Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Nowe wstrząsające historie, losy ludzi, którzy przez urzędników stracili dorobek życia, bankructwa, wymuszenia i groźby – to zaledwie przedsmak najnowszych odcinków „Państwa w Państwie” - programu, który jako jedyny w Polsce piętnuje patologie urzędników. Program prowadzi, dziennikarz i prawnik, Przemysław Talkowski.

 

„Państwo w Państwie” pokazywane są historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze „Państwa w Państwie” ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

 

Program „Państwo w Państwie” zawsze staje po stronie słabszych, skrzywdzonych i niesprawiedliwie osądzonych.

 

- Przez trzy lata istnienia programu przedstawiono historie kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców poszkodowanych przez organy państwa oraz zwykłych obywateli, którzy przegrali walkę z wymiarem sprawiedliwości.

 

- Redakcja wspiera  ruch „Niepokonani 2012” , który skupia  bohaterów programu „Państwo w Państwie”

 

- Twórcy programu stali się aktywnymi inicjatorami zmian prawa i przepisów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.

 

- Współtworzą nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności sprawców za czyny pedofilskie.

 

- Uczestniczą w pracach na temat włączenia prokuratorów do ustawy o odpowiedzialności urzędników za błędy.

 

- Po emisji programu zmieniono przepisy nakazujące płacenie wyższej stawki VAT za usługi montażowe. Tym samym program „Państwo w Państwie” uratował przed upadkiem ponad 20 tys. firm z branży meblarsko-montażowej.

 

- Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą  Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP - Wektor 2012, dwukrotną nominacją  do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

 

- Redakcja „Państwa w Państwie” jest współautorem wydanej z dziennikiem Rzeczpospolita „Białej Księgi Problemów Podatkowych”, która wkrótce zostanie złożona na ręce Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego

 


