Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

 

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różnehistorie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektory 2012.

 

Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. „Państwo w Państwie” nadawane jest na dwóch antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Zapraszamy!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1305Dodaj nowy wątek
13:26 | 22.04.2012
"Strach"
dodał: breg Odpowiedz
Oglądałem dzisiaj film o Barbarze Blidzie - byłem zdruzgotany ! Strach, strach i jeszcze raz strach, a dlaczego, bo w połączenie z bezkarnością urzędników zaczyna się w Polsce robić nie ciekawie ! Żadnej odpowiedzialności, żadnej skruchy, lub słowa "przepraszam", spychanie winy na innych, a na dodatek awanse lub premie dla "swoich" - za źle wykonaną pracę. Widzę bezsilność tych ludzi (pokrzywdzonych), widzę w ich oczach strach i beznadzieję ! Pozostaje pytanie : czy tak ma wyglądać nasza ojczyzna ? Tym ludziom od państwa coś się należy ! "Zawsze jest lepiej, żeby ten, kto wzbudza w nas strach, bał się nas bardziej" !
00:10 | 18.04.2012
Państwo w państwie
dodał: zbynio Odpowiedz
Na poczatku ogladania tego programu byłem sceptyczny do tego programu. Teraz uważam, ze to dobrze, że ten program pokazuje dla szerokiego audytorium tą sferę zycia społecznego, która "kuleje" od dawna a błedy wymiaru sprawiedliwości odciskają pietno na społeczeństwie. To smutne, że Państwo ignoruje te sprawy. Ja nie jestem przeciwny stosowaniu prawa ale ogladajac niektóre historie poprostu nie chce sie wierzyć !. DOBRZE, ŻE JEST TAKI PROGRAM NA WIZJI. PANIE PRZEMYSŁAWIE TAK TRZYMAĆ !!!
20:06 | 17.04.2012
cd,przek.na waria.-dyskryminacja
dodał: danuta Odpowiedz
Nie ufajcie temu programowi !!żegnam pokrzywdzona przez sądowo psychiatryczno prokuratorską Mafię.
13:00 | 18.04.2012
Odp.: cd,przek.na waria.-dyskryminacja
dodał: danuta
Myślę że powyższa ocena o tym programie jest niesprawiedliwa zważywszy że dzięki temu programowi który stworzył tą stronę mogłam się wypowiedziec choc chwilowo ,a to pomogło mi iśc dalej .Mimo wszystko to sąd musi ostatecznie NIESKORUMPOWANY ukarac ludzi którzy tworzą fałszywe dowody na mój temat i na temat mojego stanu zdrowia również fizycznego. Dziękuję za to co od was otrzymałam.Pokrzywdzona przez machinę mafijną sądowo psychiatryczną i prokuratorsko policyjną. Walka trwa jak mrówki z dinozaurem ale .....Dziękuję .Ps. Pomagajcie Pomagajcie bo zło -korupcja -niegodziwośc ludzka nie zna granic.Każdy ruch i upublicznienie chodźby nazwiska na chwilę osoby z korumpowanej to dla niej jakiś zawsze hamulec. Wszystkiego dobrego życzę.
07:21 | 17.04.2012
"Nigdy więcej"
dodał: breg Odpowiedz
"Nigdy więcej" takiego tematu - proszę ! Jak do tej pory program był rewelacyjny, i co się stało, w ostatnim odcinku pokazano polityka z jego problemami - i to jest błąd. W odczuciu widza program zahacza o politykę i nie ważne jest czy Pan K jest winny, czy nie - byłem zniesmaczony ! Myślę, że był to wypadek przy pracy, a program powróci do poprzedniej koncepcji ! Jest tyle nieprawidłowości w naszym kraju, że nie warto zmieniać wizerunku tak dobrego programu. Mam nadzieję, że następne odcinki będą ujawniać sobiepaństwo urzędników, prokuratorów i sędziów - ku radości naprawdę poszkodowanych ! OBY !
19:27 | 17.04.2012
Odp.: "Nigdy więcej"
dodał: danuta
To nie Państwo w Państwie tylko korupcja w Państwie .
