Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Nowe wstrząsające historie, losy ludzi, którzy przez urzędników stracili dorobek życia, bankructwa, wymuszenia i groźby – to zaledwie przedsmak najnowszych odcinków „Państwa w Państwie” - programu, który jako jedyny w Polsce piętnuje patologie urzędników. Program prowadzi, dziennikarz i prawnik, Przemysław Talkowski.

 

„Państwo w Państwie” pokazywane są historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze „Państwa w Państwie” ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

 

Program „Państwo w Państwie” zawsze staje po stronie słabszych, skrzywdzonych i niesprawiedliwie osądzonych.

 

- Przez trzy lata istnienia programu przedstawiono historie kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców poszkodowanych przez organy państwa oraz zwykłych obywateli, którzy przegrali walkę z wymiarem sprawiedliwości.

 

- Redakcja wspiera  ruch „Niepokonani 2012” , który skupia  bohaterów programu „Państwo w Państwie”

 

- Twórcy programu stali się aktywnymi inicjatorami zmian prawa i przepisów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.

 

- Współtworzą nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności sprawców za czyny pedofilskie.

 

- Uczestniczą w pracach na temat włączenia prokuratorów do ustawy o odpowiedzialności urzędników za błędy.

 

- Po emisji programu zmieniono przepisy nakazujące płacenie wyższej stawki VAT za usługi montażowe. Tym samym program „Państwo w Państwie” uratował przed upadkiem ponad 20 tys. firm z branży meblarsko-montażowej.

 

- Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą  Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP - Wektor 2012, dwukrotną nominacją  do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

 

- Redakcja „Państwa w Państwie” jest współautorem wydanej z dziennikiem Rzeczpospolita „Białej Księgi Problemów Podatkowych”, która wkrótce zostanie złożona na ręce Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego

 


