Państwo w państwie

program publicystyczny
NOWE ODCINKI


niedziela
19:30

Państwo w państwie

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski.

 

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różnehistorie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – Wektory 2012.

 

Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. „Państwo w Państwie” nadawane jest na dwóch antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Zapraszamy!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 91Dodaj nowy wątek
21:08 | 12.10.2014
państwo w państwie
dodał: zibi Odpowiedz
Do tej pory nie oglądałem tego programu, dzisiaj po oberzeniu sprawy podpalenia samochodu i sprawy akcyzy dot, karetek stwierdzam, że sprawy oczywiste są gmatwane przez przedstwicieli władzy, osoby które występują w programie jako eksperci boją wypowiedziedzieć się jednoznacznie. Czas programu za krótki w stosunku do podejmowanego tematu, prowadzący robi wsszystko, żeby zmieścić się w ramach czasowych, wprowadza to tylko chaos w temacie i nie prowadzi do wyjasnienia problemu. Jedyny profit to tylko to, że sprawę nagłośniono. Nie podoba mi się taka formuła programu. Lepiej informujcie, o zaistniałym problemie a przerywanie wypowiedzi by zrealizować psełdo wyjaśnienie sprawy mija się z celem. Najważniesze i tak są reklamy.
10:22 | 03.10.2014
Szpital i bezprawie systemu tzw sprawiedliwosc
dodał: Danuta z przekretu na wariata cd. Odpowiedz
Szanowni panstwo dziekuje ze przyczyniliscie sie do uwolnienia z szpitala psychiatrycznego pana... wiezionego bezpostawnie , niegodziwie...., przez 9 lat walczacego o swoja wolnosc/prawa z wymiarem sprawiedliwosci i tzw.lekarzami psychiatrami. Dziekuje wszystkim ktozy mu pomogli i pomagaja uzyskac odszkodowanie. Wiem ze zadne pieniadze nie wroca tego co doswiadczyl jednak pomoga zwolna wrocic do siebie. Leki ... zapewne faszerowany byl lekami, leki przyczynija sie do otumienia czlowieka ,czloiek szuka wowowczas tylko ulgi, ktorej nikt nie jest przyniesc.....po lekach Jetes jak kij lunatyk. Dziekuje , dzikuje .
11:13 | 03.10.2014
Odp.: Szpital i bezprawie systemu tzw sprawiedliwosc
dodał: Danuta z przekretu na wariata cd.
Bardzo prosze o mozliwosc korekty powyzszego tekstu , gdyz nie zdazylam naniesc ja z uwagi na przypadek dotkniecia okienka "wyslij". Wiec..."leki ...zapewne byl faszerowany lekami , leki powoduja otumienie , czlowiek szuka wowczas tylko ulgi, ktorej nikt nie jest w stanie mu przyniesc. Po lekach tzn psychotropach jestes jak kij , lunatyk , czujesz nalozony na siebie ciezar ...itp. dziekuje , pozdrawiam.
19:50 | 21.09.2014
zakłady psychiatryczne
dodał: Maciej Kulka Odpowiedz
Witam Mam w rodzinie podobną sytuację. Mój wujek (lat 74) siedział na ławce z psem. Przechodziła Pani z innym psem i zaczęła się przepychanka słowna. Wujek wyjechał z kraju. Po powrocie zobaczył i został skazany w trybie nakazowym i dostał mandat w wysokości 200 zł. Napisał pismo o przywrócenie terminu. Owszem sąd wyznaczył termin rozprawy i skierował wujka na badania psychiatryczne. Wujek przestraszył się i zapłacił mandat i złożył wniosek o samoukaranie. Sąd tym razem nieprzychylił sie do wniosku. Wujek zapłacił mandat i niechce się poddać badaniom. Ale sąd straszy go przymusowym doprowadzeniem na te badania. Na razie walczymy z tym sądem. Pozdrawiam
14:44 | 29.07.2014
sprawa pobica sama sie wyjasniła
dodał: jarecki Odpowiedz
Informowałem o pobiciu przez policjanta z KP Krapkowice. Sprawa się sama wyjaśniła .W nocy z 30/31/05/2014r Policjant ten którego tak chroniła prokuratura opolska utopił się na imprezie alkoholowej policyjnej w Strzeleczkach organizowanej przez prewencję KP Krapkowice.Gdyby prokuratura opolska wykonała czynności zgodnie z literą prawa to może smyka policjanta by zwolniono ale prawdopodobnie by żył. A teraz prokuratura opolska powinna wykarmić jego czwórkę dzieci.Ponadto adwokat z Opola Marek W. który mnie i zonę oszukiwał został ukarany przez SD w Opolu. Orzeczenie SD Rady Adwokackiej w Opolu jeszcze się nie uprawomocnił.Poczekamy-zobaczymy .Ja nie daruję przestępstw które są ukrywane.Trudno jestem cierpliwy.
