Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

 

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różnehistorie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektory 2012.

 

Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. „Państwo w Państwie” nadawane jest na dwóch antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Zapraszamy!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 91Dodaj nowy wątek
22:30 | 10.01.2014
pokrzywdzona, zniesławiona
dodał: sofii Odpowiedz
Czy Państwo zajmujecie się także sprawami, które np. Ja mam do rozwiązania ze Stowarzyszeniem - Poznań (sprawa bardzo zawikłana) nawet dla prawników Sofii
16:10 | 08.01.2014
sprawa Trynkiewicza
dodał: Polityczka Odpowiedz
Niezwykle ważny problem tak społeczny,jak i prawny.Czemu spóźniłsię pan Prezydent z ustawą?W ogóle craz sprawniejsze są urzędy ,a funkcje państwa takze się kurczą,bo wszystko coraz więcej kosztuje.Zmalała tylko cena obywatela,który,jeśli chce dochodzić praw,musi mieć sporo kasy.Na sprawiedliwe wyroki stać nielicznych.Waża audycja odsłoniła patologię.Nieptrzebny był spęd w Piotrkowie i denerwowały rzucane hasła.Potem najmądrzejsza okazała się prof.Płatek,która przypominała Julię Piterę.Ten sam ironiczny uśmiech i te same podpowiedzi o ,,skutecznych rozwiązaniach".
19:55 | 08.01.2014
Odp.: sprawa Trynkiewicza
dodał: marta
Gdzie można obejrzeć ostatni odcinek dot. m.in. Trynkiewicza, bo na stronie programu nie mogę znaleźć?
20:04 | 12.01.2014
Odp.: sprawa Trynkiewicza
dodał: Marzena
oglądam właśnie odcinek o Trynkiewiczu.pokazano jego obrazy.nikt z zebranych nie zauważył,że obraz Jezusa Chrystusa jest autoportretem Trynkiewicza?moim zdaniem(nie jestem specjalistą)może on w ten sposób pokazywać,że ma się za pana życia i śmierci?Może on się uważa za Chrystusa?
07:35 | 07.01.2014
Małe kroczki !
dodał: breg Odpowiedz
Pomału, pomału i małymi kroczkami zaczyna to forum zmieniać barwę na kolor duchowo-światopoglądowy ! Pozostaje pytanie : gdzie można polemizować na temat ??? -- "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby" Stefan Kisielewski
18:52 | 06.01.2014
moje zdanie
dodał: Rychelcia Odpowiedz
Z ta ustawa zrobiliscie blad.bendzie to tylko pretekstem do wsadzania innych ludzi do szpitali psychiatrycznych takich ktorzy nam nie pasuja
20:15 | 05.01.2014
"Modny temat"
dodał: Karolina Odpowiedz
Strasznie denerwują mnie ludzie, którzy nawet nie wiedzą, co znaczą słowa "KARA ŚMIERCI". "Porywa ich chwila" i widok kamery oraz dziennikarzy. Nie można odpłacać śmiercią za śmierć!!! Ludzie, którzy mówią, że są KATOLIKAMI chcą śmierci drugiego człowieka - to absurd. Sam Jezus powiedział przebaczaj bliźniemu 77* w jednym dniu... Pan Mariusz T. powinien dostać wyrok dożywotniego więzienia, a nie ŚMIERĆ!Przez śmierć nikogo nie nauczymy, że zrobił źle, a w więzieniu z odpowiednią opiekę może się zmienić. Człowiek, który mówi "Temu człowiekowi należy się śmierć" powinni się zastanowić czy sami trzymali by w ręku pistolet i wykonali ten wyrok, lub trzymając w ręku strzykawkę wbić ją w rękę i pozbawić "nieba". Może jestem naiwna i głupia, mam 14 lat ale wiem swoje.
