Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

 

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różnehistorie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektory 2012.

 

Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. „Państwo w Państwie” nadawane jest na dwóch antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Pierwszy odcinek 7. sezonu zostanie wyemitowany 7 września o godz. 19.30. Zapraszamy!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1300Dodaj nowy wątek
14:44 | 29.07.2014
sprawa pobica sama sie wyjasniła
dodał: jarecki Odpowiedz
Informowałem o pobiciu przez policjanta z KP Krapkowice. Sprawa się sama wyjaśniła .W nocy z 30/31/05/2014r Policjant ten którego tak chroniła prokuratura opolska utopił się na imprezie alkoholowej policyjnej w Strzeleczkach organizowanej przez prewencję KP Krapkowice.Gdyby prokuratura opolska wykonała czynności zgodnie z literą prawa to może smyka policjanta by zwolniono ale prawdopodobnie by żył. A teraz prokuratura opolska powinna wykarmić jego czwórkę dzieci.Ponadto adwokat z Opola Marek W. który mnie i zonę oszukiwał został ukarany przez SD w Opolu. Orzeczenie SD Rady Adwokackiej w Opolu jeszcze się nie uprawomocnił.Poczekamy-zobaczymy .Ja nie daruję przestępstw które są ukrywane.Trudno jestem cierpliwy.
21:36 | 15.06.2014
Spółdzielnie
dodał: spółdzielca Odpowiedz
Nawiązując do dzisiejszego programu ma odczucie,iż w całym kraju tak dzieje się w spółdzielniach mieszkaniowych.Zarząd jak zostanie wybrany to członkowie już się nie liczą.W naszej spółdzielni również nie można doprosić się jakichkolwiek faktur do wglądu.Mecenasi natomiast opłacani są z pieniędzy członków ale reprezentują zarząd i radę nadzorczą.Członkowie dla mecenasów mają zakaz zwracania się sprawach związanych ze spółdzielnią.W naszej spółdzielni również jest problem z radą nadzorczą.Zastępca przewodniczącego R.N. pracuje jako dyrektor handlowy w firmie,która świadczy usługi dla spółdzielni i wskazując na konflikt interesów nawet mecenasi nie widzą problemu a firma ta ma ogromne zyski [opomiarowanie centralnego ogrzewania].Jak sama nazwa wskazuje "Rada Nadzorcza" powinna kontrolować zarząd - niestety mamy wrażenie,iż jest to zarząd o zwiększonym składzie.Również nie respektuje się wyroków Sądowych lecz wnosi apelacje aby tylko zarobili mecenasi.Natomiast o walnym zgromadzeniu aż wstyd nadmieniać,ponieważ walne jest tylko po to aby zarząd uzyskał absolutorium wszelkimi sposobami,łamiąc prawo,Statut i Regulamin.Jest to temat nie rzeka ale ocean.Myślę,że Pani Poseł Lidia Staroń wraz z Posłem z PiS-u skonstruują dobrą ustawę dla członków,lecz prawo także powinno się zmienić dla Spółdzielni [dla takich prezesów-betonów].Życzę dalszych wspaniałych programów.Pozdrawiam serdecznie.
08:11 | 19.05.2014
"Wymiarek"
dodał: breg Odpowiedz
Nie przyznanie się do błędu, lub uległość, naciski i układy z prokuratorami, to domena naszego sądownictwa !! Inną sprawą są żenująco niskie odszkodowania, czego najlepszym przykładem jest wyrok z ubiegłego tygodnia przyznający 200 000 zł za idiotyzm naszego wymiaru !! Do tego dochodzi kompromitujące ustne uzasadnienie wyroku !! Jest bardzo źle, a obawiam się gorszego, że nasz system prawny upodobnił się do rosyjskiego !! Czy Wielce Szanowna Redakcja zajmie się w końcu odszkodowaniami – jest to pilna sprawa !! Tak się zastanawiam, czy rok 1989 coś zmienił – nic i jest to smutna rzeczywistość – jest coraz gorzej w wymiarze sprawiedliwości !!
20:39 | 18.05.2014
polska sprawedliwosc
dodał: krys73 Odpowiedz
widzi pan panie redaktorze pani sedzia z panem prokuratoren krecom pane tak jak chcom a co dopiero mozna zrobic zprostymi ludzmi
16:01 | 09.05.2014
tusk
dodał: andrzej Odpowiedz
