Top Chef

kulinarne show
NOWE ODCINKI
2. edycja


środa
20:35

powtórka: niedziela 14:15

Top Chef

„TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Jesienią, w każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wyjątkowe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon „TOP CHEF” ustawił poprzeczkę bardzo wysoko!

Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę Kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce, Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się w najnowszych odcinkach drugiej edycji najlepszego kulinarnego show na świecie!

 

„TOP CHEF” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu oraz wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, ale też poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu, czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

 

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni niezwykle profesjonalne jury, w niezmienionym składzie, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seeletso jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w Gazecie Wyborczej. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie Telewizji POLSAT.

 

Prowadzącym program „TOP CHEF” jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi, m.in. z Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Łapanowski jest autorem edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu”. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli, a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

 

Pierwszą polską edycję kulinarnego show wygrał Martin Gimenez Castro, który już na początku lutego otworzył swoją pierwszą restaurację Salto, w centrum Warszawy.

 

Słynne „Spakuj noże i wyjedź!” (Pack your knives and go!) już po raz drugi w Polsce, tylko w Telewizji POLSAT!

 

Sponsorem programu są:

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 564Dodaj nowy wątek
12:29 | 28.11.2013
Konkurs SMS
dodał: Dyzio Marzyciel, co marzył o robocie kuchennym Odpowiedz
Uprzejmie proszę szanownych organizatorów konkursu o udzielenie informacji, na kiedy zaplanowano stosowny termin na powiadomienie wysyłających sms-y o "finale" rzekomego losowania? Jak nie otrzymam odpowiedzi, uznam, że na świetego Nigdy, a ten cały konkurs to jedna wielka lipa.
11:03 | 12.12.2013
Odp.: Konkurs SMS
dodał: grot
naiwnych nie sieją....
09:04 | 28.11.2013
Macie co chcecie :)
dodał: Waszka Odpowiedz
Jednak jest trochę sprawiedliwości. W sumie największym wygranym jest Piotr, a największym przegranym Darek. Macie co chcieliście :)
00:30 | 28.11.2013
finał
dodał: majec Odpowiedz
to jedyny program,w którym trudno negować werdykt jury, w końcu to oni degustowali... czekam na drugą edycję !
23:32 | 27.11.2013
Nic sie nie martwcie!
dodał: eana Odpowiedz
Jestem pewna ze Piotr bedzie gwiazda POLSAT-u bardzo szybko tylko patrzec jak poprawia mu zabki i dostanie program kulinarny! I jak najbardziej na to zasłuzył ! Wiec nie martwmy sie za wczasu ;)
23:24 | 27.11.2013
Wygrał najlepszy!
dodał: Ewka Odpowiedz
Gratuluję Martinowi! Dla mnie on był najlepszy i cieszę się, że wygrał. Poza tym fajny, szczery facet z niego. I choć nie podobał mi się werdykt w poprzednim odcinku. kiedy odpadł Piotr, to podobało mi się jak jury z klasą i ciepłem go pożegnało. A teraz fajny gest jury w kierunku Piotrka dając mu pracę. Pozdrawiam jury, prowadzącego - był dla mnie doskonały i życzę sukcesów finalistom, a szczególnie Martinowi i Piotkowi.ETo co mi się najbardziej nie podobało, wręcz bulwersowało, to "wizyta" u Geslera. Ten pan nie powinien pracować z ludźmi, skoro nie potrafi ich szanować. To było publiczne poniżanie uczestników. Wstyd panie Gesler i organizatorzy, że na coś takiego pozwoliliście!!! To było żenujące.
22:39 | 27.11.2013
Kużniak powinien wygrac
dodał: pikaczu Odpowiedz
Kuźniak powinien wygrać ten program. Martin poszedł na łatwizne, wsyzstko oklepane
22:37 | 27.11.2013
super
dodał: jaaa Odpowiedz
super ze martin wygral :) nalezalo mu sie w stu procentach :):):)
22:32 | 27.11.2013
Finał!!!
dodał: karola Odpowiedz
Wygrał Martin. Zgadzam się że bez Piotrka to nie to samo to właśnie on powinien wygrać. Ale to już koniec wygrał Martin i cieszę się z tego od początku stawiałam na niego i oczywiście na Piotrka;-)
22:20 | 27.11.2013
Martiin
dodał: gracuus Odpowiedz
Ktos pisal ze to ukartowane... ze Kuzniar wygra.. pomylka drogi kolego, kolezanko... ;) od poczatku trzymalem kciuki za piotrka Oginskiego ;) lecz sie spalil :P pozniej tylko kciuki za piotrem,i martinem no i powidloo sie martiin 1 Top Chef <3 !!!!
22:20 | 27.11.2013
Finał
dodał: Kasienka Odpowiedz
Wynik finału jak i sam jego przebieg to dla mnie pełna rehabilitacja jury. Martin wygrywa, Piotrek dostaje pracę u Amaro a zadufany Kuzniak i jego nastroszona panna płaczą. I bardzo dobrze. Tak się płaci za brak pokory i zerowy profesjonalizm! Malika jak dla mnie była trochę zbyt nijaka i to można było zobaczyć w werdykcie. Martin i Piotrek zasłużyli na wszystkie dobre rzeczy, które ich spotkały! Congrats!