Program emitowany jest w niedziele o godz. 19.30 na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News. W roli gospodarza „Państwa w Państwie” możemy zobaczyć Przemysława Talkowskiego. Szefową redakcji jest Małgorzata Mikulska-Rembek. Zespół programu liczy ok. 20 osób. Szczegóły dotyczące magazynu dostępne na stronie www.panstwowpanstwie.polsat.pl oraz na oficjalnym fanpage’u „Państwa w Państwie” na Facebooku.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1291Dodaj nowy wątek
10:19 | 11.11.2013
Wątpliwość !?
dodał: breg Odpowiedz
Wątpliwość należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego, a mam nieodparte wrażenie, że w naszym dziwnym kraju jest odwrotnie. Wynika z tego, że oskarżony ma za przeciwnika nieudolnego prokuratora z wątpliwymi dowodami i sędziego, który jest murem za prokuratorem lekceważąc obronę i oskarżonego, nie dając mu żadnych szans na udowodnienie swojej niewinności – co za kraj !! Przypomina to czasy stalinowskie, a już szczytem jest orzeczenie SN – „Cygan zawinił, kowala powiesili”, olewając odpowiedzialność i możliwą pomyłkę – bo takie jest prawo!! Jest to po prostu akceptacja lekceważenia demokracji ! No, ale gdzie, jak gdzie, ale na salach sądowych powinno być uczciwie – nic bardziej mylnego !! Dzięki Polsatowi widać jak na dłoni upadek naszego sądownictwa, a to wszystko potwierdza jedno – do standardów białoruskich, lub rosyjskich jest jeden krok !! Podzielam zdanie z Konradem o prof. Płatek, a sama logika, zdrowe rozumowanie, głębsza analiza problemu i czytanie ze zrozumieniem są dla vice-ministra dużą przeszkodą – można ręce załamać !! To tyle !
21:42 | 10.11.2013
Sprawa p. Borszcza
dodał: Konrad Odpowiedz
Do dzisiejszego programu pasują trzy maksymy: jeden świadek żaden świadek; wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego; lepiej pozostawić bezkarnym przestępcę niż skazać niewinnego. W tej sprawie bardzo wyraźnie została ukazana słabość pracy organów ścigania, przede wszystkim policji i prokuratury w zbieraniu dowodów, a także pracy wymiaru sprawiedliwości jeżeli chodzi o ich ocenę. Standard dowodów to jest jedna z największych patologii funkcjonująca w całym systemie policyjno, prokuratorsko, sądowniczym. Ciekawa jest postawa v-ce ministra sprawiedliwości który za wszelką cenę broni działań w/w instytucji, a nie dostrzega sytuacji, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż organy państwa skrzywdziły człowieka. Wstyd! Natomiast brawa dla prof. Płatek za logikę i zdrowy rozsądek.
11:02 | 11.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: wshanisch
Dlaczego sprawa nie zostala wysłana do Strasburga? to powinien zrobic adwokat poszkodowanego. Dlaczego nie trafiła do Sądu Dyscyplinarnego? Sędziów jednak też można karać. Nie wolno tego zapominać!!!!
16:23 | 11.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: breg
Dwie sprawy – Po pierwsze : aby skargę można było wysłać do Strasburga, trzeba się zmieścić w 6 miesiącach od rozstrzygnięcia przez SN (nie wiadomo czy czas nie został przekroczony i tutaj nie jest istotne, czy SN sprawę odrzucił, czy nie – jest to tzw. ostatnia instancja). Tak się zastanawiam z jakiego paragrafu – jest tylko jeden, o nieuczciwy proces. Po drugie : sąd dyscyplinarny tutaj nic nie zmieni, a i kara na sędziego jest głęboko wątpliwa, dlaczego - to proste, tam ręka rękę myje i sędziemu włos z głowy nie spadnie, tym bardziej, że wyrok był prawomocny i został rozpatrzony przez SN ! Dla przypomnienia - nie jesteśmy krajem o utartej demokracji i wolnym od korupcji w wymiarze sprawiedliwości, prędzej nam do bananowych republik, gdzie sprawy załatwia się pod stołem, a gawiedź myśli, że jest wszystko OK. Była dawniej „rewizja, skarga” do SN składana przez RPO i mogła dotyczyć podobnych spraw, obecnie nawet z tego zostaliśmy ograbieni, co nie zmienia faktu, że RPO jest obecnie mało skuteczny i ma obywateli w nosie (to smutna prawda). Tak więc – czarno to widzę i daję temu 1 % szans. To wszystko.
20:27 | 11.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: Konrad
