Top Chef

kulinarne show
WIELKI FINAŁ
2. edycja


środa
20:35

powtórka: niedziela 14:15

Top Chef

W środę - 21 maja - dowiemy się, kto zostanie okrzyknięty drugim "TOP Chefem" w Polsce i wygra nagrodę główną - 100 tys. złotych. Ogłoszenie wyników odbędzie na żywo, ze studia, w którym realizowany będzie kulinarny show. Do boju o ten zacny tytuł stanie 3 finalistów 2. polskiej edycji programu "TOP Chef".  Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu, ale tylko jeden pozna prawdziwy smak zwycięstwa!
Do studia zaprosimy wszystkich 16 uczestników 2. edycji "TOP Chef". Zaprosimy również pierwszego zdobywcę tytułu "TOP Chef" - Martina Gimeneza Castro.  Kto okaże się zwycięzcą najnowszej, 2. serii tego słynnego programu? Przekonamy się już 21 maja!

 

***

 

„TOP CHEF” szturmem podbił polską widownię. Jesienią, w każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wyjątkowe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon „TOP CHEF” ustawił poprzeczkę bardzo wysoko!

Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę Kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce, Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się w najnowszych odcinkach drugiej edycji najlepszego kulinarnego show na świecie!

 

„TOP CHEF” to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Tu wymagana jest perfekcja w każdym calu oraz wszechstronne zdolności. Trzeba umieć przyrządzić wyszukaną potrawę, ale nie tylko. Program sprawdza podstawowe umiejętności do bycia szefem kuchni, ale też poddaje próbie wszechstronność i kreatywność uczestników. Wszystko weryfikowane za pomocą kulinarnych zadań. Na kucharzy, wyłonionych w castingu, czekają stres, mordercze tempo, pułapki oraz nagroda główna - duże pieniądze. Każdy odcinek to seria skomplikowanych konkurencji. Zwycięstwo w jednej z nich daje uczestnikom immunitet, inne zadania eliminują najsłabszych – przegrany musi spakować swoje noże i opuścić program.

 

Uczestników podczas kolejnych zadań oceni niezwykle profesjonalne jury, w niezmienionym składzie, na którego czele stanie ponownie Wojciech Modest Amaro. Wojciech Modest Amaro to właściciel warszawskiej restauracji „Atelier Amaro”, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Joseph Seeletso jest pochodzącym z książęcej rodziny Botswańczykiem, który kucharskie szlify zdobywał w londyńskim Westminster College. Jest członkiem prestiżowego Klubu Szefów Kuchni. Maciej Nowak to teatrolog, ale przede wszystkim najbardziej znany krytyk kulinarny, autor felietonów „Podróże kulinarne Macieja Nowaka”, publikowanych w Gazecie Wyborczej. Wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - Ewa Wachowicz, autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych i producentka programu „Ewa gotuje”, który od 7 lat gości na antenie Telewizji POLSAT.

 

Prowadzącym program „TOP CHEF” jest Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi, m.in. z Modestem Amaro, Kurtem Schellerem i Robertem Sową. Łapanowski jest autorem edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu”. Projekt ten jest skierowany do szkół i przedszkoli, a jego celem jest działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

 

Pierwszą polską edycję kulinarnego show wygrał Martin Gimenez Castro, który już na początku lutego otworzył swoją pierwszą restaurację Salto, w centrum Warszawy.

 

Słynne „Spakuj noże i wyjedź!” (Pack your knives and go!) już po raz drugi w Polsce, tylko w Telewizji POLSAT!

 

Sponsorem programu są:

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 579Dodaj nowy wątek
13:12 | 21.05.2014
finał
dodał: margola Odpowiedz
Polubiłam cały program, ludzie którzy tu trafili są bardzo sympatyczni, dają się lubić. Nie ma miedzy nimi niezdrowej rywalizacji. Niech wygra Adam, Przemek i Sebastian!!!!! Są super!! Aga i Bartłomiej też!! Fajni uczestnicy, fajna komisja, fajny prowadzący ;) Pozdrawiam
16:38 | 20.05.2014
Bartłomiej Kuzianik
dodał: Clarie Odpowiedz
Ostatni odcinek totalnie mnie rozczarował. Spodziewałam się, że mimo tych pomidorów, które, niestety, nie zdążyły wylądować na talerzu, Bartek zostanie w programie a odpadnie Adam. Tak samo jestem rozczarowana odejściem Agnieszki. Kurcze! Dwoje moich ulubionych uczestników, za których z całych sił trzymałam kciuki odpadło, kiedy byli już tak blisko! Ech. Co do ostatecznego starcia, mam nadzieję, że wygra Przemek, no niech stanie się w końcu coś dobrego! :) Życzę powodzenia. ;)
19:58 | 21.05.2014
Odp.: Bartłomiej Kuzianik
dodał: Limcia
Mnie też to trochę rozczarowało. Rozumiem nie zdążyć z gotowaniem, ale tu chodziło o sekundy na wyłożenie dania w całości na talerz. Moim zdaniem powinno się liczyć to, że stworzył wyjątkową, wyróżniającą się potrawę,która mogłaby by w menu najlepszych restauracji. Pokazał tym, że ma zmysł prawdziwego szefa kuchni a nie kucharza, który przypadkowo dobiera smaki i tekstury. Szkoda, że sekundy były wazniejsze od koncepcji dania. jesli chodzi o finałową też kibicuje Przemkowi, ale uważam, że wszyscy są na równym poziomie i wygrana bedzie zależeć od tego, komu sie akurat podwinie noga, a kto podpasuje smakiem pod gusta jury.
16:00 | 18.05.2014
prowadzacy
dodał: gosc Odpowiedz
Prowadzący Łapanowski to jakis dałn, działa mi na nerwy
21:14 | 14.05.2014
A. Buch
dodał: lily Odpowiedz
Agnieszka Buch. W życiu nie zjadłabym niczego co serwuje chamidło k....wujące na antenie i poza nią. poziom rynsztoka. więcej jest tam takich. powinien być zakaz przeklinania na antenie. Jeśli nie potrafią się pohamować to są chorzy albo z rynsztoka albo kompletnie nie szanują innych
14:57 | 08.05.2014
jury
dodał: justyna Odpowiedz
a mnie ciekawi dlaczego umiejetnosci polskich kucharzy oceniają;babka,ktora nie ukończyła zadnej szkopły gastronomicznej,murzyn i klaun.Toz to jest zenujące.
19:01 | 11.05.2014
Odp.: jury
dodał: puli
A dlatego że maja wyczucie smaku i umiejętności. Szkoła gastronomiczna niczego nie uczy oprócz techniki. Najlepsi kucharze prawie zawsze byli samoukami
15:56 | 07.05.2014
opanujcie się!
dodał: dystans Odpowiedz
czy wszystkim się w głowach poprzewracało dlaczego nie pasuje wam wszystko i wszyscy? każdy kto się znajduje w tym programie juror, prowadzący lub uczestnik jest dlatego że albo ma umiejętności albo kawał wiedzy kulinarnej najlepiej krytykowac może sami spróbujecie a potem ocenicie
23:19 | 01.05.2014
propagowanie błędów w TV
dodał: aga11 Odpowiedz
Dlaczego w programach "Top Chef" i "Hell's Kitchen" propagowana jest niepoprawna forma "tak, szef" zamiast "tak, szefie"...?
20:28 | 27.04.2014
SEZON 1
dodał: Raven Odpowiedz
Gdzie można obejrzeć 1 sezon?
13:48 | 24.04.2014
Atelier AMARO
dodał: WAJA Odpowiedz
Chyba nie zauważyliście najważniejszego przesłania płynącego z ostatniego odcinka ! Wyleciała dziewczyna, która podała smaczne danie z kiełbasą (temat przewodni dogrywki, tylko za to że nie podała dodatkowego mięsa !! A za to został w programie ten bełkoczący buc Kibat. Został dlatego, że podał nieomal surowe ziemniaki !! Jaki z tego wniosek ? Omijajcie z daleka "gwiazdkową" restaurację SZEFA WSZYSTKICH SZEFÓW ! Tam zapewne podają na wpółsurowe ziemniaki !
18:58 | 16.05.2014
Odp.: Atelier AMARO
dodał: szef
Jak śmiesz. Oczerniacz Amaro
21:54 | 23.04.2014
Kelner
dodał: Wenator Odpowiedz
Do dzisiejszego odcinka byłem fanem tego programu ale to co dzisiaj zobaczyłem jak MIERNOTY oceniają i wygrywa KELNER !!!!!! Ten program miał wyłonić najlepszego szefa kuchni ale chyba ktoś pomylił scenariusze. Szkoda, że tak spaprali ciekawy program.