Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Nowe wstrząsające historie, losy ludzi, którzy przez urzędników stracili dorobek życia, bankructwa, wymuszenia i groźby – to zaledwie przedsmak najnowszych odcinków „Państwa w Państwie” - programu, który jako jedyny w Polsce piętnuje patologie urzędników. Program prowadzi, dziennikarz i prawnik, Przemysław Talkowski.

 

„Państwo w Państwie” pokazywane są historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze „Państwa w Państwie” ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

 

Program „Państwo w Państwie” zawsze staje po stronie słabszych, skrzywdzonych i niesprawiedliwie osądzonych.

 

- Przez trzy lata istnienia programu przedstawiono historie kilkudziesięciu polskich przedsiębiorców poszkodowanych przez organy państwa oraz zwykłych obywateli, którzy przegrali walkę z wymiarem sprawiedliwości.

 

- Redakcja wspiera  ruch „Niepokonani 2012” , który skupia  bohaterów programu „Państwo w Państwie”

 

- Twórcy programu stali się aktywnymi inicjatorami zmian prawa i przepisów dotyczących funkcjonowania przedsiębiorców.

 

- Współtworzą nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności sprawców za czyny pedofilskie.

 

- Uczestniczą w pracach na temat włączenia prokuratorów do ustawy o odpowiedzialności urzędników za błędy.

 

- Po emisji programu zmieniono przepisy nakazujące płacenie wyższej stawki VAT za usługi montażowe. Tym samym program „Państwo w Państwie” uratował przed upadkiem ponad 20 tys. firm z branży meblarsko-montażowej.

 

- Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą  Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP - Wektor 2012, dwukrotną nominacją  do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

 

- Redakcja „Państwa w Państwie” jest współautorem wydanej z dziennikiem Rzeczpospolita „Białej Księgi Problemów Podatkowych”, która wkrótce zostanie złożona na ręce Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego

 


