Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Nowe wstrząsające historie, losy ludzi, którzy przez urzędników stracili dorobek życia, bankructwa, wymuszenia i groźby – to zaledwie przedsmak najnowszych odcinków „Państwa w Państwie” - programu, który jako jedyny w Polsce piętnuje patologie urzędników. Program prowadzi, dziennikarz i prawnik, Przemysław Talkowski.

 

„Państwo w Państwie” pokazywane są historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze „Państwa w Państwie” ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

 

Program „Państwo w Państwie” zawsze staje po stronie słabszych, skrzywdzonych i niesprawiedliwie osądzonych.

 

- Przez trzy lata istnienia programu przedstawiono historie kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców poszkodowanych przez organy państwa oraz zwykłych obywateli, którzy przegrali walkę z wymiarem sprawiedliwości.

 

- Redakcja wspiera  ruch „Niepokonani 2012” , który skupia  bohaterów programu „Państwo w Państwie”

 

- Twórcy programu stali się aktywnymi inicjatorami zmian prawa i przepisów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.

 

- Współtworzą nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności sprawców za czyny pedofilskie.

 

- Uczestniczą w pracach na temat włączenia prokuratorów do ustawy o odpowiedzialności urzędników za błędy.

 

- Po emisji programu zmieniono przepisy nakazujące płacenie wyższej stawki VAT za usługi montażowe. Tym samym program „Państwo w Państwie” uratował przed upadkiem ponad 20 tys. firm z branży meblarsko-montażowej.

 

- Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą  Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP - Wektor 2012, dwukrotną nominacją  do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

 

- Redakcja „Państwa w Państwie” jest współautorem wydanej z dziennikiem Rzeczpospolita „Białej Księgi Problemów Podatkowych”, która wkrótce zostanie złożona na ręce Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego

 


