Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

 

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różnehistorie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektory 2012.

 

Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. „Państwo w Państwie” nadawane jest na dwóch antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Pierwszy odcinek 7. sezonu zostanie wyemitowany 7 września o godz. 19.30. Zapraszamy!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1301Dodaj nowy wątek
07:35 | 07.01.2014
Małe kroczki !
dodał: breg Odpowiedz
Pomału, pomału i małymi kroczkami zaczyna to forum zmieniać barwę na kolor duchowo-światopoglądowy ! Pozostaje pytanie : gdzie można polemizować na temat ??? -- "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby" Stefan Kisielewski
18:52 | 06.01.2014
moje zdanie
dodał: Rychelcia Odpowiedz
Z ta ustawa zrobiliscie blad.bendzie to tylko pretekstem do wsadzania innych ludzi do szpitali psychiatrycznych takich ktorzy nam nie pasuja
20:15 | 05.01.2014
"Modny temat"
dodał: Karolina Odpowiedz
Strasznie denerwują mnie ludzie, którzy nawet nie wiedzą, co znaczą słowa "KARA ŚMIERCI". "Porywa ich chwila" i widok kamery oraz dziennikarzy. Nie można odpłacać śmiercią za śmierć!!! Ludzie, którzy mówią, że są KATOLIKAMI chcą śmierci drugiego człowieka - to absurd. Sam Jezus powiedział przebaczaj bliźniemu 77* w jednym dniu... Pan Mariusz T. powinien dostać wyrok dożywotniego więzienia, a nie ŚMIERĆ!Przez śmierć nikogo nie nauczymy, że zrobił źle, a w więzieniu z odpowiednią opiekę może się zmienić. Człowiek, który mówi "Temu człowiekowi należy się śmierć" powinni się zastanowić czy sami trzymali by w ręku pistolet i wykonali ten wyrok, lub trzymając w ręku strzykawkę wbić ją w rękę i pozbawić "nieba". Może jestem naiwna i głupia, mam 14 lat ale wiem swoje.
00:08 | 06.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: kuba
dla takiego "człowieka" jak Mariusz Trynkiewicz nie mam przebaczenia. Jego zbrodnia zniszczyła życie wielu ludziom, on bestialsko zabił 4 niewinnych chłopców prawie w twoim wieku i miał z tego przyjemność. on się nie zmieni on dalej będzie zabijał. nie można powiedzieć skoro odsiedział te 25 lat to już jest ok. mam syna i aby go chronić uważam że nie może on chodzić wolno tymi samymi ulicami. zapytaj rodziców czy by wybaczyli gdyby ciebie i rodzeństwo zabił. czy pomimo naszej wiary potrafili by dalej żyć i mieć tą świadomość że on gdzieś tam jest. zapytaj!!
19:35 | 06.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: azer
dziecko weż ty książke, a te sprawy zostaw dorosłym!
11:41 | 07.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: Grześ
Karolinko pomódl się za tego ZBRODNIARZA!!
18:22 | 08.01.2014
Odp.: "Modny temat"
dodał: anka
Karolina chyba nie ma dzieci!!!kiedyś było łatwiej;oko za oko,ząb za ząb!!!i tak powinno być!!!z z kanalią do gazu!!!
20:06 | 22.12.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Szanowni Państwo to okres świąt Bożego Narodzenia a także Nowego Roku 2014.Pragnę złożyc wszystkim życzenia .Przede wszystkim odzyskania równowagi w życiu szczególnie w " Duchowym" Oby nasz kraj był miejscem bardziej sprawiedliwym i bezpiecznym. Pozwolę sobie zaproponowac Państwu film z racji Świąt Bożego Narodzenia a tym samym narodzenia się nas na nowo -"Spotkanie 2-Utracony Raj" na you tube.Polecam ,aby żyło nam się lepiej. Ps. Dziękuję programowi 'Państwo w Państwie za możliwośc wypowiedzenia się publicznie.Dziękuję
14:41 | 11.12.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata i Maria Odpowiedz
