Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

 

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różnehistorie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektory 2012.

 

Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. „Państwo w Państwie” nadawane jest na dwóch antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Pierwszy odcinek 7. sezonu zostanie wyemitowany 7 września o godz. 19.30. Zapraszamy!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1300Dodaj nowy wątek
07:09 | 26.02.2013
"Prawo Segala"
dodał: breg Odpowiedz
„Człowiek z jednym zegarkiem zawsze wie, która jest godzina. Człowiek z dwoma nigdy nie jest pewien” - Prawo Segala. Jest to analogia do stanowionego prawa w Polsce i wykładni przepisów skarbowych (czysty idiotyzm) – to tyle w temacie ! Ps : 2 x 2 jest 5, a może 3 – to rozumowanie J Pitery ! Wypowiedzi zaproszonego gościa wywoływały salwy śmiechu i obrażały inteligencję !!!
12:57 | 25.02.2013
vat z programu
dodał: wiki Odpowiedz
no musza szukac pieniedzy na nowe premiebo oni urzednicy i posly sa w kryzysie a tak na marginesie to niemoge sie doczytac ze na takiego rodzaju szafy VAT jest wiekszy niz 8%
20:28 | 24.02.2013
MEBLE 23%
dodał: A M MEBLE Odpowiedz
W związku z tematem Mebli pod zabudowę: produkowałam i kasowałam klientów na 23 % za szafy, kuchnie na wymiar, to może oszukiwałam klientów? kupowałam na 23 % materiały i tak sprzedawałam czy ktoś kiedyś przejął się, ze jestem niekonkurencyjna dla konkurencji bo oni sprzedawali na 8% teraz grupą protestują bo im coś zabrano a my ci z vatem 23% to co jak im uznają to powinniśmy dostać zwroty !!!
22:15 | 11.04.2013
Odp.: MEBLE 23%
dodał: Qchnie.pl
---- maiłem taka sama sytuację jak A M MEBLE - napisałem 150 korekt faktur 5 lat do tyłu i dostałem 150 000 zwrotu - jak A M MEBLE nie wykorzystał swojej szansy to niech jej nie zabiera innym
20:04 | 24.02.2013
modernizacja
dodał: grywik Odpowiedz
teraz już wiem dlaczego min,fin.awansował,a pracownicy jego resortu otrzymali wysokie nagrody.zarobili na ufnych w przepisy i interpretacje min.obywateli.
18:39 | 23.02.2013
Mama Madzi
dodał: POLITYCZKA Odpowiedz
Czy chodziło o oglądalność?Temat stary,rozmydlony,a do tego beznadziejne komentarze również fajnej Młynarskiej,przy której zamilknąć musiała sędzia Piwnik.Niech redakcja dba o poziom audycji.Dużo jest krzywd i bólu,a zatem powaga komentarzy i komentatorów powinna współgrać z tematem.
13:54 | 25.02.2013
Odp.: Mama Madzi
dodał: MC nie ośmieszaj się
Chodziło oczywiście o wylansowanie Rutkowskiego!!!!!!!!
09:37 | 22.02.2013
Rozliczenie PIT bez miejsca zamieszkania
dodał: Sandra Odpowiedz
Od ponad roku i 5 miesiecy nie posiadam stalego ani tymczasowego miejsca zamieszkania, mieszkam obecnie w samochodzie, nie bede sie rozpisywala w jaki sposob stracilam mieszkanie ale zddziwilam sie w momecie rozliczenia PIT, zaden urzad skarbowy w POLSCE nie daje mozliwosci rozliczenia w przypadku braku adresu zamieszkania to jest dla mnie chore poniewaz w przypadku braku zlozenia PIT zostanie na mnie nalozona grzywna. Dodam, ze rozliczenie za 2011 rok zlozylam podajac jeszcze stary adres zamieszkania a obecnie juz nie mam takiej mozliwosci. NIe ukrywam, ze w niektorych urzad do ktorych dzwonilam nie ukrywano drwin i mowiono cytuje "to prosze wpisac miejsce zamieszkania samochod". Temat jest na czasie poniewaz coraz wiecej ludzi laduje na bruku. Czekam na wasze opinie oraz spostrzezenia. Pozdrawiam Sandra S.
16:21 | 18.02.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: danuta Odpowiedz