00:08 | 06.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: kuba
dla takiego "człowieka" jak Mariusz Trynkiewicz nie mam przebaczenia. Jego zbrodnia zniszczyła życie wielu ludziom, on bestialsko zabił 4 niewinnych chłopców prawie w twoim wieku i miał z tego przyjemność. on się nie zmieni on dalej będzie zabijał. nie można powiedzieć skoro odsiedział te 25 lat to już jest ok. mam syna i aby go chronić uważam że nie może on chodzić wolno tymi samymi ulicami. zapytaj rodziców czy by wybaczyli gdyby ciebie i rodzeństwo zabił. czy pomimo naszej wiary potrafili by dalej żyć i mieć tą świadomość że on gdzieś tam jest. zapytaj!!
19:35 | 06.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: azer
dziecko weż ty książke, a te sprawy zostaw dorosłym!
11:41 | 07.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: Grześ
Karolinko pomódl się za tego ZBRODNIARZA!!
18:22 | 08.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: anka
Karolina chyba nie ma dzieci!!!kiedyś było łatwiej;oko za oko,ząb za ząb!!!i tak powinno być!!!z z kanalią do gazu!!!
20:06 | 22.12.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Szanowni Państwo to okres świąt Bożego Narodzenia a także Nowego Roku 2014.Pragnę złożyc wszystkim życzenia .Przede wszystkim odzyskania równowagi w życiu szczególnie w " Duchowym" Oby nasz kraj był miejscem bardziej sprawiedliwym i bezpiecznym. Pozwolę sobie zaproponowac Państwu film z racji Świąt Bożego Narodzenia a tym samym narodzenia się nas na nowo -"Spotkanie 2-Utracony Raj" na you tube.Polecam ,aby żyło nam się lepiej. Ps. Dziękuję programowi 'Państwo w Państwie za możliwośc wypowiedzenia się publicznie.Dziękuję
14:41 | 11.12.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata i Maria Odpowiedz
Szanowni państwo jestem matką Danuty B. zapoznałam się z jej wpisami na waszych stronach waszego programu "państwo w Państwie oraz z niektórymi innymi, i o ile państwo pozwolicie chciałabym wpisac kilka słów. Mianowicie przede wszystkim potwierdzic że moja córka Danuta B. nie jest i nigdy nie była chora psychicznie ,a wszelkie wydane opinie na temat jej stanu zdrowia są nie tyle że krzywdzące co nieprawdziwe . Potwierdzam że moja córka cierpiała na paraliżujący lęk który wywołały w niej pewne osoby podczas procesu cywilnego toczącego się w Zakopanem roku 2005/2006 przeciwko rodzinie Sz. Helenie i Janowi. Proces dotyczył sporu granicznego oraz odzyskania działki 12359/2 którą mamy w księgach wieczystych ale nadal za ogrodzeniem dzięki stronniczemu działaniu sądu jaki itp. oraz dotyczył poszerzenia drogi dojazdowej . Nieuciwośc sądu , który już wówczas fabrykował min mapy(min przez biegłego) przyczyniła się do przerażenia mojej córki. Potwierdzam również że dnia (15.12.2011) kiedy to psychiatra Maciej Bryniarski na zlecenie sądu w Zakopanem badał moją córkę dopuścił się potwierdzenia nieprawdy ,świadczy o tym również o tym treśc zawarta wydanej opinii,która stanowi główny dowód w sprawie. Potwierdzam również że tego jak i każdego dnia w roku ostatnio 24hna na dobę przebywam w jej towarzystwie i jest moimi nogami i rękami gdyż jestem niepełnosprawna, wobec powyższego mogę potwierdzic jako osoba w pełni wiarygodna o jej całkowitej poczytalności jak obiektywizmie. Podczas prowadzonych z nią min.tego dnia rozmów jak i w jej działaniu.W dniu o którym mowa załatwiałyśmy razem wiele spraw na dodatek córka prowadziła nasz samochód jak zwykle. Żaden psychiatra nigdy nawet nie sugerował a co dopiero by twierdził podczas rozmowy ze mną o takiej możliwości natomiast unikali ze mną kontaktu . nigdy nikt ze mną nigdy nie przeprowadza żadnego wywiadu np.z policji .Podczas rozprawy w 2011r prowadzoną przez sędziego Anna Torbińska uzyskałyśmy kolejne dowody na działanie sądu stronniczego oraz biegłych sądowych ,a także świadków z z rodziny SZ. Dziękuję bardzo proszę o ukazanie tego wpisu.
