ze wygrał Dawid - samouk, ktory ma talent i wielką pasję, czyli to, co według mnie jest najcenniejsze w sztuce! Ufundowałam mu moją prywatną nagrodę - zapraszam go do Paryża, na tydzień, dwa, miesiąc, gwoli jego uznania. Oczywiście opłacam podróż w dwie strony, ma chatę i wikt u mnie, no i postaram sie, żeby znalazl tam jakieś kontakty zawodowe, szkoły lub profesorów specjalistów w jego dziedzinie, co oczywiście także sfinansuję. Wierzę w młode talenty, trzeba im ułatwiać życie i rozwój w kierunku przez nich wybranym! - tak skomentowała swoją decyzję Mazurówna.

A już niebawem, bo w najbliższy weekend, ruszają precastingi do 4. edycji "Tylko muzyka" i 2. edycji show "Tylko taniec. Got to dance". Na przełomie maja i czerwca odwiedzimy aż osiem miast w całej Polsce. Przesłuchania potrwają przez cztery kolejne weekendy. I tak odwiedzimy:


Tylko Muzyka:

19 maja Warszawa - Szkoła Tańca RIVIERA, ul. Waryńskiego 12 (przy Metrze Politechnika)
20 maja Łódź - ŁÓDZKI DOM KULTURY, ul. R. Traugutta 18
26 maja Gdańsk - Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, ul. Powstańców Warszawskich 25 27 maja Olsztyn - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1
2 czerwca Wrocław - Hotel Mercure Panorama ul. Pl. Dominikański 1
3 czerwca Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232
9 czerwca Poznań - Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
10 czerwca Warszawa - Szkoła Tańca RIVIERA, ul. Waryńskiego 12 (przy Metrze Politechnika)Tylko Taniec:

19 maja Łódź - ŁÓDZKI DOM KULTURY, ul. R. Traugutta 18
20 maja Warszawa - Szkoła Tańca RIVIERA, ul. Waryńskiego 12 (przy Metrze Politechnika)
26 maja Olsztyn - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, ul. Parkowa 1
27 maja Gdańsk - Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, ul. Powstańców Warszawskich 25
2 czerwca Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232
3 czerwca Wrocław - Hotel Mercure Panorama, ul. Pl. Dominikański 1
9 czerwca Warszawa - Szkoła Tańca RIVIERA, ul. Waryńskiego 12 (przy Metrze Politechnika)
10 czerwca Poznań - Bestime - Wielkopolskie Centrum Tańca, ul. Wrocławska 25„Tylko taniec” powstaje na licencji programu “Got to dance” – premiera show miała miejsce na brytyjskim kanale - Sky One w grudniu 2009 roku. Dystrybutorem formatu jest należąca do Ruperta Murdocha firma Shine International – ta sama, która jest właścicielem licencji formatu „Must be the music”, również realizowanego w Telewizji POLSAT. Producentem obu programów jest Jan Kępiński.