Moim zdaniem skargę do ETPC można złożyć na podstawie art. 5 Prawo do wolności... i art. 6 Prawo do rzetelnego procesu sądowego EKPC. Z tym, że jak wspomniał breg, pod warunkiem dotrzymania terminu. Poza tym, w 2012 r. roku Polska po upływie kadencji wymieniła swojego sędziego w ETPC. Został nim zgłoszony przez rząd kandydat który ma sądzić sprawy Polaków przeciw rządowi. Okazało się, że Polska jest jednym z dwóch krajów o najniższych standardach wyborów kandydatów na sędziów ETPC. Ale cóż, jedne z najgorszych statystyk jeżeli chodzi o liczbę przegranych spraw przed ETPC trzeba w jakiś sposób poprawić.
07:15 | 12.11.2013
Odp.: Sprawa p. Borszcza
dodał: breg
Pisząc „nieuczciwy proces” miałem na myśli „prawo do rzetelnego procesu sądowego”, co Wielce Szanowny Konrad w lot wychwycił. Problematyczne jest „prawo do wolności”. Inną sprawą jest obsada sędziów w Trybunale – to, że jesteśmy krajem o najniższych standardach wyboru kandydatów na sędziów wszyscy o tym wiedzą, ale istotne jest co innego, a mianowicie : nie poprawimy statystyk przez wybór sędziów, bo w naszym kraju w wymiarze sprawiedliwości staczamy się po równi pochyłej w zastraszającym tempie, co odbija się na tempie i rozpatrywaniu naszych spraw w Strasburgu (wiem wiele na ten temat). Co innego jest zastanawiające, muszę zaczerpnąć wiedzę na ten temat, czy przy rozpatrywaniu np. polskiej skargi uczestniczy w niej polski sędzia, bo jeżeli tak, to całe postępowanie na nic i było by to nieuczciwe i groźne !!! Na tym zakończę – „Probitas laudatur et alget - uczciwość zbiera pochwały i umiera z zimna (naciski, układy, draństwo)” - Juwenalis
21:11 | 10.11.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Jeżeli można chciała bym jeszcze osobno dodac coś do wyłącznie swojego tematu ,jednak do tematu ogólnego . Mijają kolejne lata i miesiące np. od roku 2011 wrzesień-grudzień mija 2 (dwa)lata ,kiedy to ponownie zostałam pomówiona o chorobę psychiczną .Zostałam w ten sposób "uciszona" pod nosem Państwa . Do dnia dzisiejszego nikogo nie interesuje mój los oprócz Pana Boga. Moi oprawcy zagłuszają własne sumienia bardzo skutecznie ..." bo nie mają go wcale ,natomiast bardzo skutecznie posuwają się w kontynuacji dalszych przestępstw (oszustw -geodezyjnych itp.) Zapewne pamiętają Państwo opisywaną na tych stronach prze zemnie bolesną dla mnie sprawę dotyczącą Mari Ś.i jej rodziny SZ.jak i osoby min.psychiatry Macieja Bryniarskiego czy sędziego Anna Torbińska. Obecnie rodzina SZ. i MARIA Ś. dalej pod przykrywką (pozornego) prawa fałszują umowę cywilno prawną i dziennik budowlany i nie tylko.(posiadam dowody!). Następnie moje doniesienie do nadzoru budowlanego o nielegalnej budowie przez ww. zostaje pominięte ,moja osoba całkowicie zlekceważona jak bym nigdy nic do nadzoru budowlanego nie kierowała. Pełna dyskryminacja -od ok.12.10.2013r nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Na marginesie dnia ok.15.12.2011r kiedy to psychiatra Maciej Bryniarski dopuścił się kolejnego poświadczenia nieprawdy na moją niekorzyśc ,a na korzyśc Marii Ś. Byłam całkowicie poczytalna co mogą potwierdzic wpisy na tych stronach "Państwo w Państwie" .Dziś dodatkowo może potwierdzic miniony czas .Mam pytanie od kiedy podostra psychoza mija samoczynnie? to już dwa lata o wydanej przez Bryniarskiego opinii dotyczącej mojego stanu zdrowia psychicznego ,ale zarazem będącej dowodem popełnionego przestępstwa przez tegoż psychiatrę oraz ssr Anny Torbińskiej itp. .Przez te dwa lata nie byłam w żadnym szpitalu nie brałam żadnych leków -ŻADNYCH ,a kłamstwo żyje!!!!!
20:28 | 10.11.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta z przekrętu na wariata Odpowiedz
Drodzy Państwo dzisiejszy odcinek "Państwo w Państwie " dotyczy osoby która nie jest przedsiębiorcą ,a jednak uzyskała od was pomoc. Już wyjaśniam o co mi chodzi ,otóż dwa lata temu kiedy ja prosiłam redakcję o pomoc zostałam po prostu zbyta . W odpowiedzi na mój apel o pomoc uzyskałam suche stwierdzenie że pomagacie tylko "przedsiębiorcą" więc jak to jest .... naprawdę ? . "Wyrzuty sumienia " to jest dowód nowy w sprawie ,zmiana zeznań pod wpływem wyrzutów sumienia .Pada nazwisko prawdziwego mordercy co prawda trudno nie wątpic w jego wiarygodnośc . Podsuwa się myśl a może osoba która zmienia zeznania została zastraszona bądz przepłacona ,a jednak temat jest przez was podjęty ,ukazany i omówiony na żywo w studiu dnia dzisiejszego . I bardzo dobrze bo tak powinno byc , wątpliwości i wszelkie nowe poszlaki powinny byc sprawdzone. Domniemanie jakże szkodliwe dla każdego pokrzywdzonego ,jakże wygodne dla" LENIWYCH i z korumpowanych" .