08:13 | 09.12.2013
Umiejętne grożenie palcem !
dodał: breg Odpowiedz
Wszelakie patologie rodzą się z poczucia bezkarności i dotyczą ludzi zajmującymi się sprawami nas wszystkich, a są to sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy skarbowi, księża itp. Osoby te wychodzą z założenia, że tylko oni mają rację, a wszelaka krytyka, wytykanie błędów, lub pociągnięcie ich do odpowiedzialności, jest uważana przez nich jak coś z innego świata, lub mówiąc po prostu, za coś obraźliwego ! Wczorajszy program był tego przykładem ! Było to, ze strony zaproszonych gości umiejętne grożenie palcem ku przestrodze ! Mowa ciała, suche wyreżyserowane odpowiedzi, czasami nie na temat, pozostawiały niesmak i zażenowanie. Wielce Szanowny Pan Przemysław wychodził ze skóry, aby ubarwić ten wspaniały program (wspaniała mimika), ale nic z tego. Goście byli niewzruszeni i w pewnym sensie zachowywali się tak, jak by sprawa była marginalna, a ukaranego (niesłusznie) nie było w studio. Pisałem drzewiej o pomruku ze strony wymiaru sprawiedliwości i środowiska izb skarbowych, aby ten Wspaniały Program ukrócić, lub zmienić jego tory - miałem rację. Są to pierwsze jaskółki, a wypowiedzi tylko to potwierdziły ! Brak odpowiedzialności, poczucie dominacji, wszelakie układy i korupcja stawiają nasz kraj w przedsionku absurdu i beznadziei – czy ktoś to zmieni ? - - „Z wszystkiego można zrobić absurd i barbarzyństwo” Kołakowski – do czasu !
13:47 | 11.12.2013
Odp.: Umiejętne grożenie palcem !
dodał: Danuta z przekrętu na wariata
Jakże się z panem zgadzam w tej kwestii,poza atakiem na duchownych.
09:47 | 02.02.2014
Odp.: Umiejętne grożenie palcem !
dodał: breg
Nie atakuję duchownych, ale też, duchowny nie może stać ponad prawem, jak to się dzisiaj dzieje. To tyle w temacie i aż tyle !
20:20 | 02.12.2013
świadek koronny
dodał: polityczka Odpowiedz
Nie powiem,że nie zdenerwowały mnie dwie naiwne kobiety,szczególnie starsza pani,z wyglądu budzca sympatie.Wymiar sprawiedliwođci na pewno ugnie sie i pani otrzyma zwrot pieniedzy.Boze,co za naiwnosc.Program dobry .Montaz ciekawy .P.Malgosia,jak zawsze przebojowa.Odwazna.
21:37 | 01.12.2013
Świadek koronny.
dodał: Konrad Odpowiedz
Kolejna sprawa ukazująca patologię funkcjonowania instytucji świadka koronnego, w tym w relacjach prokurator - świadek koronny. Każda patologia rodzi się z poczucia bezkarności i dotyczy każdego środowiska. Bronienie immunitetu prokuratorskiego przez posła-byłego prokuratora oraz twierdzenie, że sąd dyscyplinarny spełnia swoje zadania było żenujące. Wiedza na temat instytucji świadka koronnego też nie była za duża, prawo ma funkcjonować nie w teorii ale w praktyce. Jak to jest możliwe, że w Polsce tak łatwo zostać świadkiem koronnym a ich liczba przekroczyła granicę zdrowego rozsądku (nie wspominając już o takim potworku jak mały świadek koronny), jak to możliwe, że świadek koronny kłamiący w jednej sprawie jest wiarygodny w innej, że tak duża liczba świadków koronnych wraca na drogę przestępstwa, że pomawianie niewinnych osób przez śk to nie są tylko pojedyncze przypadki? Sprawa śk Patyka podejrzanego o zabójstwo Papały świadczy o tym, że system przyznawania statusu śk. wymaga zmiany. Apel odczytany przez jedną z pokrzywdzonych ukazuje z jednej ludzką bezsilność z drugiej chorobę państwa. Wstyd mi za takie państwo..