Program emitowany jest w niedziele o godz. 19.30 na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News. W roli gospodarza „Państwa w Państwie” możemy zobaczyć Przemysława Talkowskiego. Szefową redakcji jest Małgorzata Mikulska-Rembek. Zespół programu liczy ok. 20 osób. Szczegóły dotyczące magazynu dostępne na stronie www.panstwowpanstwie.polsat.pl oraz na oficjalnym fanpage’u „Państwa w Państwie” na Facebooku.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1297Dodaj nowy wątek
20:06 | 22.12.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Szanowni Państwo to okres świąt Bożego Narodzenia a także Nowego Roku 2014.Pragnę złożyc wszystkim życzenia .Przede wszystkim odzyskania równowagi w życiu szczególnie w " Duchowym" Oby nasz kraj był miejscem bardziej sprawiedliwym i bezpiecznym. Pozwolę sobie zaproponowac Państwu film z racji Świąt Bożego Narodzenia a tym samym narodzenia się nas na nowo -"Spotkanie 2-Utracony Raj" na you tube.Polecam ,aby żyło nam się lepiej. Ps. Dziękuję programowi 'Państwo w Państwie za możliwośc wypowiedzenia się publicznie.Dziękuję
14:41 | 11.12.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata i Maria Odpowiedz
Szanowni państwo jestem matką Danuty B. zapoznałam się z jej wpisami na waszych stronach waszego programu "państwo w Państwie oraz z niektórymi innymi, i o ile państwo pozwolicie chciałabym wpisac kilka słów. Mianowicie przede wszystkim potwierdzic że moja córka Danuta B. nie jest i nigdy nie była chora psychicznie ,a wszelkie wydane opinie na temat jej stanu zdrowia są nie tyle że krzywdzące co nieprawdziwe . Potwierdzam że moja córka cierpiała na paraliżujący lęk który wywołały w niej pewne osoby podczas procesu cywilnego toczącego się w Zakopanem roku 2005/2006 przeciwko rodzinie Sz. Helenie i Janowi. Proces dotyczył sporu granicznego oraz odzyskania działki 12359/2 którą mamy w księgach wieczystych ale nadal za ogrodzeniem dzięki stronniczemu działaniu sądu jaki itp. oraz dotyczył poszerzenia drogi dojazdowej . Nieuciwośc sądu , który już wówczas fabrykował min mapy(min przez biegłego) przyczyniła się do przerażenia mojej córki. Potwierdzam również że dnia (15.12.2011) kiedy to psychiatra Maciej Bryniarski na zlecenie sądu w Zakopanem badał moją córkę dopuścił się potwierdzenia nieprawdy ,świadczy o tym również o tym treśc zawarta wydanej opinii,która stanowi główny dowód w sprawie. Potwierdzam również że tego jak i każdego dnia w roku ostatnio 24hna na dobę przebywam w jej towarzystwie i jest moimi nogami i rękami gdyż jestem niepełnosprawna, wobec powyższego mogę potwierdzic jako osoba w pełni wiarygodna o jej całkowitej poczytalności jak obiektywizmie. Podczas prowadzonych z nią min.tego dnia rozmów jak i w jej działaniu.W dniu o którym mowa załatwiałyśmy razem wiele spraw na dodatek córka prowadziła nasz samochód jak zwykle. Żaden psychiatra nigdy nawet nie sugerował a co dopiero by twierdził podczas rozmowy ze mną o takiej możliwości natomiast unikali ze mną kontaktu . nigdy nikt ze mną nigdy nie przeprowadza żadnego wywiadu np.z policji .Podczas rozprawy w 2011r prowadzoną przez sędziego Anna Torbińska uzyskałyśmy kolejne dowody na działanie sądu stronniczego oraz biegłych sądowych ,a także świadków z z rodziny SZ. Dziękuję bardzo proszę o ukazanie tego wpisu.
08:13 | 09.12.2013
Umiejętne grożenie palcem !
dodał: breg Odpowiedz
Wszelakie patologie rodzą się z poczucia bezkarności i dotyczą ludzi zajmującymi się sprawami nas wszystkich, a są to sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy skarbowi, księża itp. Osoby te wychodzą z założenia, że tylko oni mają rację, a wszelaka krytyka, wytykanie błędów, lub pociągnięcie ich do odpowiedzialności, jest uważana przez nich jak coś z innego świata, lub mówiąc po prostu, za coś obraźliwego ! Wczorajszy program był tego przykładem ! Było to, ze strony zaproszonych gości umiejętne grożenie palcem ku przestrodze ! Mowa ciała, suche wyreżyserowane odpowiedzi, czasami nie na temat, pozostawiały niesmak i zażenowanie. Wielce Szanowny Pan Przemysław wychodził ze skóry, aby ubarwić ten wspaniały program (wspaniała mimika), ale nic z tego. Goście byli niewzruszeni i w pewnym sensie zachowywali się tak, jak by sprawa była marginalna, a ukaranego (niesłusznie) nie było w studio. Pisałem drzewiej o pomruku ze strony wymiaru sprawiedliwości i środowiska izb skarbowych, aby ten Wspaniały Program ukrócić, lub zmienić jego tory - miałem rację. Są to pierwsze jaskółki, a wypowiedzi tylko to potwierdziły ! Brak odpowiedzialności, poczucie dominacji, wszelakie układy i korupcja stawiają nasz kraj w przedsionku absurdu i beznadziei – czy ktoś to zmieni ? - - „Z wszystkiego można zrobić absurd i barbarzyństwo” Kołakowski – do czasu !