Program emitowany jest w niedziele o godz. 19.30 na antenie Telewizji POLSAT i Polsat News. W roli gospodarza „Państwa w Państwie” możemy zobaczyć Przemysława Talkowskiego. Szefową redakcji jest Małgorzata Mikulska-Rembek. Zespół programu liczy ok. 20 osób. Szczegóły dotyczące magazynu dostępne na stronie www.panstwowpanstwie.polsat.pl oraz na oficjalnym fanpage’u „Państwa w Państwie” na Facebooku.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1297Dodaj nowy wątek
08:11 | 19.05.2014
"Wymiarek"
dodał: breg Odpowiedz
Nie przyznanie się do błędu, lub uległość, naciski i układy z prokuratorami, to domena naszego sądownictwa !! Inną sprawą są żenująco niskie odszkodowania, czego najlepszym przykładem jest wyrok z ubiegłego tygodnia przyznający 200 000 zł za idiotyzm naszego wymiaru !! Do tego dochodzi kompromitujące ustne uzasadnienie wyroku !! Jest bardzo źle, a obawiam się gorszego, że nasz system prawny upodobnił się do rosyjskiego !! Czy Wielce Szanowna Redakcja zajmie się w końcu odszkodowaniami – jest to pilna sprawa !! Tak się zastanawiam, czy rok 1989 coś zmienił – nic i jest to smutna rzeczywistość – jest coraz gorzej w wymiarze sprawiedliwości !!
20:39 | 18.05.2014
polska sprawedliwosc
dodał: krys73 Odpowiedz
widzi pan panie redaktorze pani sedzia z panem prokuratoren krecom pane tak jak chcom a co dopiero mozna zrobic zprostymi ludzmi
16:01 | 09.05.2014
tusk
dodał: andrzej Odpowiedz
telewizja polska klamie a mowi na rosyjska tuskowi sie nudzi niema co w polsce robic ciekawe kiedy w polsce zrobia majdan szkolono ludzi w nowej debie a muwi sie ze w polsce nikt nie szkolil z majdanu
10:24 | 08.05.2014
sędzia
dodał: breg Odpowiedz
To, że komornicy przekraczają cienką linię będąc przy tym skorumpowani do bólu, wszyscy o tym wiedzą ! Ale ostatnio dołączają do nich sędziowie przekraczając dobry smak, niezależność, wpływając na biegłych broniąc swoją osobę !! Tak było z rowerzystą potrąconym przez samochód sędziego. Rowerzysta jechał prawidłowo, a wyjeżdżający samochód sędziego z podporządkowanej ulicy potrącił go, wywołując uszczerbek na zdrowiu ! To co się później działo przekracza nie tylko dobry smak, ale pokazuje w jaskrawy sposób jakie możliwości ma sędzia przekręcając fakty i wpływając na biegłych (za TV). Za 5 lat będziemy mieli system prawny podobny do rosyjskiego, gdzie człowiek jest niczym, a stróżom prawa nikt nie podskoczy !! Tak, mamy państwo w państwie !! Pewnie i ten post się nie pojawi ?!
19:34 | 01.05.2014
państwo w państwie
dodał: barbara Odpowiedz
proszę o pomoc bo mam wrażenie że chcą pozbawić mnie wszystkiego ponieważ kiedy wróciłam do domu a nie było mnie od ok.16-19 a zobaczyłam w histori przeglądarki stroy na które nigdy nie wchodziłam a były to strony typu 18:08 ZIP zip.nfz.gov.pl 18:08 Zintegrowany Informator Pacjenta zip.nfz.gov.pl 18:08 ZIP zip.nfz.gov.pl 18:06 https://zip.nfz.gov.pl/ zip.nfz.gov.pl 18:04 Z poważaniem Barbara
07:49 | 26.04.2014
Jaśnie pan komornik !
dodał: breg Odpowiedz
Komornicy znowu pod lupą - brawo !! Ta funkcja, z jej całą zgnilizną i gigantyczną korupcją, jest odbiciem zgniłego naszego wymiaru sprawiedliwości !! Coraz śmielej, za sprawą Waszego świetnego programu, ludzie zabierają głos w innych stacjach, forach, na falach eteru, obnażając różne świństwa zgniłego wymiarku ! Brawo za odwagę !
15:59 | 16.04.2014
państwo w panstwie
dodał: magda Odpowiedz
Ja też jestem ofiarą opinii biegłych którzy tworzą swoje opinie na bazie fałszywych zeznań osób działających na moją szkodę z powodu zemsty za to że zwróciłam im uwagę na niewłaściwe postępowanie. Biegli potrafią zafiksować się na jednej teorii psychologicznej opartej na pomówieniach i zrobić na tej podstawie diagnozę.A największy paradoks polega na tym że nie badają struktury osobowości osób popełniających czyny przestępcze i wykroczenia, co w tym przypadku miało miejsce wielokrotnie, ponieważ w ciągu 10 lat osoby te popełniły ponad 20 czynów przestępczych i wykroczeń na moją szkodę, takich jak niszczenie mojego mienia złośliwe niepokojenie mnie,kradzież , obrażanie mnie wulgarny sposób, a nawet naruszenie mojej nietykalności i kilkakrotnie groźby pozbawienia mnie życia. Dotyczy to kilku moich sąsiadów. I tylko dlatego że mają przewagę liczebną i posługują się cynicznymi kłamstwami, to ja a nie oni jestem poddawana badaniom psychologicznym za karę że odważyłam się wnieść sprawę do Sądu i słusznie domagać sprawiedliwości. To co się dzieje w Sądach i w opiniach biegłych, to jedna wielka PARANOJA !!!!!! - nieustanne represjonowanie osób słabszych , wspieranie patologii i przestępczości!!! I nikt nie ponosi za to odpowiedzialności !!!
14:47 | 15.04.2014
swiadek koronne
dodał: jjjjj Odpowiedz
Panie Telkowski w pragne zwrocic uwage w programie z zeszlej niedzieli o swiadku koronym ktory rzekomo wyjechal do Australii to chce panu zwrocic uwage ze osoba karana wiezieniem niema mozliwosci wjazdu do kraju chyba ze zataila to w tym przypadku Polskie wladze maja obowiazek powiadomic wladz Australii. mieszkalem w australii 50 lat to znam prawa tego kraju
15:22 | 08.04.2014
p. Broll
dodał: rybniczanin 2006 Odpowiedz
Pan Broll nie jest odosobniony taki proceder to norma w miescie Rybnik mam przyklad w rodzinie jak powiesz prawdę albo jestes wyżej wykształcony i pokażesz prawde i się sprzeciwisz bo masz racje to potobie skierowanie na badanie tam Ci żekomo biegli niesa wstanie stwierdzic niczego i opserwacja z odpowiednią adnotacją i telefon do prokuratury i po tobie .
14:40 | 07.04.2014
p. Broll
dodał: rybniczanka Odpowiedz
Jestem zszokowana reportażem o Panu Brollu. Jak można tak człowieka ubezwłasnowolnić? Dlaczego z normalnych ludzi robią wariatów a tych wariatów którzy rzeczywiście mają na sumieniu morderstwa z premedytacją uznają za "niepoczytalnych"? Dlaczego ten co strzelał do ludzi w Rybniku - Boguszowicach dlaczego syn ministra Eugeniusza Wróbla który go poćwiartował dlaczego jeszcze innych tu głośnych "medialnych" spraw zakończyli po krótkim etapie na stwierdzeniu "niepoczytalny" a dlaczego pan Broll wg nich jest poczytalny ?? O tym szpitalu już było parę razy głośno w mediach. Mam nadzieję że ktoś porządnie skontroluje to co tam się dzieje na różnych oddziałach i osądzą "lekarzy" którzy spółkują z policją prokuraturą sądami.