Top Chef

kulinarne show
WIELKI FINAŁ
2. edycja


środa
20:35

powtórka: niedziela 14:15

Top Chef

W środę - 21 maja - dowiemy się, kto zostanie okrzyknięty drugim "TOP Chefem" w Polsce i wygra nagrodę główną - 100 tys. złotych. Ogłoszenie wyników odbędzie na żywo, ze studia, w którym realizowany będzie kulinarny show. Do boju o ten zacny tytuł stanie 3 finalistów 2. polskiej edycji programu "TOP Chef".  Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu, ale tylko jeden pozna prawdziwy smak zwycięstwa!
Do studia zaprosimy wszystkich 16 uczestników 2. edycji "TOP Chef". Zaprosimy również pierwszego zdobywcę tytułu "TOP Chef" - Martina Gimeneza Castro.  Kto okaże się zwycięzcą najnowszej, 2. serii tego słynnego programu? Przekonamy się już 21 maja!

 

***

 

„TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Jesienią, w każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wyjątkowe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon „TOP CHEF” ustawił poprzeczkę bardzo wysoko!

Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę Kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce, Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się w najnowszych odcinkach drugiej edycji najlepszego kulinarnego show na świecie!

 

„TOP CHEF” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu oraz wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, ale też poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu, czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

 

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni niezwykle profesjonalne jury, w niezmienionym składzie, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seeletso jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w Gazecie Wyborczej. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie Telewizji POLSAT.

 

Prowadzącym program „TOP CHEF” jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi, m.in. z Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Łapanowski jest autorem edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu”. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli, a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

 

Pierwszą polską edycję kulinarnego show wygrał Martin Gimenez Castro, który już na początku lutego otworzył swoją pierwszą restaurację Salto, w centrum Warszawy.

 

Słynne „Spakuj noże i wyjedź!” (Pack your knives and go!) już po raz drugi w Polsce, tylko w Telewizji POLSAT!

 

Sponsorem programu są:

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 579Dodaj nowy wątek
18:08 | 26.11.2013
Top Chef
dodał: Witold Odpowiedz
ten program to wielka porażka wręcz idiotyczny Uważam ze jest ustawiony przez jury.Jak można trzy razy nic nie ugotować i byc w finale Jednym slowem ....lipa i Beznadzieja !
10:19 | 26.11.2013
PIOTREK WYGRANYM
dodał: Kasia Odpowiedz
Zgadzam się z opiniami, że Darka nie powinno być w programie. Werdykt jury to porażka. Piotrek był perfekcyjny, kreatywny, skoncentrowany i cholernie zdolny. Nie zawalił w żadnym z odcinków. A Darek-3 razy nie podał dania-roztrzepany, niekonsekwentny, totalny chaos a do tego narcyzowaty i arogancki. Finał bez Piotrka??? Szkoda oglądać.... Beznadzieja.
18:19 | 25.11.2013
wymienić jury
dodał: lily81 Odpowiedz
BOJKOTUJĘ TOPCHEFA bez Piotrka w finale to jedna wielka lipa nie wierzyłam w starciu z Darkiem Piotr przegral przez karpia GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ wymienić jury i prowadzącego.Lubię Martina i Marikę,ale Darek tam jest przez jakąś koszmarną pomyłkę co on wyprawiał w poprzednich odcinkach-masakra.PIOTR I TAK JEST WIELKIM ZWYCIĘSCĄ.Piotrze ludzie Cię uwielbiają.
19:10 | 25.11.2013
Odp.: wymienić jury
dodał: widzka
Jury to ustawiona lipa, regulamin do kitu, jeśli w ogóle jakiś jest. Robert odpadł a za to samo Darek został i przypuszczam, że to właśnie on wygra. Niech jury wytłumaczy dlaczego daja mu fory ????
17:36 | 25.11.2013
top chef
dodał: widz Odpowiedz
wszystko w tym kraju jest ustawione tak jak final w top chef,jedna wielka porazka!!! Piotrek jest tylko jedynym wygranym!!
08:13 | 25.11.2013
Piotrek Ślusarz i tak wygrał !
dodał: basia Odpowiedz
uważam, że do finału powinien wejść Piotrek Ślusarz ! nic nie mam do Darka, ale jego wejście to ustawka ! osoba, która nie wydała dań w poprzednich odcinkach - powinna odpaść. A on ciągle się ślizga ! robi tylko dobre wrażenie. Nie uważam oczywiście, że nic nie umie - na pewno jest dobrym kucharzem - ale zasad powinno się przestrzegać ! przez to posunięcie jurorów, na pewno część telewidzów nie będzie oglądać kolejnych edycji, na pewno nie ja. Wielki szacunek mam dla Piotrka i życzę mu jak najlepiej - to Ty dla nas jesteś Top Chef !
17:10 | 25.11.2013
Odp.: Piotrek Ślusarz i tak wygrał !
dodał: shalott
zgadzam się z komentarzem w 100%!! od siebie dodam tylko ze Piotr dawał nadzieję i motywację wszystkim młodym kucharzom (jestem jednym z nich) na to, że w tym kraju można być kimś ciężko pracując. Nie przeszedł nie dlatego że Darek był lepszy, ale robił mniejsze show, skupiał się na pracy. Decyzja jest niesprawiedliwa, przeszła osoba która się ślizga i nie wydaje dań, a ten kto walczy do końca odpadł - skandal. Ale Piotrek im wszystkim jeszcze pokaże!
18:23 | 24.11.2013
DAREK!
dodał: tinistas Odpowiedz
Ja to bym Malikę wymieniła Piotra. A i chciałam podkreślić, że ona ma na imię MALIKA, a nie MARIKA. Darka uwielbiam, mam nadzieję, że wygra bo na to zasługuje. :)
16:54 | 24.11.2013
finał.
dodał: aneta Odpowiedz
dla mnie finał to Piotrek!!! ale nie Marika no ludzie bądżmy poważni, liczy się chyba całokształ ,wszystkie odcinki i Piotr na finał zasłużył, a tych dwoje co weszło to porażka:Darek- brak słów, Marika też nie lepsza.Werdykt niesprawiedliwy i krzywdzący, to nie jest chyba program o sztuce kulinarnej tylko ,a tym kto jest bardziej przebojowy, wygadany i bezczelny.
16:42 | 24.11.2013
PIOTREK
dodał: tina Odpowiedz
oglądam powtórkę...Piotrek:(jedyny faworyt!!!!!!!!!
00:06 | 24.11.2013
PIOTR
dodał: Ksymena Odpowiedz
Piotrek już kiedyś za Tobą ryczałam jak zdobyłeś staż. Teraz jestam tak wściekła że nawet łza mi nie pociekła. Jesteś osobą która powinna wygrać ten program. Trzymam za Ciebie kciuki. Powal ich wszystkich na kolana. Mam nadzieję że będę mogła skosztować twoich dań. Powodzenia Top Chefie!!!Jesteś najlepszy!!!
13:11 | 23.11.2013
Piotr i tak już wygrał ten program!
dodał: nata98 Odpowiedz
To był niesprawiedliwy werdykt zawiodłam się na jury a szczególnie na pani Ewie, która wydawała się byś fajna. Jak można było dopuścić do finału człowieka, który nic nie umie. Dla mnie i tak już wygrał Piotr!
16:37 | 23.11.2013
Odp.: Piotr i tak już wygrał ten program!
dodał: OSZUSTWO! MARNA USTAWKA
To jasne, ze Piotr najbardziej ze wszystkich zasluzyl na final. Martin, ok. Ale Marika, ktora dostala sie tylko dlatego, bo jakas kobieta musi byc,a ten spocony oblech darek? Strasznie odpychajacy typ, dania przecietne, albo nie podane, pizza skopiowana, pot kapiacy do zarcia, a jak gada to sie pluje. Nie ogladam finalu- ustawionej kpiny.
20:18 | 23.11.2013
Odp.: Piotr i tak już wygrał ten program!
dodał: munio
Niestety Darkowi nie powinie się noga BO WYGRAŁ !!!!!!!!!! przecieki już są