Top Chef

kulinarne show
WIELKI FINAŁ
2. edycja


środa
20:35

powtórka: niedziela 14:15

Top Chef

W środę - 21 maja - dowiemy się, kto zostanie okrzyknięty drugim "TOP Chefem" w Polsce i wygra nagrodę główną - 100 tys. złotych. Ogłoszenie wyników odbędzie na żywo, ze studia, w którym realizowany będzie kulinarny show. Do boju o ten zacny tytuł stanie 3 finalistów 2. polskiej edycji programu "TOP Chef".  Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu, ale tylko jeden pozna prawdziwy smak zwycięstwa!
Do studia zaprosimy wszystkich 16 uczestników 2. edycji "TOP Chef". Zaprosimy również pierwszego zdobywcę tytułu "TOP Chef" - Martina Gimeneza Castro.  Kto okaże się zwycięzcą najnowszej, 2. serii tego słynnego programu? Przekonamy się już 21 maja!

 

***

 

„TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Jesienią, w każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wyjątkowe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon „TOP CHEF” ustawił poprzeczkę bardzo wysoko!

Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę Kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce, Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się w najnowszych odcinkach drugiej edycji najlepszego kulinarnego show na świecie!

 

„TOP CHEF” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu oraz wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, ale też poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu, czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

 

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni niezwykle profesjonalne jury, w niezmienionym składzie, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seeletso jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w Gazecie Wyborczej. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie Telewizji POLSAT.

 

Prowadzącym program „TOP CHEF” jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi, m.in. z Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Łapanowski jest autorem edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu”. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli, a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

 

Pierwszą polską edycję kulinarnego show wygrał Martin Gimenez Castro, który już na początku lutego otworzył swoją pierwszą restaurację Salto, w centrum Warszawy.

 

Słynne „Spakuj noże i wyjedź!” (Pack your knives and go!) już po raz drugi w Polsce, tylko w Telewizji POLSAT!

 

Sponsorem programu są:

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 579Dodaj nowy wątek
14:00 | 30.11.2013
SMS - TOP CHEF
dodał: Bendequez Odpowiedz
wiecie może jak wyłączyć prenumeraty które zabierają mi kasę z telefonu od wysłania SMS w konkursie??? BŁAGAM
19:51 | 29.11.2013
Zatkało?
dodał: Ona567890 Odpowiedz
Co tak ucichło? zatkało, że wszystko zostało w ostateczności rozstrzygnięte sprawiedliwie? Piotr dostał prace u Amaro - byłam w szkoku. Martin wygrał... lepiej być nie mogło :)
14:42 | 29.11.2013
zle wybrali
dodał: gaba Odpowiedz
nie rozumie decyzji jury przeciez tyle razy zwracali uwage martinowi ze podal niedopieczone mieso a tu wybieraja go na top chefa powinni wybrac darka on przynajmniej sie staral i pokazywal nowe pomysly
15:17 | 05.12.2013
Odp.: zle wybrali
dodał: mala
źle wybrali? Martin i surowe mięso? Darek się starał...? No może zły nie był ale miał kilka poważnych wpadek w przeciwieństwie do Martina... Super że Martin wygrała Piotrek dostał pracę u Amaro! :)
13:01 | 29.11.2013
FINAŁ
dodał: nikita32 Odpowiedz
Ja uważam,że dobrze sie stało,ze MArtin wygrał należał mu się finał.A Piotr uważam,ze wygrał więcej niz ten program będzie pracował u Amaro to wiecej niz finał :).Bartdzo fajnie ze pojawiają się takie mozliwości przed tymi ludźmi.Super, fajny program.
03:17 | 29.11.2013
Zegarek Darka Kuźniaka
dodał: Camille Odpowiedz
Czy ktoś wie jakiej marki i model zegarka nosił Darek Kuźniak?
22:16 | 28.11.2013
Finał Top Chefa - Jak nazywa się ta muzyka?
dodał: RodeonGames Odpowiedz
Mam pytanie, jak nazywa się ta zwycięska muzyka w tle, która leci, kiedy zostaje ogłoszony werdykt o zwycięstwie Martina?
22:03 | 28.11.2013
Pan Maciek
dodał: gosia42_42 Odpowiedz
Panie Maćku! Jest Pan fantastycznym człowiekiem.Pełnym ciepła,zrozumienia.Dostrzega Pan to czego inni nie potrafią dostrzec.Bardzo chciałabym poznać Pana osobiście,niestety to nie możliwe :( Serdecznie pozdrawiam Małgorzata
21:27 | 28.11.2013
Wygrał Martin
dodał: Kasia Odpowiedz
Wygrał Martin, to tylko potwierdza fakt że Polacy są do niczego, nawet we własnym kraju nie umieją wygrać programu :D śmiech na sali... ja osobiście wołałabym żeby wygrał Darek (w kuchni umie zachować zimną krew i nie panikuje) ewentualnie Piotrek (ale on się nie dostał do finału).
18:30 | 28.11.2013
hejka
dodał: Jojtek Odpowiedz
No i Martin wygrał, moim zdaniem był najlepszy. Piotr też powinien być w finale. W następnej edycji powinni coś zmienić.
16:50 | 28.11.2013
Martin i Piotr najlepszy team
dodał: lily81 Odpowiedz
Martin zasłużył na wygraną i nie mógł wybrać lepszego pomocnika jak Piotr Ślusarz.Wielki ukłon w stronę Pana Amaro jako jedyny docenił Piotra i z tego co było widać na ekranie zaproponował mu pracę u siebie to było bardzo wzruszające.MARTIN I PIOTR NAJWIEKSI WYGRANI TOP CHEFA WIELKIE GRATULACJE