Program emitowany jest w niedziele o godz. 19.30 na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News. W roli gospodarza „Państwa w Państwie” możemy zobaczyć Przemysława Talkowskiego. Szefową redakcji jest Małgorzata Mikulska-Rembek. Zespół programu liczy ok. 20 osób. Szczegóły dotyczące magazynu dostępne na stronie www.panstwowpanstwie.polsat.pl oraz na oficjalnym fanpage’u „Państwa w Państwie” na Facebooku.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1291Dodaj nowy wątek
15:59 | 16.04.2014
państwo w panstwie
dodał: magda Odpowiedz
Ja też jestem ofiarą opinii biegłych którzy tworzą swoje opinie na bazie fałszywych zeznań osób działających na moją szkodę z powodu zemsty za to że zwróciłam im uwagę na niewłaściwe postępowanie. Biegli potrafią zafiksować się na jednej teorii psychologicznej opartej na pomówieniach i zrobić na tej podstawie diagnozę.A największy paradoks polega na tym że nie badają struktury osobowości osób popełniających czyny przestępcze i wykroczenia, co w tym przypadku miało miejsce wielokrotnie, ponieważ w ciągu 10 lat osoby te popełniły ponad 20 czynów przestępczych i wykroczeń na moją szkodę, takich jak niszczenie mojego mienia złośliwe niepokojenie mnie,kradzież , obrażanie mnie wulgarny sposób, a nawet naruszenie mojej nietykalności i kilkakrotnie groźby pozbawienia mnie życia. Dotyczy to kilku moich sąsiadów. I tylko dlatego że mają przewagę liczebną i posługują się cynicznymi kłamstwami, to ja a nie oni jestem poddawana badaniom psychologicznym za karę że odważyłam się wnieść sprawę do Sądu i słusznie domagać sprawiedliwości. To co się dzieje w Sądach i w opiniach biegłych, to jedna wielka PARANOJA !!!!!! - nieustanne represjonowanie osób słabszych , wspieranie patologii i przestępczości!!! I nikt nie ponosi za to odpowiedzialności !!!
14:47 | 15.04.2014
swiadek koronne
dodał: jjjjj Odpowiedz
Panie Telkowski w pragne zwrocic uwage w programie z zeszlej niedzieli o swiadku koronym ktory rzekomo wyjechal do Australii to chce panu zwrocic uwage ze osoba karana wiezieniem niema mozliwosci wjazdu do kraju chyba ze zataila to w tym przypadku Polskie wladze maja obowiazek powiadomic wladz Australii. mieszkalem w australii 50 lat to znam prawa tego kraju
15:22 | 08.04.2014
p. Broll
dodał: rybniczanin 2006 Odpowiedz
Pan Broll nie jest odosobniony taki proceder to norma w miescie Rybnik mam przyklad w rodzinie jak powiesz prawdę albo jestes wyżej wykształcony i pokażesz prawde i się sprzeciwisz bo masz racje to potobie skierowanie na badanie tam Ci żekomo biegli niesa wstanie stwierdzic niczego i opserwacja z odpowiednią adnotacją i telefon do prokuratury i po tobie .
14:40 | 07.04.2014
p. Broll
dodał: rybniczanka Odpowiedz
Jestem zszokowana reportażem o Panu Brollu. Jak można tak człowieka ubezwłasnowolnić? Dlaczego z normalnych ludzi robią wariatów a tych wariatów którzy rzeczywiście mają na sumieniu morderstwa z premedytacją uznają za "niepoczytalnych"? Dlaczego ten co strzelał do ludzi w Rybniku - Boguszowicach dlaczego syn ministra Eugeniusza Wróbla który go poćwiartował dlaczego jeszcze innych tu głośnych "medialnych" spraw zakończyli po krótkim etapie na stwierdzeniu "niepoczytalny" a dlaczego pan Broll wg nich jest poczytalny ?? O tym szpitalu już było parę razy głośno w mediach. Mam nadzieję że ktoś porządnie skontroluje to co tam się dzieje na różnych oddziałach i osądzą "lekarzy" którzy spółkują z policją prokuraturą sądami.
12:14 | 07.04.2014
Psychuszka !
dodał: breg Odpowiedz
Nie przyznanie się do błędu, pomyłki, układów i braku odpowiedzialności przez nasz wymiar sprawiedliwości przynosi katastrofalne skutki bezbronnemu obywatelowi ! Wynikiem tego jest PSYCHUSZKA - jest to czynność zaczerpnięta rodem ze stalinizmu i ciemnych kart naszej historii ! W ten oto sposób można wszystko zamieść pod dywan ku radości karzących umoczonych w bagnie. Można odetchnąć pełną piersią – mamy już Rosję z jej systemem prawnym !! -- „Bądźcie ostrożni z człowiekiem, który niesprawiedliwie cierpi ! Bóg wiele przebacza. Ludzie nigdy” - Józef Ignacy Kraszewski