Szanowni państwo jestem matką Danuty B. zapoznałam się z jej wpisami na waszych stronach waszego programu "państwo w Państwie oraz z niektórymi innymi, i o ile państwo pozwolicie chciałabym wpisac kilka słów. Mianowicie przede wszystkim potwierdzic że moja córka Danuta B. nie jest i nigdy nie była chora psychicznie ,a wszelkie wydane opinie na temat jej stanu zdrowia są nie tyle że krzywdzące co nieprawdziwe . Potwierdzam że moja córka cierpiała na paraliżujący lęk który wywołały w niej pewne osoby podczas procesu cywilnego toczącego się w Zakopanem roku 2005/2006 przeciwko rodzinie Sz. Helenie i Janowi. Proces dotyczył sporu granicznego oraz odzyskania działki 12359/2 którą mamy w księgach wieczystych ale nadal za ogrodzeniem dzięki stronniczemu działaniu sądu jaki itp. oraz dotyczył poszerzenia drogi dojazdowej . Nieuciwośc sądu , który już wówczas fabrykował min mapy(min przez biegłego) przyczyniła się do przerażenia mojej córki. Potwierdzam również że dnia (15.12.2011) kiedy to psychiatra Maciej Bryniarski na zlecenie sądu w Zakopanem badał moją córkę dopuścił się potwierdzenia nieprawdy ,świadczy o tym również o tym treśc zawarta wydanej opinii,która stanowi główny dowód w sprawie. Potwierdzam również że tego jak i każdego dnia w roku ostatnio 24hna na dobę przebywam w jej towarzystwie i jest moimi nogami i rękami gdyż jestem niepełnosprawna, wobec powyższego mogę potwierdzic jako osoba w pełni wiarygodna o jej całkowitej poczytalności jak obiektywizmie. Podczas prowadzonych z nią min.tego dnia rozmów jak i w jej działaniu.W dniu o którym mowa załatwiałyśmy razem wiele spraw na dodatek córka prowadziła nasz samochód jak zwykle. Żaden psychiatra nigdy nawet nie sugerował a co dopiero by twierdził podczas rozmowy ze mną o takiej możliwości natomiast unikali ze mną kontaktu . nigdy nikt ze mną nigdy nie przeprowadza żadnego wywiadu np.z policji .Podczas rozprawy w 2011r prowadzoną przez sędziego Anna Torbińska uzyskałyśmy kolejne dowody na działanie sądu stronniczego oraz biegłych sądowych ,a także świadków z z rodziny SZ. Dziękuję bardzo proszę o ukazanie tego wpisu.
08:13 | 09.12.2013
Umiejętne grożenie palcem !
dodał: breg Odpowiedz
Wszelakie patologie rodzą się z poczucia bezkarności i dotyczą ludzi zajmującymi się sprawami nas wszystkich, a są to sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy skarbowi, księża itp. Osoby te wychodzą z założenia, że tylko oni mają rację, a wszelaka krytyka, wytykanie błędów, lub pociągnięcie ich do odpowiedzialności, jest uważana przez nich jak coś z innego świata, lub mówiąc po prostu, za coś obraźliwego ! Wczorajszy program był tego przykładem ! Było to, ze strony zaproszonych gości umiejętne grożenie palcem ku przestrodze ! Mowa ciała, suche wyreżyserowane odpowiedzi, czasami nie na temat, pozostawiały niesmak i zażenowanie. Wielce Szanowny Pan Przemysław wychodził ze skóry, aby ubarwić ten wspaniały program (wspaniała mimika), ale nic z tego. Goście byli niewzruszeni i w pewnym sensie zachowywali się tak, jak by sprawa była marginalna, a ukaranego (niesłusznie) nie było w studio. Pisałem drzewiej o pomruku ze strony wymiaru sprawiedliwości i środowiska izb skarbowych, aby ten Wspaniały Program ukrócić, lub zmienić jego tory - miałem rację. Są to pierwsze jaskółki, a wypowiedzi tylko to potwierdziły ! Brak odpowiedzialności, poczucie dominacji, wszelakie układy i korupcja stawiają nasz kraj w przedsionku absurdu i beznadziei – czy ktoś to zmieni ? - - „Z wszystkiego można zrobić absurd i barbarzyństwo” Kołakowski – do czasu !
13:47 | 11.12.2013
Odp.: Umiejętne grożenie palcem !
dodał: Danuta z przekrętu na wariata
Jakże się z panem zgadzam w tej kwestii,poza atakiem na duchownych.
09:47 | 02.02.2014
Odp.: Umiejętne grożenie palcem !
dodał: breg
Nie atakuję duchownych, ale też, duchowny nie może stać ponad prawem, jak to się dzisiaj dzieje. To tyle w temacie i aż tyle !
20:20 | 02.12.2013
świadek koronny
dodał: polityczka Odpowiedz
Nie powiem,że nie zdenerwowały mnie dwie naiwne kobiety,szczególnie starsza pani,z wyglądu budzca sympatie.Wymiar sprawiedliwođci na pewno ugnie sie i pani otrzyma zwrot pieniedzy.Boze,co za naiwnosc.Program dobry .Montaz ciekawy .P.Malgosia,jak zawsze przebojowa.Odwazna.