13:47 | 11.12.2013
Odp.: Umiejętne grożenie palcem !
dodał: Danuta z przekrętu na wariata
Jakże się z panem zgadzam w tej kwestii,poza atakiem na duchownych.
09:47 | 02.02.2014
Odp.: Umiejętne grożenie palcem !
dodał: breg
Nie atakuję duchownych, ale też, duchowny nie może stać ponad prawem, jak to się dzisiaj dzieje. To tyle w temacie i aż tyle !
20:20 | 02.12.2013
świadek koronny
dodał: polityczka Odpowiedz
Nie powiem,że nie zdenerwowały mnie dwie naiwne kobiety,szczególnie starsza pani,z wyglądu budzca sympatie.Wymiar sprawiedliwođci na pewno ugnie sie i pani otrzyma zwrot pieniedzy.Boze,co za naiwnosc.Program dobry .Montaz ciekawy .P.Malgosia,jak zawsze przebojowa.Odwazna.
21:37 | 01.12.2013
Świadek koronny.
dodał: Konrad Odpowiedz
Kolejna sprawa ukazująca patologię funkcjonowania instytucji świadka koronnego, w tym w relacjach prokurator - świadek koronny. Każda patologia rodzi się z poczucia bezkarności i dotyczy każdego środowiska. Bronienie immunitetu prokuratorskiego przez posła-byłego prokuratora oraz twierdzenie, że sąd dyscyplinarny spełnia swoje zadania było żenujące. Wiedza na temat instytucji świadka koronnego też nie była za duża, prawo ma funkcjonować nie w teorii ale w praktyce. Jak to jest możliwe, że w Polsce tak łatwo zostać świadkiem koronnym a ich liczba przekroczyła granicę zdrowego rozsądku (nie wspominając już o takim potworku jak mały świadek koronny), jak to możliwe, że świadek koronny kłamiący w jednej sprawie jest wiarygodny w innej, że tak duża liczba świadków koronnych wraca na drogę przestępstwa, że pomawianie niewinnych osób przez śk to nie są tylko pojedyncze przypadki? Sprawa śk Patyka podejrzanego o zabójstwo Papały świadczy o tym, że system przyznawania statusu śk. wymaga zmiany. Apel odczytany przez jedną z pokrzywdzonych ukazuje z jednej ludzką bezsilność z drugiej chorobę państwa. Wstyd mi za takie państwo..
16:25 | 12.11.2013
Pilny News !!
dodał: breg Odpowiedz
Oto polski wymiar sprawiedliwości (za Onetem) – „Mężczyzna, który przez błąd sędziego przesiedział w więzieniu 134 dni, chce 300 tys. zł odszkodowania. Prawnicy prokuratorii generalnej twierdzą, że nic mu się nie należy, bo nie można tu mówić o pogorszeniu sytuacji życiowej z powodu pomyłkowego pozbawienia wolności, GDYŻ PRZED UWIĘZIENIEM BYŁ ON BEZDOMNY I BEZROBOTNY”. – Osiągnęliśmy już dno, a w Strasburgu wzbudzi to salwy śmiechu obniżając już i tak niskie notowania naszego „wymiaru” !!
20:53 | 26.11.2013
Odp.: Pilny News !!
dodał: Adam
Niestety nie masz racji poniewaz w Stazburgu owszem sie smieja , lecz z nas wszystich poniewaz prawie 100 % slusznych skarg polakow zostaje uznanych przez ETPC za bezzasadne pomimo tego ,ze sa sluszne.Glowna przyczyna tego jest to ,ze w Strazburgu pracuja oddelegowani tam przedstawiciele polskiego resortu sprawiedliwosci i innych wysokich polskich urzedow.Wtej sytuacji wyrok Strazburga nie moze byc inny i dlatego ci przestepcy sie smieja z naiwnych polskich pokrzywdzonych szukajacych nawet tam sprawiedliwosci.
07:57 | 27.11.2013
Odp.: Pilny News !!
dodał: breg
Może szanowny Adwersarz wie co pisze, może nie, bo jeżeli tak jest, to jest to niebezpieczne i bardzo groźne ! Wspomina o tym też Wielce Szanowny Konrad i jeszcze kilku jegomości na innych forach. Pomimo tego Polacy wygrywają i to w większym procencie niż tutaj przytoczono. Sam sygnał o tym fakcie wymaga przemyśleń, lub zdecydowanego działania przy wypaczeniach. Jedynym złotym środkiem w tej sytuacji jest zmiana ustawy w PE nie dopuszczająca sędziów z kraju, o którym toczy się postępowanie !! Moim zdaniem jest to realne, a wręcz konieczne, bo trzeba w zarodku ucinać wszelkie nieprawidłowości doprowadzające do korupcji, nacisków i wszelkiego zła (jak można być sędzią we własnej sprawie). Czy parlament europejski na to stać – moim zdaniem tak, tylko trzeba zdecydowanie działać !! Pozostaje tylko współczuć Bezdomnemu, że żyje w kraju absurdu, w kraju, gdzie nawet Mrożek z Kafką byli by zniesmaczeni !! – „Kat ma zawsze złą reputację” Franz Kafka – a kto jest katem ??