07:10 | 19.04.2012
Odp.: "Nigdy więcej"
dodał: breg
Odpowiedź dla "Danuty" ! Z całym szacunkiem, ale proszę czytać ze zrozumieniem ! Korupcja, układy i naciski są nieodłącznym składnikiem zgniłego systemu i o tym wiedzą wszyscy. Mój post dotyczył jednego odcinka, w moim mniemaniu czysto politycznego ! Moim pragnieniem jest to, aby program ujawniał zgniliznę i otwierał oczy politykom, senatorom itp - a może coś się zmieni - nie obiegając od dotychczasowej formy.
15:00 | 22.04.2012
Odp.: "Nigdy więcej"
dodał: sylwia
Również jestem zniesmaczona ostatnim odcinkiem PwP z udzialem Jacka K. Przykro, ale pan redaktor zmienił dotychczasową formułę tego programu. Pan K. jest reprezentantem wladzy samorządowej( a nie przedsiębiorcą) i nie powinien znależć się w tym programie kreując się na osobę poszkodowaną. O ile mi wiadomo ciążą na nim jeszcze 3 zarzuty prokuratorskie, więc sprawa jest w toku. Niezrozumiałe dla mnie jest wobec tego dlaczego redakcja naświetliła jego sprawę. żenujące były też wypowiedzi tych trzech "adwokacinów", wszystkich z jednej frakcji politycznej. Jestem w totalnym szoku, że i POLSAT dołączył do mainstremowych mediów. Z pewnością emisja tego programu miała za cel, aby oczyścić z zarzutów pana Karnowskiego orza zdyskredytować prokuratora prowadzącego sprawę.
20:03 | 16.04.2012
P.Karnowski
dodał: Konrad Odpowiedz
Na początku wielka afera, prokuratorzy chętnie występujący przed kamerami, pan J. brylujący w mediach, słowa o mocnych dowodach, 8 zarzutów, 6 podejrzanych, śledztwo prowadzone w całym kraju (kosztowało już ponad 100 tys. zł), media podgrzewające atmosferę,potępiający politycy,naród żądający krwi i jeden wielki jęk zawodu: Sąd odrzucił wniosek prokuratury o areszt tymczasowy. Stan obecny:część zarzutów odrzucił Sąd, część w przypływie zdrowego rozsądku umorzyła prokuratura, pozostali podejrzani oczyszczeni, prokurator nie chce wypowiadać się przed kamerą, pan J. nie chce wypowiadać się przed kamerą, wyszło na jaw, że prokuratura manipulowała głównym dowodem-ukrywała fakt, że nagranie jest kopią, media niezbyt zainteresowane sprawą i kolejny zwrot sprawy przez Sąd do prokuratury. I to wcale nie jest Białoruś czy Ukraina, to są działania polskich prokuratorów (a jaki profesjonalizm prezentuje ta grupa zawodowa to najlepiej było widać po ich żenujących występach przed sejmową komisją Olewnika).I nie ma co zwalać całej sprawy na IV RP, bo funkcjonuje ona w czasach rządów PO. A to, że kolejnemu człowiekowi można złamać życie to nikogo z rządzących nie interesuje i powtarzają jak mantrę: przecież prokuratura jest niezależna. A prawda jest taka, że państwo zaprzestało wykonywania swojej podstawowej funkcji-ochrony obywateli przed patologicznymi działaniami organów państwa.
22:05 | 16.04.2012
Odp.: P.Karnowski
dodał: Adam
Musze pogratulowac p. Jackowi Karnowskiemu ,ze sie wywinol i nie siedzi bo jezeli mialby sprawe w sadzie okregowym w Sieradzu a sedzia prowadzacym bylby dyspozycyjny i zaufany sedzia Ziobro to siedzialby na bank.Jestem przekonany,ze sedzia Adamski Janusz nie dopuscilby zeznan swiadkow obrony na wniosek prokurator Krystyny Patora jezeli oskarzony by ich powolal.A sedzia sadu apelacyjnego w Lodzi W. Kraupe w obawie ujawnienia prawdy rowniez odrzucilby dopuszczenia swiadkow obrony a wobec ujawnionych przez oskarzonego matacw policji i prokuratury w takcie sledztwa i procesu sedzia Kraupe ma wytlumaczenie jakoby oskarzony przekroczyl dopuszczalne zasady obrony.Pozniej zaprzyjazniony sedzia sadu najwyzszego Kalinowski odrzuca kasacje jako oczywiscie bezzasadna poniewaz wowczas nie potrzeba uzasadniac takiej decyzji,ktorej nie mozna niczym uzasadnic.
