Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” to nowy program Telewizji POLSAT, w którym można zobaczyć jak w ciągu 5 dni można gruntownie wyremontować dom, odmieniając komuś życie. W każdym odcinku pod czujnym okiem kamer, specjaliści - architekt i ekipa budowlana stoczą wyścig z czasem i trudnościami. W programie poznamy historię rodzin i zobaczymy czy uda się spełnić ich marzenia. Program prowadzi Katarzyna Dowbor.

 

Rodziny, które zostały wybrane do udziału w tym programie, żyją w bardzo złych warunkach mieszkaniowych, które zagrażają zdrowiu i życiu. To normalni, zwykli, dobrzy ludzie, którym w pewnym momencie życia wydarzyło się coś, co uniemożliwiło im remont własnych czterech kątów. Poznamy wzruszające historie zwykłych ludzi, przekonamy się na własne oczy, że mimo nadludzkich wysiłków nasi bohaterowie nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom godnych warunków życia, a pragną tego ponad wszystko.

 

Po pięciu ekstremalnie trudnych, pełnych poświęcenia i pośpiechu dniach pracy na budowie nadchodzi wreszcie wielki dzień, w którym rodzina wraca do domu. Zarówno rodzice, jak i ich dzieci mają swoje skryte wyobrażenia i marzenia. Widok ich nowego domu przerasta ich oczekiwania. W programie nie raz doświadczaliśmy łez wzruszenia, niewyobrażalnej radości i szczęścia - obustronnego, bo członkowie ekipy programu cieszą się razem z rodzinami. W „Naszym nowym domu” spełniamy to co najważniejsze  - marzenia potrzebujących o ich nowym, bezpiecznym domu.

 

 