10:19 | 11.11.2013
Wątpliwość !?
dodał: breg Odpowiedz
Wątpliwość należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego, a mam nieodparte wrażenie, że w naszym dziwnym kraju jest odwrotnie. Wynika z tego, że oskarżony ma za przeciwnika nieudolnego prokuratora z wątpliwymi dowodami i sędziego, który jest murem za prokuratorem lekceważąc obronę i oskarżonego, nie dając mu żadnych szans na udowodnienie swojej niewinności – co za kraj !! Przypomina to czasy stalinowskie, a już szczytem jest orzeczenie SN – „Cygan zawinił, kowala powiesili”, olewając odpowiedzialność i możliwą pomyłkę – bo takie jest prawo!! Jest to po prostu akceptacja lekceważenia demokracji ! No, ale gdzie, jak gdzie, ale na salach sądowych powinno być uczciwie – nic bardziej mylnego !! Dzięki Polsatowi widać jak na dłoni upadek naszego sądownictwa, a to wszystko potwierdza jedno – do standardów białoruskich, lub rosyjskich jest jeden krok !! Podzielam zdanie z Konradem o prof. Płatek, a sama logika, zdrowe rozumowanie, głębsza analiza problemu i czytanie ze zrozumieniem są dla vice-ministra dużą przeszkodą – można ręce załamać !! To tyle !
21:42 | 10.11.2013
Sprawa p. Borszcza
dodał: Konrad Odpowiedz
Do dzisiejszego programu pasują trzy maksymy: jeden świadek żaden świadek; wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego; lepiej pozostawić bezkarnym przestępcę niż skazać niewinnego. W tej sprawie bardzo wyraźnie została ukazana słabość pracy organów ścigania, przede wszystkim policji i prokuratury w zbieraniu dowodów, a także pracy wymiaru sprawiedliwości jeżeli chodzi o ich ocenę. Standard dowodów to jest jedna z największych patologii funkcjonująca w całym systemie policyjno, prokuratorsko, sądowniczym. Ciekawa jest postawa v-ce ministra sprawiedliwości który za wszelką cenę broni działań w/w instytucji, a nie dostrzega sytuacji, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż organy państwa skrzywdziły człowieka. Wstyd! Natomiast brawa dla prof. Płatek za logikę i zdrowy rozsądek.
11:02 | 11.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: wshanisch
Dlaczego sprawa nie zostala wysłana do Strasburga? to powinien zrobic adwokat poszkodowanego. Dlaczego nie trafiła do Sądu Dyscyplinarnego? Sędziów jednak też można karać. Nie wolno tego zapominać!!!!
16:23 | 11.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: breg
Dwie sprawy – Po pierwsze : aby skargę można było wysłać do Strasburga, trzeba się zmieścić w 6 miesiącach od rozstrzygnięcia przez SN (nie wiadomo czy czas nie został przekroczony i tutaj nie jest istotne, czy SN sprawę odrzucił, czy nie – jest to tzw. ostatnia instancja). Tak się zastanawiam z jakiego paragrafu – jest tylko jeden, o nieuczciwy proces. Po drugie : sąd dyscyplinarny tutaj nic nie zmieni, a i kara na sędziego jest głęboko wątpliwa, dlaczego - to proste, tam ręka rękę myje i sędziemu włos z głowy nie spadnie, tym bardziej, że wyrok był prawomocny i został rozpatrzony przez SN ! Dla przypomnienia - nie jesteśmy krajem o utartej demokracji i wolnym od korupcji w wymiarze sprawiedliwości, prędzej nam do bananowych republik, gdzie sprawy załatwia się pod stołem, a gawiedź myśli, że jest wszystko OK. Była dawniej „rewizja, skarga” do SN składana przez RPO i mogła dotyczyć podobnych spraw, obecnie nawet z tego zostaliśmy ograbieni, co nie zmienia faktu, że RPO jest obecnie mało skuteczny i ma obywateli w nosie (to smutna prawda). Tak więc – czarno to widzę i daję temu 1 % szans. To wszystko.
20:27 | 11.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: Konrad
Moim zdaniem skargę do ETPC można złożyć na podstawie art. 5 Prawo do wolności... i art. 6 Prawo do rzetelnego procesu sądowego EKPC. Z tym, że jak wspomniał breg, pod warunkiem dotrzymania terminu. Poza tym, w 2012 r. roku Polska po upływie kadencji wymieniła swojego sędziego w ETPC. Został nim zgłoszony przez rząd kandydat który ma sądzić sprawy Polaków przeciw rządowi. Okazało się, że Polska jest jednym z dwóch krajów o najniższych standardach wyborów kandydatów na sędziów ETPC. Ale cóż, jedne z najgorszych statystyk jeżeli chodzi o liczbę przegranych spraw przed ETPC trzeba w jakiś sposób poprawić.