21:37 | 01.12.2013
Świadek koronny.
dodał: Konrad Odpowiedz
Kolejna sprawa ukazująca patologię funkcjonowania instytucji świadka koronnego, w tym w relacjach prokurator - świadek koronny. Każda patologia rodzi się z poczucia bezkarności i dotyczy każdego środowiska. Bronienie immunitetu prokuratorskiego przez posła-byłego prokuratora oraz twierdzenie, że sąd dyscyplinarny spełnia swoje zadania było żenujące. Wiedza na temat instytucji świadka koronnego też nie była za duża, prawo ma funkcjonować nie w teorii ale w praktyce. Jak to jest możliwe, że w Polsce tak łatwo zostać świadkiem koronnym a ich liczba przekroczyła granicę zdrowego rozsądku (nie wspominając już o takim potworku jak mały świadek koronny), jak to możliwe, że świadek koronny kłamiący w jednej sprawie jest wiarygodny w innej, że tak duża liczba świadków koronnych wraca na drogę przestępstwa, że pomawianie niewinnych osób przez śk to nie są tylko pojedyncze przypadki? Sprawa śk Patyka podejrzanego o zabójstwo Papały świadczy o tym, że system przyznawania statusu śk. wymaga zmiany. Apel odczytany przez jedną z pokrzywdzonych ukazuje z jednej ludzką bezsilność z drugiej chorobę państwa. Wstyd mi za takie państwo..
16:25 | 12.11.2013
Pilny News !!
dodał: breg Odpowiedz
Oto polski wymiar sprawiedliwości (za Onetem) – „Mężczyzna, który przez błąd sędziego przesiedział w więzieniu 134 dni, chce 300 tys. zł odszkodowania. Prawnicy prokuratorii generalnej twierdzą, że nic mu się nie należy, bo nie można tu mówić o pogorszeniu sytuacji życiowej z powodu pomyłkowego pozbawienia wolności, GDYŻ PRZED UWIĘZIENIEM BYŁ ON BEZDOMNY I BEZROBOTNY”. – Osiągnęliśmy już dno, a w Strasburgu wzbudzi to salwy śmiechu obniżając już i tak niskie notowania naszego „wymiaru” !!
20:53 | 26.11.2013
Odp.: Pilny News !!
dodał: Adam
Niestety nie masz racji poniewaz w Stazburgu owszem sie smieja , lecz z nas wszystich poniewaz prawie 100 % slusznych skarg polakow zostaje uznanych przez ETPC za bezzasadne pomimo tego ,ze sa sluszne.Glowna przyczyna tego jest to ,ze w Strazburgu pracuja oddelegowani tam przedstawiciele polskiego resortu sprawiedliwosci i innych wysokich polskich urzedow.Wtej sytuacji wyrok Strazburga nie moze byc inny i dlatego ci przestepcy sie smieja z naiwnych polskich pokrzywdzonych szukajacych nawet tam sprawiedliwosci.
07:57 | 27.11.2013
Odp.: Pilny News !!
dodał: breg
Może szanowny Adwersarz wie co pisze, może nie, bo jeżeli tak jest, to jest to niebezpieczne i bardzo groźne ! Wspomina o tym też Wielce Szanowny Konrad i jeszcze kilku jegomości na innych forach. Pomimo tego Polacy wygrywają i to w większym procencie niż tutaj przytoczono. Sam sygnał o tym fakcie wymaga przemyśleń, lub zdecydowanego działania przy wypaczeniach. Jedynym złotym środkiem w tej sytuacji jest zmiana ustawy w PE nie dopuszczająca sędziów z kraju, o którym toczy się postępowanie !! Moim zdaniem jest to realne, a wręcz konieczne, bo trzeba w zarodku ucinać wszelkie nieprawidłowości doprowadzające do korupcji, nacisków i wszelkiego zła (jak można być sędzią we własnej sprawie). Czy parlament europejski na to stać – moim zdaniem tak, tylko trzeba zdecydowanie działać !! Pozostaje tylko współczuć Bezdomnemu, że żyje w kraju absurdu, w kraju, gdzie nawet Mrożek z Kafką byli by zniesmaczeni !! – „Kat ma zawsze złą reputację” Franz Kafka – a kto jest katem ??
10:19 | 11.11.2013
Wątpliwość !?
dodał: breg Odpowiedz
Wątpliwość należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego, a mam nieodparte wrażenie, że w naszym dziwnym kraju jest odwrotnie. Wynika z tego, że oskarżony ma za przeciwnika nieudolnego prokuratora z wątpliwymi dowodami i sędziego, który jest murem za prokuratorem lekceważąc obronę i oskarżonego, nie dając mu żadnych szans na udowodnienie swojej niewinności – co za kraj !! Przypomina to czasy stalinowskie, a już szczytem jest orzeczenie SN – „Cygan zawinił, kowala powiesili”, olewając odpowiedzialność i możliwą pomyłkę – bo takie jest prawo!! Jest to po prostu akceptacja lekceważenia demokracji ! No, ale gdzie, jak gdzie, ale na salach sądowych powinno być uczciwie – nic bardziej mylnego !! Dzięki Polsatowi widać jak na dłoni upadek naszego sądownictwa, a to wszystko potwierdza jedno – do standardów białoruskich, lub rosyjskich jest jeden krok !! Podzielam zdanie z Konradem o prof. Płatek, a sama logika, zdrowe rozumowanie, głębsza analiza problemu i czytanie ze zrozumieniem są dla vice-ministra dużą przeszkodą – można ręce załamać !! To tyle !