21:36 | 15.06.2014
Spółdzielnie
dodał: spółdzielca Odpowiedz
Nawiązując do dzisiejszego programu ma odczucie,iż w całym kraju tak dzieje się w spółdzielniach mieszkaniowych.Zarząd jak zostanie wybrany to członkowie już się nie liczą.W naszej spółdzielni również nie można doprosić się jakichkolwiek faktur do wglądu.Mecenasi natomiast opłacani są z pieniędzy członków ale reprezentują zarząd i radę nadzorczą.Członkowie dla mecenasów mają zakaz zwracania się sprawach związanych ze spółdzielnią.W naszej spółdzielni również jest problem z radą nadzorczą.Zastępca przewodniczącego R.N. pracuje jako dyrektor handlowy w firmie,która świadczy usługi dla spółdzielni i wskazując na konflikt interesów nawet mecenasi nie widzą problemu a firma ta ma ogromne zyski [opomiarowanie centralnego ogrzewania].Jak sama nazwa wskazuje "Rada Nadzorcza" powinna kontrolować zarząd - niestety mamy wrażenie,iż jest to zarząd o zwiększonym składzie.Również nie respektuje się wyroków Sądowych lecz wnosi apelacje aby tylko zarobili mecenasi.Natomiast o walnym zgromadzeniu aż wstyd nadmieniać,ponieważ walne jest tylko po to aby zarząd uzyskał absolutorium wszelkimi sposobami,łamiąc prawo,Statut i Regulamin.Jest to temat nie rzeka ale ocean.Myślę,że Pani Poseł Lidia Staroń wraz z Posłem z PiS-u skonstruują dobrą ustawę dla członków,lecz prawo także powinno się zmienić dla Spółdzielni [dla takich prezesów-betonów].Życzę dalszych wspaniałych programów.Pozdrawiam serdecznie.
08:11 | 19.05.2014
"Wymiarek"
dodał: breg Odpowiedz
Nie przyznanie się do błędu, lub uległość, naciski i układy z prokuratorami, to domena naszego sądownictwa !! Inną sprawą są żenująco niskie odszkodowania, czego najlepszym przykładem jest wyrok z ubiegłego tygodnia przyznający 200 000 zł za idiotyzm naszego wymiaru !! Do tego dochodzi kompromitujące ustne uzasadnienie wyroku !! Jest bardzo źle, a obawiam się gorszego, że nasz system prawny upodobnił się do rosyjskiego !! Czy Wielce Szanowna Redakcja zajmie się w końcu odszkodowaniami – jest to pilna sprawa !! Tak się zastanawiam, czy rok 1989 coś zmienił – nic i jest to smutna rzeczywistość – jest coraz gorzej w wymiarze sprawiedliwości !!
20:39 | 18.05.2014
polska sprawedliwosc
dodał: krys73 Odpowiedz
widzi pan panie redaktorze pani sedzia z panem prokuratoren krecom pane tak jak chcom a co dopiero mozna zrobic zprostymi ludzmi
16:01 | 09.05.2014
tusk
dodał: andrzej Odpowiedz
telewizja polska klamie a mowi na rosyjska tuskowi sie nudzi niema co w polsce robic ciekawe kiedy w polsce zrobia majdan szkolono ludzi w nowej debie a muwi sie ze w polsce nikt nie szkolil z majdanu
08:47 | 29.06.2014
Odp.: tusk
dodał: zibi 52
człowieku ogarnij się Tusk jest tylko narzędziem rządzi sejm i może coś przegłosować lub nie Ps.ortografia [wstyd]
10:24 | 08.05.2014
sędzia
dodał: breg Odpowiedz
To, że komornicy przekraczają cienką linię będąc przy tym skorumpowani do bólu, wszyscy o tym wiedzą ! Ale ostatnio dołączają do nich sędziowie przekraczając dobry smak, niezależność, wpływając na biegłych broniąc swoją osobę !! Tak było z rowerzystą potrąconym przez samochód sędziego. Rowerzysta jechał prawidłowo, a wyjeżdżający samochód sędziego z podporządkowanej ulicy potrącił go, wywołując uszczerbek na zdrowiu ! To co się później działo przekracza nie tylko dobry smak, ale pokazuje w jaskrawy sposób jakie możliwości ma sędzia przekręcając fakty i wpływając na biegłych (za TV). Za 5 lat będziemy mieli system prawny podobny do rosyjskiego, gdzie człowiek jest niczym, a stróżom prawa nikt nie podskoczy !! Tak, mamy państwo w państwie !! Pewnie i ten post się nie pojawi ?!
19:34 | 01.05.2014
państwo w państwie
dodał: barbara Odpowiedz
proszę o pomoc bo mam wrażenie że chcą pozbawić mnie wszystkiego ponieważ kiedy wróciłam do domu a nie było mnie od ok.16-19 a zobaczyłam w histori przeglądarki stroy na które nigdy nie wchodziłam a były to strony typu 18:08 ZIP zip.nfz.gov.pl 18:08 Zintegrowany Informator Pacjenta zip.nfz.gov.pl 18:08 ZIP zip.nfz.gov.pl 18:06 https://zip.nfz.gov.pl/ zip.nfz.gov.pl 18:04 Z poważaniem Barbara