16:12 | 16.04.2012
Ostatniego programu
dodał: berecik Odpowiedz
Widzę, że i ten program przystapił do zwalczania PiS. Gdy zobaczyłem w studio Poncyliusza od razu wiedziałem co jest grane. Redaktorze wiarygodność traci sie łatwo, lecz by ją ponownie odzyskać mijają lata.
10:31 | 16.04.2012
sprawa Karnowskiego
dodał: Lech Odpowiedz
Ogladałem Pana program i muszę stwierdzić, ze tak zmanipulowanego i stronniczego przedstawienia tematu nie widziałem. Pan Karnowski rzeczywiscie to jest "niewinna istota i nalezy dbać o jego dobre imię - wspólczesny Jezusek." W programie zabrakło sprzeciwu prokuratury, aby Sad nie był reprezentowany przez sędzinę, uczennicę i protegowaną dobrego znajomego Karnowskiego. Nie przedstawiono samego Julkę i jego powodu nagrania prezydenta Sopotu, był cały ciąg zdarzeń, który doprowadził do tego zdarzenia. Przecież ten sam Julke zaprotestował na działania Nowaka - dzisiejszego ministra infrastruktury - na Gdańskiej Zaspie, przeciw rodzinnym układom tego Pana W kole PO. Nowak się wycofał, "w nagrodę" Julke awansował został przewodniczącym w nowo powołanym kole PO w Gdańsku - Oliwie. To, ze Julke nie zachował oryginału nagrania dyktafonem i prawdopodobnie dalej nagrywał na jego nośniku wskazuje, ze był amatorem prawnym. Nie znał procedury prawnej udowodnienia przestępcy jego winy. Przedstawione działanie służb specjalnych - jako intrygi przeciw biednemu Karnowskiemu, namiesnikowi trójmiejskiego układu trzymającemu władzę - to bajki dla grzecznych dzieci. Pański program jest nierzetelny i stronniczy. Liczę, ze popisze się Pan profesjonalizmem i obiektywizmem. Lech
20:37 | 15.04.2012
dobrze by było sprostować
dodał: Trumpfek Odpowiedz
Dlaczego w programie państwo w Państwie w sprawie Pana Karnowskiego, Pan Karnowski i Poncyliusz stwierdzili , że nagonkę prowadzono w czasach IV Rzeczypospolitej. Rządy Pis skończyły się a , 9 listopada 2007 pan Donald Tusk odebrał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego akt desygnacji na premiera. 16 listopada 2007 wraz z proponowanym składem Rady Ministrów został powołany i zaprzysiężony na Prezesa Rady Ministrów W lipcu 2008 trójmiejski przedsiębiorca Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przez Jacka Karnowskiego. Jak to się ma do wypowiedzi jaką przedstawił Pan w swoim programie .
20:27 | 15.04.2012
Niepokonani
dodał: Bona Odpowiedz
Życzę Wam z całego serca powodzenia!!!!! Gdybyście zbierali głosy jakieś petycje to ja i moja rodzina i znajomi wszyscy się chęnie podpiszą Pozdrawiam
20:12 | 15.04.2012
Umiejętna obrona PO
dodał: dodek Odpowiedz
Jestem przekonany,że były prezydent Sopotu jest winny.Co prawda dopóki sąd nie udowodni to??? Jest wiele spraw o których wszyscy wiedzą ,że ktoś POpełnił przestępstwo ale ze względu na słabe dowody sądy umarzają sprawy.Później niektóre osoby przy POparciu mediów próbują się wybielić .Uważam,że tak jest w tej sprawie.Dziwię,że w to dał się wciągnąć POlsat.Jestem ciekawy czy Sawicka też się zgłosi do POlsatu żeby udowadniać swoją niewinność.A tak na marginesie dlaczego w tej sprawie nie zapadł jeszcze skazujący wyrok.Czyżby zadziałała tu przynależność partyjna.Czy dziennikarze sami wybrali tą sprawę Karnowskiego.Jeśli tak to być może nie bezinteresownie.
20:59 | 16.04.2012
Odp.: Umiejętna obrona PO
dodał: Konrad
Jestem przekonany ..., wszyscy wiedzą ... Jakie to typowe w tym kraju. Obyś nie musiał odczuć kiedyś tego na własnej skórze.