telewizja polska klamie a mowi na rosyjska tuskowi sie nudzi niema co w polsce robic ciekawe kiedy w polsce zrobia majdan szkolono ludzi w nowej debie a muwi sie ze w polsce nikt nie szkolil z majdanu
08:47 | 29.06.2014
Odp.: tusk
dodał: zibi 52
człowieku ogarnij się Tusk jest tylko narzędziem rządzi sejm i może coś przegłosować lub nie Ps.ortografia [wstyd]
10:24 | 08.05.2014
sędzia
dodał: breg Odpowiedz
To, że komornicy przekraczają cienką linię będąc przy tym skorumpowani do bólu, wszyscy o tym wiedzą ! Ale ostatnio dołączają do nich sędziowie przekraczając dobry smak, niezależność, wpływając na biegłych broniąc swoją osobę !! Tak było z rowerzystą potrąconym przez samochód sędziego. Rowerzysta jechał prawidłowo, a wyjeżdżający samochód sędziego z podporządkowanej ulicy potrącił go, wywołując uszczerbek na zdrowiu ! To co się później działo przekracza nie tylko dobry smak, ale pokazuje w jaskrawy sposób jakie możliwości ma sędzia przekręcając fakty i wpływając na biegłych (za TV). Za 5 lat będziemy mieli system prawny podobny do rosyjskiego, gdzie człowiek jest niczym, a stróżom prawa nikt nie podskoczy !! Tak, mamy państwo w państwie !! Pewnie i ten post się nie pojawi ?!
19:34 | 01.05.2014
państwo w państwie
dodał: barbara Odpowiedz
proszę o pomoc bo mam wrażenie że chcą pozbawić mnie wszystkiego ponieważ kiedy wróciłam do domu a nie było mnie od ok.16-19 a zobaczyłam w histori przeglądarki stroy na które nigdy nie wchodziłam a były to strony typu 18:08 ZIP zip.nfz.gov.pl 18:08 Zintegrowany Informator Pacjenta zip.nfz.gov.pl 18:08 ZIP zip.nfz.gov.pl 18:06 https://zip.nfz.gov.pl/ zip.nfz.gov.pl 18:04 Z poważaniem Barbara
07:49 | 26.04.2014
Jaśnie pan komornik !
dodał: breg Odpowiedz
Komornicy znowu pod lupą - brawo !! Ta funkcja, z jej całą zgnilizną i gigantyczną korupcją, jest odbiciem zgniłego naszego wymiaru sprawiedliwości !! Coraz śmielej, za sprawą Waszego świetnego programu, ludzie zabierają głos w innych stacjach, forach, na falach eteru, obnażając różne świństwa zgniłego wymiarku ! Brawo za odwagę !
15:59 | 16.04.2014
państwo w panstwie
dodał: magda Odpowiedz
Ja też jestem ofiarą opinii biegłych którzy tworzą swoje opinie na bazie fałszywych zeznań osób działających na moją szkodę z powodu zemsty za to że zwróciłam im uwagę na niewłaściwe postępowanie. Biegli potrafią zafiksować się na jednej teorii psychologicznej opartej na pomówieniach i zrobić na tej podstawie diagnozę.A największy paradoks polega na tym że nie badają struktury osobowości osób popełniających czyny przestępcze i wykroczenia, co w tym przypadku miało miejsce wielokrotnie, ponieważ w ciągu 10 lat osoby te popełniły ponad 20 czynów przestępczych i wykroczeń na moją szkodę, takich jak niszczenie mojego mienia złośliwe niepokojenie mnie,kradzież , obrażanie mnie wulgarny sposób, a nawet naruszenie mojej nietykalności i kilkakrotnie groźby pozbawienia mnie życia. Dotyczy to kilku moich sąsiadów. I tylko dlatego że mają przewagę liczebną i posługują się cynicznymi kłamstwami, to ja a nie oni jestem poddawana badaniom psychologicznym za karę że odważyłam się wnieść sprawę do Sądu i słusznie domagać sprawiedliwości. To co się dzieje w Sądach i w opiniach biegłych, to jedna wielka PARANOJA !!!!!! - nieustanne represjonowanie osób słabszych , wspieranie patologii i przestępczości!!! I nikt nie ponosi za to odpowiedzialności !!!
14:47 | 15.04.2014
swiadek koronne
dodał: jjjjj Odpowiedz
Panie Telkowski w pragne zwrocic uwage w programie z zeszlej niedzieli o swiadku koronym ktory rzekomo wyjechal do Australii to chce panu zwrocic uwage ze osoba karana wiezieniem niema mozliwosci wjazdu do kraju chyba ze zataila to w tym przypadku Polskie wladze maja obowiazek powiadomic wladz Australii. mieszkalem w australii 50 lat to znam prawa tego kraju