08:44 | 08.11.2013
Apel do Autorów programu !
dodał: breg Odpowiedz
Wielce Szanowni Autorzy Programu ! Od jakiegoś czasu słychać pomruk niezadowolenia ze strony środowiska sędziowskiego, urzędów skarbowych i urzędników państwowych, na temat tego wspaniałego programu. Skorumpowanym i bezdusznym urzędnikom marzy się cenzura, lub zdjęcie go z anteny !! Głosy te już są bardzo wyraźne i z duszą na ramieniu patrzę w przyszłość. Sypie się w gruzy odpowiedzialność państwa i odpowiedzialność urzędników, a brak zainteresowania przez Rząd i RPO tą zgnilizną potwierdza jedno – jest źle !! W jednej z ostatnich rozmów w TV urzędas wręcz zalecał likwidację tego „jednostronnego widowiska” – jest tylko jedno ale – w/wymienieni jakoś nie raczą przyjąć zaproszenia, a gdy już, to wysyłają kogoś o niskim poziomie IQ (było paru takich). Dlatego bardzo proszę – nie ulegajcie naciskom, nie róbcie selekcji „ważności odcinków”, bądźcie czujni i sprytni, pozostańcie Takimi jakimi Jesteście !! – Ku przestrodze : „Społeczeństwo nie jest samochodem, lecz mułem, za mocno naciskane wierzgnie i zrzuci jeźdźca” – to tyle
05:35 | 08.11.2013
korupcja
dodał: lesgum Odpowiedz
pięknie i obrazkowo tylko żal że traktujecie tematy wybiórczo pierwszy werset niezbyt aktualny no tak ale w końcu do Was mam wrażenie że już dotarli Pozdrawiam...
14:00 | 04.11.2013
program z 03.11.2013
dodał: jaro Odpowiedz
we wczorajszym odcinku brawa dla pana b.Sołtysa kultury,rzeczowości i trzymania emocji na wodzy w stosunku (widoczna różnica klasy )do pani P.....która z braku argumentów prowokowała,wykręcała sens sprawy i rozmydlała odpowiedzialność urzędników i organów państwowych.Niestety to walka z wiatrakami,teraz nie ma odpowiedzialności osobistej urzedników,przedstawicieli władzy ,jest brak kontroli społecznej.Polska to teraz prywatny folwark ,bezkarność i arogancja władzy.Z demokracją,którą się zasłaniają wszyscy aktywni politycy,nie ma to nic wspólnego,wręcz szkodzi.Wypowiedzi w/w pani brak działań zobowiązanych do tego służb zniechęcają uczciwych ludzi do uczestniczenia na zasadach z góry skazanych na niepowodzenie,wręcz na zemstę urzedników(tak jak w tym przypadku).Ludzie już w to nie wierzą,nie daja sie oszukiwać i widzą,że władza,ich namiestnicy,nadzorcy są po drugiej stronie ,nie wywiązują się z obowiązków ale z podatków(tych gnębionych obywateli) i apanaży korzystają suto jak najbardziej.
21:39 | 27.10.2013
kolejny raz
dodał: polak ? Odpowiedz
w programie schodzi się do absurdu.Wszyscy chodza i tupia nogami ,szukają ,pytają kto wytoczył śmierdzacą ,brunatną wydzielinę i nie ma jasnej odpowiedzi....A gość wyłaczony z kregu podejrzanych zapina akurat portki.Niestety nie jest on sprawća tego czynu bo po prostu nie i koniec.Czy ktoś weznie sie za nazwijmy wymiar sprawiedliwości?
14:10 | 28.11.2013
Odp.: kolejny raz
dodał: ataman
Tak, to prawda. W Gorzowie Wlkp lekarz, właściciel Eurodentu sądzi się z mechanikiem za faktycznie skradziony pojazd quad Polaris. Pojazd był nielegalny, na fałszywych dokumentach USA.....ale SĄD w Gorzowie Wlkp wydał wyrok skazujący na mechanika i odszkodowanie w/g biegłego sądowego wzięte z....sufitu oraz nakaz zapłaty za.....cło i akcyzę i opłaty rejestracyjne. Sędzia ze Strzelc Krajeńskich odmówił prowadzenia sprawy. Są jeszcze UCZCIWI PRAWNICY. HURAAAA
12:52 | 14.10.2013
sybiracy
dodał: polityczka Odpowiedz
Słuszne roszczenia,ale tłumaczenia i wyjaśniena składane przez przedstawicieli urzędu(ZUS)-żałosne!Ogólnie,program,,przegadany".Mało interesujących zdjęć oraz pewnej dramaturgii.Oglądanie w Polsat News,już musiałam sobie darować.Zadbajcie o formę ciekawego i ważnego programu.
21:56 | 13.10.2013
Kraj absurdu i roszczeniowość
dodał: Krzyś Odpowiedz
Rosjanie wywozili Polaków na Sybir, a państwo polskie musi za Rosjan zapłacić odszkodowanie??? To wygląda na absurd!!! Owszem należy się Sybirakom wspomożenie od państwa, ale nigdy pod nazwą odszkodowanie!!!