Twoja twarz brzmi znajomo

500 milionów widzów nie może się mylić, a właśnie tyle osób oglądało w Chinach show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (Your Face Sounds Familiar). Gdyby zliczyć wszystkich widzów wszystkich edycji tego programu na świecie byłoby ich prawie dwa razy tyle. Do tej pory format firmy Endemol zrealizowano w 23 krajach, a w przygotowaniu jest 13 kolejnych wersji narodowych. Wszędzie cieszył się ogromną popularnością. W Chinach, Hiszpanii, Rumunii, w Portugalii, Grecji, Turcji, Serbii i we Włoszech szybko stał się programem rozrywkowym nr 1 pokonując takie hity jak „X Factor” czy „Mam talent”. W „Twoja twarz brzmi znajomo” w którym wyzwaniem dla gwiazd będzie jak najwierniejsze przeistoczenie się w największe ikony światowej sceny muzycznej, wystąpią Julia Pietrucha, Katarzyna Skrzynecka, Mariusz Totoszko, Bilguun Ariunbaatar, Agnieszka Włodarczyk, Paulla, Artur Chamski i Paweł Tucholski. Występy oceniać będzie czteroosobowe jury do którego zaprosiliśmy, światowej sławy mezzosopranistkę Małgorzatę Walewską, aktorkę i artystkę o wielu twarzach Katarzynę Kwiatkowską, kochanego przez wszystkich Polaków aktora Pawła Królikowskiego oraz wizjonera polskiej sceny klubowej DJ-a Adamusa. Program poprowadzi męski duet Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor. 

 

Show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w każdym z krajów w którym zostało zrealizowane osiągnęło wysokie wyniki oglądalności. Co więcej każda ze stacji, która zakupiła format realizuje już kolejne edycje. Do dziś na całym świecie powstało ich już 65. Na razie rekordzistami są Chińczycy (5 edycji), ale szybko gonią ich Rumuni (4), Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy (po 3).

Skąd ten sukces? Z tego, że wszyscy, niczym kultowy inżynier Mamoń z „Rejsu”, lubimy te piosenki, które już znamy. W „Your Face Sounds Familiar” usłyszymy je w perfekcyjnym wykonaniu. Na ekranie pojawią się najwięksi z największych, ikony światowej i polskiej sceny muzycznej: Michael Jackson, Madonna, Freddie Mercury, Tina Turner, Violetta Villas czy Rihanna. Po raz pierwszy w historii telewizji na jednej scenie pojawią się gwiazdy i przeboje Maryli Rodowicz, Stevie Wondera, Krzysztofa Krawczyka, Lady Gagi i wielu innych. Zadaniem uczestników „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” będzie by jak najwierniej wcielić się w artystów, których utwory się wykonuje. Liczyć się będzie nie tylko sposób wykonania piosenki, ale też strój, makijaż, ruch sceniczny, gest danej gwiazdy znany z teledysków czy koncertów. Jak ważne będą metamorfozy pokazuje przykład zwycięzcy rosyjskiej wersji programu młodego szerzej w Rosji nieznanego aktora, który zachwycił jurorów i publiczność niesamowitymi przemianami i wspaniałymi wykonaniami wielkich przebojów.

 

Nad niecodzienną metamorfozą uczestników będzie pracował sztab ludzi, ale z tremą, sceną oraz jurorami każda z gwiazd będzie się musiała zmierzyć sama i to aż ośmiokrotnie, za każdym razem wcielając się w inną wielką postać światowej sceny muzycznej. Co najważniejsze w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rywalizacja nie będzie najistotniejsza. Liczyć się będzie dobra zabawa i cel, na który zwycięzcy poszczególnych odcinków, jak i finału przeznaczą wygraną. Może to być wsparcie finansowe chorej osoby, pomoc dla wybranego domu dziecka, czy schroniska dla zwierząt.

Niedzielne wieczory będziemy się więc dobrze bawić podziwiając przemiany i wykonania wielkich hitów gwiazd światowego formatu, z drugiej strony robiąc coś dobrego dla innych.

 