20:09 | 06.04.2014
Broll
dodał: bbbb Odpowiedz
Ogladam sytuacje pana Brolla i jestem w szoku i nie rozumiem opinii bieglych.Stwierdzam,ze chory jest nasz kraj.Polska.
13:52 | 31.03.2014
Ukrywanie przestępstw przez prokuratorów
dodał: jarecki Odpowiedz
W 2011 roku zostałem pobity przez policjanta z KP Krapkowice. Prokuratura ukrywa dowody przestępstwa od 3 lat. Ponadto policjanci składali fałszywe zeznania, zataili prawdę ,dokonali kradzieży, nie dopełnili obowiązków służbowych . Prokuratura opolska skutecznie ukrywa przestępstwa oraz ukrywa przestępstwa adwokata z Opola google: adwokat,oszust czy ofiara.Warto przeczytać!!!!.Adwokat od grudnia 2013 unika sądu dyscyplinarnego.
08:30 | 16.03.2014
Niszczenie dowodów przez SS Rejonowego w Sosnowcu
dodał: jarecki Odpowiedz
SSR w Sosnowcu zniszczyła dowody z akt sprawy Ponadto moje dowody dołączyła do strony przeciwnej.Udawała ze nie widzi składania fałszywych zeznań.Uznała jako dowód że rok w Polsce ma 11 miesięcy a było to zaświadczenie udostępnione przez pracownika Urzędu skarbowego w Sosnowcu.SSR w Sosnowcu dopuściła się przestępstwa poświadczenia nieprawdy w wyroku SR w Sosnowcu i sama zaniżyła dochód byłej mojej zony o 900 złotych miesięcznie i Wszystko w Imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.Bardzo chętnie udostępnię moje dowody by je pokazać jak sędziowie dokonują przestępstw.
12:03 | 10.03.2014
Dajcie mi człowieka, a……….
dodał: breg Odpowiedz
Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie ! Tak, cofamy się do lat minionych ! Wypowiedzi v-ce ministra zmroziły nie jednego widza. „Dobrze jest poświęcić niewinną osobę, aby aresztować bandziora” – taki jednoznaczny wniosek można było wysnuć z wypowiedzi ministra – powiało grozą ! A panu prokuratorowi coś grozi – nic, dalej będzie kompromitował i tak już zgniły wymiar sprawiedliwości. Pozostaje jedno, podnoszone dosyć często, co z odpowiedzialnością i odszkodowaniami, bo o świadku koronnym nie ma co pisać ??? To po co walczyliśmy o wolność i sprawiedliwość ? Co za kraj !
23:55 | 10.03.2014
Odp.: Dajcie mi człowieka, a……….
dodał: birkut
Miałem wrażenie, że ten program opowiada historie z lat 50-tych i jeśli wówczas tak było, że prokurator ręka w rękę z tzw. świadkiem koronnym oskarżał niewinnych ludzi to musiało być strasznie.
07:47 | 03.03.2014
Podziękowania dla Polsatu !
dodał: breg Odpowiedz
Tak – serdeczne dzięki za rozwijanie tego tematu ! Sprawa samowoli komorników coraz częściej wita na ekrany TV – brawo ! Komornicy powinni być grupą zaufania publicznego poza wszelkimi podejrzeniami, z uwagi na ich niewdzięczną rolę, ale niestety tak nie jest. Są to urzędnicy wyznaczeni przez sąd (żarliwie ich broniący ?!) najbardziej podatni na wszelkiego rodzaju wypaczenia i prawdopodobnie są liderami w tej materii (korupcja, układy, naciski, prywata i łamanie prawa w imieniu prawa) ! Mogą zrobić praktycznie wszystko przekraczając dobre wychowanie i uprawnienia. Ich zachowanie w stosunku do ludzi jest poniżej norm moralnych, a dzięki TV można się o było o tym łatwo przekonać. Ich europejski odpowiednik nie ma tylu uprawnień, ich europejski odpowiednik odpowiada za prawdziwą wycenę, za uczciwy przetarg i rozlicza się co do grosza z nadwyżki ponad stan wypłacając ją właścicielowi - traktując go z odpowiednią starannością ! W tej materii, mało, że jesteśmy w ogonie Europy, to na dodatek 50 lat za murzynami i zbliżamy się wielkimi krokami do Rosji !! Innym tematem ku rozwadze Wielce Szanownej Redakcji są odszkodowania !! Kilka razy poruszałem ten temat, czy to po aferach z naszymi przedsiębiorcami, czy osobami prywatnymi, czy też jeżeli chodzi o błędy lekarskie. Tak, temat jest palący i wymaga uwagi, bo w przeważającej ilości odszkodowania są na żenująco niskim poziomie, albo ich nie ma wcale ! Tu między innymi chodzi o naszych przedsiębiorców, którzy utracili dorobek życia z winy debilnych urzędników, dla których odpowiedzialność jest pojęciem nieznanym !! - - „Człowiek jest istotą kruchą: wystarczy odrąbać mu głowę, żeby przestał żyć” – kto jest katem ??