Top Chef

kulinarne show
NOWE ODCINKI
2. edycja


środa
20:35

powtórka: niedziela 14:15

Top Chef

„TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Jesienią, w każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wyjątkowe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon „TOP CHEF” ustawił poprzeczkę bardzo wysoko!

Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę Kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce, Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się w najnowszych odcinkach drugiej edycji najlepszego kulinarnego show na świecie!

 

„TOP CHEF” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu oraz wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, ale też poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu, czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

 

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni niezwykle profesjonalne jury, w niezmienionym składzie, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seeletso jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w Gazecie Wyborczej. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie Telewizji POLSAT.

 

Prowadzącym program „TOP CHEF” jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi, m.in. z Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Łapanowski jest autorem edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu”. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli, a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

 

Pierwszą polską edycję kulinarnego show wygrał Martin Gimenez Castro, który już na początku lutego otworzył swoją pierwszą restaurację Salto, w centrum Warszawy.

 

Słynne „Spakuj noże i wyjedź!” (Pack your knives and go!) już po raz drugi w Polsce, tylko w Telewizji POLSAT!

 

Sponsorem programu są:

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 565Dodaj nowy wątek
22:13 | 17.04.2014
Ostatnie dwa odcinki
dodał: Muulala Odpowiedz
Ostatnie dwa odcinki naprawdę mi się podobały :) I to nie dlatego że doszły nowe osoby, wręcz przeciwnie, ten nowy gość jest wku*wiający. I jeszcze speleni tak że go zrozumieć nie można, gościu weź się naucz mówić bo nawet te Twoje obelgi pod adresem innych brzmią jak wyzwiska rzucane przez przedszkolaka! Nie cierpię typa. A odcinki były fajne bo jury jakoś konkretniej się wypowiadało o potrawach, chociażby to co Amaro powiedział o mazurku Bartka. Nie wyszedł mu ale zauważył jego pomysł. I w tych dwóch odcinkach widać było bardziej jakoś stosunki pomiędzy uczestnikami, podczas przygotowania potraw rozmawiali ze sobą, żartowali. :) Dodatkowo jury powinno bardziej obserwować to jak potrawy powstają, bo zachowanie tego nowego pajaca w ostatnim odcinku kiedy pracowali w grupach było tragiczne. Powinni go wywalić od razu, przecież on praktycznie nic nie robił! Co do drugiej edycji, to bardziej mi się podoba niż pierwsza :) A to za sprawą uczestników, są fajniejsi i mniej zakłamani. Mają jakieś tam małe zatarczki ale to i tak nic w porównaniu do 1 edycji. Ogólnie idzie na + i ciekawa jestem jak to będzie dalej. Byleby tego buca wywalili bo go oglądać nie mogę a słuchać się nie da. Jak oni kogoś takiego mogli wziąć do telewizji, zero dykcji.
01:47 | 17.04.2014
typowy Seba
dodał: YoLa Odpowiedz
już nie mogę słuchać tego Seby. co za szuja z niego. ciągle coś knuje i kombinuje. pojawili sie nowi, to już próbuje obszczekać swój teren, jak jakiś prostak... poza tym, żenujące jest zmonotowniae ostatnich odcinków. na siłę przerywane były ujęcia w trkacie wypowiedzi uczestników, w połowie mówienia, żeby co? żeby uzyskać jakieś napięcie?!?????? słaboooo wam to wyszło. i te przerywnik z fatalną czcionką, że nic nie można odczytać prawie... szalone lata dziewiędziesiąte kanału polsat z disco relax w niedzielę o 10ej powracają? bo od oryginalnego formatu TC to trochę odbiegacie...
22:11 | 16.04.2014
zapytanie
dodał: kuchcik Odpowiedz
do pana Amaro jak mogłabym sie nauczy dobrze gotowac ale mam problem finansowy aby móc wziąsc udział w jakim kolwiek pana programie czy móglby pan mi jakos pomóc zabłysnąc w oczach mojej rodziny
11:14 | 14.04.2014
Typowi...
dodał: vetv_nevermind Odpowiedz
Do wszystkich trolli. Wy nie macie jednej setnej procenta odwagi, doświadczenia determinacji co prowadzący, jurorzy i kucharze. Coś wam się nie podoba, to nie oglądajcie! Typowe polaczki, nic nie potrafią a tylko krytykują i trollują. Przemawia przez was zazdrość i zaściankowość. Wypowiedź Janowicza w tej sytuacji jest 100% trafna. Pozdrawiam :)
07:00 | 14.04.2014
Warsiawiak
dodał: AmeAcme Odpowiedz
Paweł Kibart prawdziwy warsiawiak tu ciepnie kiepa tu rzuci h....., k......., p......., etc., współczuję jak się chce lansować tak to jest
01:42 | 17.04.2014
Odp.: Warsiawiak
dodał: AcmeSrakne
a tobie co nie pasi z Warszawą? jakiś problem? nie odnalazłeś się w tym mieście i płakałeś na centralnym czy też nie wiesz nawet jak dojechać do miasta?!!
06:42 | 14.04.2014
Nie halo
dodał: Webster Odpowiedz
Wprowadzanie nowych zawodników w czasie gry jest nieuczciwe niech zaczną wszystko od początku i dojdą tu gdzie są inni, jak można rywalizować ze świeżymi z ulicy bez "doświadczenia" z poprzednich odcinków. Dobór części uczestników jest bardzo przypadkowy np. gość z kaszub ludzie tu ziemia
17:14 | 10.04.2014
Kto odpadnie
dodał: Gajwer Odpowiedz
Mam małą prośbę. Nie pokazujcie w pierwszej połowie programu kto odpadnie.
20:00 | 21.04.2014
Odp.: Kto odpadnie
dodał: Limxia
Ostatnio pierwszy raz nie pokazali :)
14:15 | 10.04.2014
Nowy?
dodał: Agataka Odpowiedz
Kibart mów wyraźnie, bo mam trudności ze zrozumieniem Ciebie i nie bądź taki napompowany
11:30 | 10.04.2014
Kocham ten program
dodał: Joanna Odpowiedz
A ja kocham ten program właśnie za niespodzianki i różne okoliczności gotowania! Jury tez jest OK! Ciekawe co prezentują ci wszyscy, którzy krytykują a na M-jak cos tam se patrzcie lub inne badziewie gdzie wybierają same "piękne?" gwi.zdki
21:39 | 09.04.2014
o co chodzi z nowymi???
dodał: nina Odpowiedz
czy mógłby mnie ktoś oświecić co w top chef robią te dwie nowe osoby? mnie mogłam obejrzeć ani w środę, ani powtórki programu. No i gdzie jest Magda? Kto odpadł ostatnio?
22:17 | 17.04.2014
Odp.: o co chodzi z nowymi???
dodał: Muulala
Te dwie osoby doszły 2 odcinki temu. Po co? Nie wiem. Chyba żeby przedłużyć :P A Magda odeszła sama po tym jak w 1 zadaniu na parze zrobiła tuńczyka. Amaro się wkurzył na pare osób i zapytał czy ktoś może chce odejść i ona się zgłosiła. W dogrywce odpadła kolejna osoba i w sumie w tym odcinku ubyło 2 osób, może to też zaważyło na tym że dokoptowali 2 nowe osoby.