 Producentem programu na zlecenie Telewizji Polsat jest firma Constantin Entertaiment.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 807Dodaj nowy wątek
19:31 | 30.05.2014
prośba o mały remont dla kochanej mamy
dodał: anna Odpowiedz
Witam całą ekipę programu NASZ NOWY DOM. Zwracam się z wielką prośbą do Pani Kasi o wyremontowanie mieszkania 48m2 mojej mamy. W tym mieszkaniu mieszka moja mama, tata i moja siostra. Mieszkanie potrzebuje remontu, a rodziny na to nie stać, pracuje tylko tata. Mieszkanie od 25lat nie było odnawiane, meble mają po 35lat, siostra jest w maturalnej klasie, marzy o odnowionym mieszkaniu, wstydzi się przyprowadzać koleżanki i kolegów, w miarę możliwości coś nowego np dywan im kupuję ale nie stać mnie na wyremontowanie mieszkania, a tak bardzo bym chciała im pomóc, dlatego piszę do Pani jeśli byłaby taka możliwość to proszę o pomoc.
14:14 | 30.05.2014
Prośba o pomoc
dodał: butterfly76 Odpowiedz
Moi rodzice są schorowanymi starszymi ludźmi. Oboje przez całe życie ciężko pracowali dorobili się domu, jednak po 40 latach dom wymaga generalnego remontu. Rodzice utrzymują się z emerytur łącznie to niecałe 2 000 zł. i nie stać ich na remont. Oboje ciężko i przewlekle chorują, 2 dyg temu tata przeszedł rozległą operacje kardiologiczną, bardzo przeżywa że już nie da rady palić w starym zepsutym piecu:-( Bardzo bym chciała by u schyłku życia mogli odpocząć nie martwiąc się niesprawnym ogrzewaniem brakiem ciepłej wody i cieknącym dachem z którego deszcz zalewa instalacje elektryczną,(ostatnio widziałam jak po żyrandolu spływa woda). BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA MOICH RODZICÓW. Rodzice mieszkają w woj. mazowieckim.
18:02 | 29.05.2014
Prośba o pomoc
dodał: sylwestra Odpowiedz
Witam,mam koleżankę która wychowuje samotnie dwoje dzieci w tym jedno niepełnosprawne.Jest bardzo dobra osobą,sama nie ma wiele a podzieli sie tym co ma.Ledwo wiąże koniec z końcem,dlatego też nie ma na remont a bardzo jest jej potrzebny.Ściany całe zagrzybiałe,wilgoć przez co stale choruje jej niepełnosprawny syn.Wiele innych rzeczy jest do naprawy.Pomimo tak ciężkiego życia jest pogodną i uśmiechniętą osobą.Batdzo proszę o pomoc w wyremontowaniu jej mieszkania.Dziekuje i proszę o odpowiedż 512014665
18:57 | 26.05.2014
pomoc dla mamy
dodał: ory009 Odpowiedz
Nasza mama urodzila 12 dzieci, teraz jest osoba stara i schorowaną, mieszka na wsi w bardzo prymitywnych warunkach. Mama leczy się na chorobę Alzheimera, mieszka w drewnianym domu z jednym pokojem, dom jest bardzo zaniedbany, nie ma tam łazienki, nie jest dostosowany,aby mógł w nim mieszkać tak chory człowiek. Mama ma emerytury ok. tysiąca zł i nie stać jej na remont domu. z tej niskiej emerytury utrzymują się razem z bezrobotnym synem. Bardzo prosze o pomoc
17:16 | 26.05.2014
proszę o drobną pomoc
dodał: Elżbieta Odpowiedz
Proszę o pomoc.Mam na utrzymaniu dwoje dzieci: 7-letnie i 15-letnie.Od ośmiu lat córka jest chora na łuszczycę i posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.Miesięczny koszt leczenia to 500 zł.Na ojca córki nie ma co liczyć,przebywa w zakładzie karnym już 10 lat i się nie interesuje.Ojciec drugiego dziecka jest chory na jaskrę .Nikt nie chce go przyjąć do pracy z powodu choroby.Prosiłabym o pomoc w remoncie łazienki.
14:28 | 26.05.2014
prośba o pomoc
dodał: iwona Odpowiedz
Witam, jestem matką sześciorga dzieci najmłodsze 1roczek najstarsze 17lat. Mieszkamy w budynku mamy dwa pokoje i kuchnie bez łazienki. Ja zajmuje się wychowaniem dzieci mój mąż dorabia ale nie starcza nam na podstawowe rzeczy na jedzenie na chleb na odzież dla moich skarbów.Pieniądze z opieki nie starczają na wyżywienie a gdzie na opłaty i rachunki. Proszę o pomoc lub wskazanie co mogę zrobić aby pomóc moim dzieciom aby godnie żyły. Gdzie napisać wniosek lub starać się o dopłaty do rachunków. Proszę o pomoc.
09:48 | 26.05.2014
prośba o pomoc
dodał: sabina Odpowiedz
Witam Mam 36 lat ,samotnie wychowuję czwórkę dzieci : bliżniaki 13 lat ,córka 14 lat i syn 16 lat . Dwa razy chorowałam na ziarnicę złośliwą-nowotwór więc nie wiem jaki będzie dalszy stan mojego zdrowia ,w 2011 roku zostałam wdową (mój mąż popełnił samobójstwo). mieszkam w domu który otrzymałam od babci .Sama chociaż pracuję od rana do nocy, renta rodzinna na dzieci wynosi 925 zł ,jeszcze dodatkowo pracuje przy obsłudze imprez nie jestem w stanie zrobić żadnego remontu a dach mam jeszcze z eternitu co też niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie a Gmina niestety nie pomaga takim osobom ,które mają pracę, chociaż są w trudnej sytuacji .Może za pośrednictwem programu znalazłby się ktoś kto może nam pomóc a ja w miarę możliwości mogłabym się odwdzięczyć lub odpracować. .Nie jestem osobą która użala się nad sobą ale jeśli jest szansa żeby dopomóż szczęściu moich dzieci ,które bardzo dużo już przeszły ,to muszę spróbować :-) . Liczę na zrozumienie z Państwa strony a jeśli nawet nie ma możliwości na zakwalifikowanie się do programu to jestem zadowolona z siebie że chociaż próbowałam. Dziękuje ,pozdrawiam ,życzę dużo zdrowia i zadowolenia z pracy.
19:13 | 25.05.2014
samotna Mama
dodał: Angela Odpowiedz
Moja mama samotnie wychowuje mnie i moją 4-letnią siostrę, ponieważ nasz ojciec woli alkohol od nas. Sytuacja naszego domu jest coraz gorsza mama stara się dorabiać jednak za 1000zl jest ciężko wyżyć opłacić rachunki i jeszcze za to zrobić coś z domem bardzo proszę o pomoc bede naprawde wdzięczna jeżeli zechciała by Pani obejrzeć nasz dom.W najgorszym stanie jest łazienka nie da się z niej zbytnio korzystać.Bardzo proszę ten remont zmieni nasze życie i mama nie bedzie musiała tak cięzko pracować.
18:14 | 25.05.2014
remont
dodał: stanislaw-ch45 Odpowiedz
ostatni odcinek 25 maja tego roku i dom do remontu wyglod tego domu i wewnątrz to chyba lekka przesada w takim domu to ja chciałbym mieszkać chcielibyście zobaczyć mój dom do remontu to wtedy zobaczycie jak ludzie mieszkają a nie remontować prawie nowe domy ja też mam chore dziecko i dom do remontu i pisałem i co nic a tu remontuje się nowy dom
23:40 | 24.05.2014
pełna chata odc 5
dodał: agnieszka Odpowiedz
Witam Pania Kasie, cala ekipe programu Nasz nowy dom. Gratuluje Panstwu postawy szacunku wobec ludzi, dla których remontują Państwo domy i mieszkania. Obejrzałam na stronie polsatu program "Pełna chata" proeadzony przez pania Justyne. Wiekszosc rodzin budzi moj ogormny podziw. W odc 5 pokazano rodzine bardzo skromna, ktorej warunki mieszkaniowe sa bardzo trudne. Rodzina ta nie ma lazienki, toaleta jest na dworze. Przy 13 dzieci to warunki te sa wyjatkowo trudne. Prosze jako widz, ktorego oba pragramy bardzo poruszaja, o mozliwosc pomocy dla rodziny z zaprzyjaznionego programu. W tym momencie nie pamietam nazwiska tych panstwa... Ogladam te programy z dziecmi, ktore bardzo sie ciesza, ze choc niektorzy doswiadczaja Waszej pomocy. Serdecznie pozdrawiam.