Muzycznie nad projektem czuwa ikona polskiej muzyki rozrywkowej – Zygmunt Kukla wraz z orkiestrą oraz zespołem trenerów muzycznych i choreografów. Program reżyseruje Rolf Meter legendarny twórca największych światowych hitów Endemola, zaś polskim reżyserem jest Bolesław Pawica.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 213Dodaj nowy wątek
22:39 | 05.04.2014
TwojaTwartzBrzmiZnajomo
dodał: Basia Odpowiedz
Program jest super,wykonawcy super,jurorzy bardzo dobrzy,prowadzący najlepsi. Brawo za pomysł.
22:25 | 05.04.2014
Na żywo czy hybryda
dodał: podlaska Odpowiedz
rozumiem, ze gadki zanim wejda do windy są kręcone wczesniej. Napis, że na żywo pojawia sie jedynie przy śpiewaniu, czy to znaczy, że komenatarze jurorów są kręcone wczesniej? To znaczy, że jest jakis bład techniczny i napis "na żywo powinien byc cały czas (poza gadką z Dowborem) czy też piosenki są wykonywane na żywo jak wszyscy i tak juz znają noty za występy bo nagrywane jest to wczesniej?
01:29 | 13.04.2014
Odp.: Na żywo czy hybryda
dodał: Widz
Słuszne spostrzeżenie!
14:53 | 05.04.2014
Mariusz Totoszko
dodał: kamilla32 Odpowiedz
Ja uważam, że ten program jest super. A najlepszy moim zdaniem jest Mariusz Totoszko.Chociaż inni też nieźle sobie radzą. Pozdrawiam wszystkich!
22:08 | 01.04.2014
Poco oszukują!!!!!!
dodał: lili Odpowiedz
Mnie się wydaje że ten program nie jest na żywa , jak to jest możliwe że po wejściu do windy są już kimś innym ??!!!
08:27 | 02.04.2014
Odp.: Poco oszukują!!!!!!
dodał: pokrecona
Jakie oszukują? Kto powiedział że to jest na żywo? Oglądałaś w ogóle ten program chociaż raz? Jakbyś oglądała to byś zauważyła że są nagrania w garderobie jak się przygotowują wcześniej. No trzeba być chyba ułomnym chyba żeby nie zauważyć.
17:25 | 05.04.2014
Odp.: Poco oszukują!!!!!!
dodał: Amatis
Nie, na żywo jest napisane kiedy już śpiewają. A to, co jet przed windą, zostało nagrane wcześniej ;)
22:46 | 05.04.2014
Odp.: Poco oszukują!!!!!!
dodał: mala mi
Program jest nagrany - widać to choćby po zajawkach przed przerwą reklamową. Po co w taki razie pokazują w lewym górnym roku tylko na czas występu napis "występ na żywo" - jedna wielka ściema!!! Ale suma sumarum program jest niezły:) Wystarczyłoby tylko powiedzieć prawdę, nikt nie lubi być oszukiwany:(
23:50 | 05.04.2014
Odp.: Poco oszukują!!!!!!
dodał: kikiki
"Na żywo" nie musi oznaczać, że jest to bezpośrednia transmisja. Zresztą podczas programu nie widnieje pod logo stacji, jak to zwykle bywa przy transmisjach, napis "na żywo". Pojawia się on tylko na początku każdego występu i oznacza, że sam występ jest w formie zarejestrowanego "koncertu". No i że uczestnicy programu nie występują z playbacku.
17:34 | 06.04.2014
Odp.: Poco oszukują!!!!!!
dodał: kalle
Tez mam takie wrazenie, tym bardziej, ze od 2 dni lecialy reklamy.......
04:15 | 31.03.2014
Paulla
dodał: Kamas Odpowiedz
Beznadziejnie spiewa i ciagle siedzi obrazona na wszystkich!!Prosze o wyrzucenie jej z programu!!!!
22:53 | 30.03.2014
jury do wymiany!
dodał: vampirek Odpowiedz
Bardzo fajny program, podoba mi się to, jak wykonawcy angażują się w dane im role, podobają mi się ich metamorfozy, ale jury... Po co ono tam w ogóle siedzi? P. Walewska drętwa, sztywna, szalenie nieobiektywna. DJ Adamus podaje fakty historyczne o danych utworach, a nie ocenia wykonawców. P. Kwiatkowska obiektywna, chyba najbardziej merytoryczna i na miejscu. P. Królikowski to już żenada kompletna, kieruje się raczej emocjami, sympatiami, a nie poziomem wykonów. Mam wrażenie, że on chyba nie wie, o co w tym programie chodzi.
16:31 | 30.03.2014
wypowiedzi jury
dodał: morysek Odpowiedz
wypowiedzi jury sa bez ladu i skladu. Pani Kwiatkowska chyba nie zna innych slow niz "totalnie". Totalna porazka...
14:18 | 30.03.2014
Julia P.
dodał: Izqbeczka Odpowiedz
Po ostatnim odcinku przekonałam się, że Julia Pietruch anie umie przegrywać. Jaka była zła, że nie dostaje wysokich not!
01:36 | 30.03.2014
ttbz
dodał: kalle Odpowiedz
cale te ,,jury,, do wymiany. p.Walewska powinna udzielac lekcji spiewu, p,Kwiatkowska - gubi sie w swoich opiniach,a p.Krolikowski - przeszedl samego siebie, zbyt pobudliwy, zbyt mocno sie nakreca. Dobra zabawa, ale po wysluchaniu ostatecznych ocen - humor tryska, nie ze wzgledu na oceny ale ze wzgledu na uzasadnienie.
00:11 | 30.03.2014
Żenada
dodał: Kapucha Odpowiedz
Juror Królikowski dzisiaj dał popis z oceną Agnieszki Włodarczyk! Czy Polsat nie mógłby zatrudniać ludzi, którzy maja mniej problemów osobistych?
17:46 | 30.03.2014
Odp.: Żenada
dodał: Elka
Nie darze sympatia Agnieszki Wlodarczyk, ale nie zgadzam sie z najnizsza ocena od Pawla Krolikowskiego.Moim zdaniem Aga byla najlepsza.