07:15 | 12.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: breg
Pisząc „nieuczciwy proces” miałem na myśli „prawo do rzetelnego procesu sądowego”, co Wielce Szanowny Konrad w lot wychwycił. Problematyczne jest „prawo do wolności”. Inną sprawą jest obsada sędziów w Trybunale – to, że jesteśmy krajem o najniższych standardach wyboru kandydatów na sędziów wszyscy o tym wiedzą, ale istotne jest co innego, a mianowicie : nie poprawimy statystyk przez wybór sędziów, bo w naszym kraju w wymiarze sprawiedliwości staczamy się po równi pochyłej w zastraszającym tempie, co odbija się na tempie i rozpatrywaniu naszych spraw w Strasburgu (wiem wiele na ten temat). Co innego jest zastanawiające, muszę zaczerpnąć wiedzę na ten temat, czy przy rozpatrywaniu np. polskiej skargi uczestniczy w niej polski sędzia, bo jeżeli tak, to całe postępowanie na nic i było by to nieuczciwe i groźne !!! Na tym zakończę – „Probitas laudatur et alget - uczciwość zbiera pochwały i umiera z zimna (naciski, układy, draństwo)” - Juwenalis
21:11 | 10.11.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Jeżeli można chciała bym jeszcze osobno dodac coś do wyłącznie swojego tematu ,jednak do tematu ogólnego . Mijają kolejne lata i miesiące np. od roku 2011 wrzesień-grudzień mija 2 (dwa)lata ,kiedy to ponownie zostałam pomówiona o chorobę psychiczną .Zostałam w ten sposób "uciszona" pod nosem Państwa . Do dnia dzisiejszego nikogo nie interesuje mój los oprócz Pana Boga. Moi oprawcy zagłuszają własne sumienia bardzo skutecznie ..." bo nie mają go wcale ,natomiast bardzo skutecznie posuwają się w kontynuacji dalszych przestępstw (oszustw -geodezyjnych itp.) Zapewne pamiętają Państwo opisywaną na tych stronach prze zemnie bolesną dla mnie sprawę dotyczącą Mari Ś.i jej rodziny SZ.jak i osoby min.psychiatry Macieja Bryniarskiego czy sędziego Anna Torbińska. Obecnie rodzina SZ. i MARIA Ś. dalej pod przykrywką (pozornego) prawa fałszują umowę cywilno prawną i dziennik budowlany i nie tylko.(posiadam dowody!). Następnie moje doniesienie do nadzoru budowlanego o nielegalnej budowie przez ww. zostaje pominięte ,moja osoba całkowicie zlekceważona jak bym nigdy nic do nadzoru budowlanego nie kierowała. Pełna dyskryminacja -od ok.12.10.2013r nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Na marginesie dnia ok.15.12.2011r kiedy to psychiatra Maciej Bryniarski dopuścił się kolejnego poświadczenia nieprawdy na moją niekorzyśc ,a na korzyśc Marii Ś. Byłam całkowicie poczytalna co mogą potwierdzic wpisy na tych stronach "Państwo w Państwie" .Dziś dodatkowo może potwierdzic miniony czas .Mam pytanie od kiedy podostra psychoza mija samoczynnie? to już dwa lata o wydanej przez Bryniarskiego opinii dotyczącej mojego stanu zdrowia psychicznego ,ale zarazem będącej dowodem popełnionego przestępstwa przez tegoż psychiatrę oraz ssr Anny Torbińskiej itp. .Przez te dwa lata nie byłam w żadnym szpitalu nie brałam żadnych leków -ŻADNYCH ,a kłamstwo żyje!!!!!
20:28 | 10.11.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Drodzy Państwo dzisiejszy odcinek "Państwo w Państwie " dotyczy osoby która nie jest przedsiębiorcą ,a jednak uzyskała od was pomoc. Już wyjaśniam o co mi chodzi ,otóż dwa lata temu kiedy ja prosiłam redakcję o pomoc zostałam po prostu zbyta . W odpowiedzi na mój apel o pomoc uzyskałam suche stwierdzenie że pomagacie tylko "przedsiębiorcą" więc jak to jest .... naprawdę ? . "Wyrzuty sumienia " to jest dowód nowy w sprawie ,zmiana zeznań pod wpływem wyrzutów sumienia .Pada nazwisko prawdziwego mordercy co prawda trudno nie wątpic w jego wiarygodnośc . Podsuwa się myśl a może osoba która zmienia zeznania została zastraszona bądz przepłacona ,a jednak temat jest przez was podjęty ,ukazany i omówiony na żywo w studiu dnia dzisiejszego . I bardzo dobrze bo tak powinno byc , wątpliwości i wszelkie nowe poszlaki powinny byc sprawdzone. Domniemanie jakże szkodliwe dla każdego pokrzywdzonego ,jakże wygodne dla" LENIWYCH i z korumpowanych" .