Drodzy Państwo niezmiernie się cieszę że Państwo ukazali mój obecny wpis.proszę mi pozwolic poprawic w nim swoją wypowiedz,która wyszła jakoś chaotycznie.Mianowicie od momentu wypowiedzi...miałam to cierpiec na życzenie sądu w Zakopanem jak i biegłego sądu na podostrą psychozę w dniu zarzucanego mi czynu jak i podczas badania tj.15.12 2011r przez biegłego psychiatrę Macieja Bryniarskiego oraz toku całego procesu przeciwko mojej osobie . Następnie ... muszę przyznac że udało się kolejne przestępstwo sądowi w Zakopanem jak i samemu M.Bryniarskiemu. Sędzia Anna Torbińska przykryła rzekę kłamstw ,dolała do niej wody z własnego zródełka które bije do dnia dzisiejszego.Żyły wodne jak policja fałszywi świadkowie fałszywe i stworzone fałszywe opinie biegły zasilają je do dziś. Pytam się kto zapłaci i kiedy za te wszelkie pomówienia mojej osoby które pozbawiły mnie wszystkiego???POLSKA !!!bezprawia.Danuta Bancerz.dziękuję
18:29 | 12.03.2013
Odp.: przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: Danuta
Straszne czy w ogóle się ktoś pozytywnie interesuje tym programem .Przez rok czasu daję oczywiste dowody korupcji nie tylko sądowej ale sądowo prokuratorską ,sądowo psychiatryczną,sądowo policyjną a nawet więcej bo służby zdrowia jako takiej zamieszanych w jedną sprawę , ponadto geodezyjno sądową itp. ,a tu nic cisza.Przekręt na wariata numer nie do pobicia . Nikt ale to nikt nie zadał sobie trudu by to sprawdzic, nawiązac ze mną kontakt .Pomimo że państwo przesyłacie tą wiadomośc pod stronę w internecie związaną z podaną przeze mnie osobą jak np. sędzia Anna Torbińska czy np.Maciej Bryniarki psychiatra -biegły. Czy w ogóle żyje jeszcze ktoś na tym świecie co potrafi myślec logicznie ??.,czy tylko odbieramy tylko pewne wrażenia .Mam pytanie czy państwo by przez tak długi czas tolerowali moje wpisy gdyby one nie były prawdopodobne???. Czy w tym kraju nie ma Rzecznika Praw obywatelskich itp.Halo!!! mówię o min.korupcji !!!Ach tak kto by się interesował powiadomieniami takiej osoby jak ja. Szanowni Państwo TV Polsat Dziękuję.Z poważaniem Danuta Bancerz
13:57 | 18.02.2013
przekręt na wariata rok 2005/2013
dodał: danuta Odpowiedz
Minął praktycznie rok jak ostatnio umieściłam wpis na waszej stronie.Chciałam ponowic oskarżenia dotyczące Sądu w Zakopanem oraz wszystkie OSOBY które wówczas OSKARŻAŁAM w swoich wpisach. Przy czym jednoznacznie pragnę dodac że minął rok kiedy zostałam niesprawiedliwie na stworzonych fałszywych dowodach uznana za winną czynów mi wówczas zarzucanych jak i za razem że jestem osobą niepoczytalną tzn. uznaną wówczas( ponownie) za chorą psychicznie. WÓWCZAS WEDŁUG OCENY -WYNIKU BADAŃ MIAŁAM TO CIERPIEC NA ŻYCZE NIE NA PODOSTRĄ PSYCHOZĘ ,WYDANĄ TO 15.12.2011r PRZEZ BIEGŁEGO PSYCHIATRĘ MACIEJA BRYNIARSKIEGO. MUSZĘ Z PRZYKROŚCIĄ PRZYZNAC ŻE TYM RAZEM JEMU JAK i min .SĄDOWI W ZAKOPANEM UDAŁO KOLEJNE PRZESTĘPSTWO SIĘ PRZESTĘPSTWO .SĘDZIA ssr.ANNA TORBIŃSKA CIESZY SIĘ SWYM SUKCESEM -NO CÓŻ BEZPRAWIE KWITNIE NIEWINNI CIERPIĄ. z POWAŻANIEM .DANUTA B.
13:31 | 18.02.2013
odebrane emerytury
dodał: amelos Odpowiedz
w dniu 17 lutego miał się odbyć program o pokrzywdzonych przez zus , a dokładnie o bezprawnie odebranych emeryturach , jednak był inny temat . Wie może ktoś czy ten program wgl się odbędzie i kiedy ?
23:11 | 17.02.2013
Polsat jak Nostradamus
dodał: waldek Odpowiedz
Kurcze przestańcie wreszcie marudzić i narzekać. Pokazujecie tylko tragiczne wydarzenia nie pomyślne wieści, pokazujecie Polskę jako kraj, w którym nic nie wychodzi dookoła sami złodzieje. Może pokażcie też ludzi i sprawy, w których ktoś osiągnął sukces.