Nasz nowy dom

NOWE ODCINKI
3. edycja
PREMIERA 7 WRZEŚNIA


niedziela
17:45

Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” to program, który pokazuje, jak można w ekstremalnie krótkim czasie - 5 dni - gruntownie wyremontować dom, odmieniając komuś życie. Pod czujnym okiem kamer, specjaliści - architekt i ekipa budowlana walczą z czasem i piętrzącymi się trudnościami, by pomóc rodzinom w potrzebie. W trzecim sezonie pojawiają się istotne nowości. W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i liczne prośby widzów spoza Warszawy i Mazowsza w trzeciej serii programu Katarzyna Dowbor wyrusza w Polskę – odcinki są realizowane w różnych częściach kraju, między innymi na Mazurach. 

 

W najnowszym, 3. sezonie Katarzyna Dowbor i ekipa programu „Nasz nowy dom” wyruszają w Polskę. W pierwszych odcinkach premierowej serii odwiedzą kolejno Łochów, Kobyłkę, Sochaczew i Krutyński Piecek, a następnie Nowogród. Tak ambitny plan pracy wymagał poszerzenia ekipy. Niezmiennie jej filarami są prowadząca Katarzyna Dowbor, architekt Martyna Kupczyk oraz kierownik robót Artur Witkowski. Ale jesienią widzowie zobaczą także nowego szefa ekipy budowlanej - Waldemara Wolffa.

 

W każdym odcinku pomagamy innej rodzinie i poznajemy jej historię. Dowiadujemy się, co sprawiło, że nie mogą sami wyremontować swoich domów. Często to historie tragiczne, wyciskające łzy wzruszenia. Bohaterowie naszego programu to normalni ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, często nie z własnej winy. Żyją w ciężkich warunkach lub wręcz nie mają, gdzie mieszkać - teraz otrzymają szansę na nowe życie i lepszą przyszłość!

 

Katarzyna Dowbor i jej współpracownicy poznają wszystkich mieszkańców domu, ich marzenia, często prozaiczne; rodziców o pokojach dla ich dzieci, czy nowej łazience. Na czas remontu rodzina przenosi się do hotelu, gdzie czekają na nią niespodzianki, przygotowane przez produkcję programu. W tym samym czasie ekipa budowlana pod kierownictwem Katarzyny Dowbor, architekta i kierownika budowy, przystępuje do remontu. Czy uda im się spełnić marzenia rodzin i zdążyć na czas?

 

W finale każdego odcinka - po pięciu ekstremalnie trudnych, pełnych poświęcenia i pośpiechu dniach pracy na budowie nadchodzi wreszcie wielki dzień, w którym obdarowana rodzina wraca do domu. Zarówno rodzice, jak i ich dzieci mają swoje skryte wyobrażenia, jak chcieliby mieszkać. Widok ich nowego domu przerasta ich oczekiwania. Są łzy wzruszenia, niewyobrażalna radość i szczęście - obustronne, bo członkowie ekipy tego programu cieszą się razem z nimi, że mogli im pomóc.

 

Program „Nasz nowy dom” powstaje na podstawie formatu pt. „Radna akcija”, a produkuje go na zlecenie Telewizji Polsat firma Constantin Entertaiment. W 3 serii zobaczymy 12 odcinków.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 854Dodaj nowy wątek
14:53 | 05.08.2014
proszę o remont naszego mieszkania
dodał: sylwia Odpowiedz
witam zwracam się o pomoc mieszkam z mężem i dwójką dzieci mieszkamy na pokoju z kuchnią razem z dziećmi jesteśmy w jednym pokoju moje dzieci pragną mieć swój pokuj córka i syn jest mi przykro gdyż nie spełnie ich marzeń mieszkamy wstarej kamienicy z kamienia proszę panią o pomoc mieszkamy w wojew ślonskim czeladz-piaski ul kosciuszki 26 m3
12:38 | 04.08.2014
prosimy o pomoc
dodał: Monika Odpowiedz
Witam mam na imię Monika mieszkam z mężem i trójką dzieci w domu jednorodzinnym który wymaga remontu , mamy jeden pokój, kuchnię i łazienkę .Dostawiliśmy jedno pomieszczenie na mały pokoik dla chłopców, nie jesteśmy w stanie dokończyć prac , ponieważ mąż jest jedynym żywicielem rodziny , mamy kredyty które zaciągnęliśmy na ten dom i nie starcza nam, teraz aby dokończyć remont tego domu. Chłopcy są w wieku 15 i 11 lat i mażą o własnym pokoju niestety my nie możemy spełnić tego marzenia , córka będzie miała roczek, nie mamy centralnego ogrzewania w kuchni palimy w piecu i dogrzewamy cały dom w zimie, bardzo prosilibyśmy panią pani Kasiu o pomoc, Mieszkamy we wsi Dołhobyczów woj.lubelskie
22:12 | 29.07.2014
proszę o remont naszego mieszkania
dodał: EWCIA Odpowiedz
Witam jestem mama 4 dzieci w ty dwoje niepełnosprawnych córka nie wiedzi na jedno oko i ma trudności z mowa syn ma zdiagnozowany autyzm i autoagresje nie słyszy na prawe ucho i również brak mowy bardzo roszę kokos o jakoś pomoc jestem z woj mar-maz. z góry bardzo dziekuje
22:32 | 27.07.2014
nasz nowy dom
dodał: luna Odpowiedz
Witam Mieszkam w ubogiej dzielnicy w małym mieszkanku z 2 chorych dzieci.Obaj to chłopcy niepełnosprawni Lukasz ma autyzm a Jakub ma ADHD i fobię społeczną sama jestem na rencie .Dzieci potrzebują stałej opieki a Kubą muszę chodzić do szkoły bo sam nie pójdzie, tak naprawdę to jedynym środkiem lokomocji między domem a szkołą jest rower a i one nam się sypią. Nie mamy łazienki ciężko mi przy codziennej toalecie moich synków zwłaszcza że Lukasz potrzebuje dużo wody do miski by się umyć nie chce się myć jak jest mało wody, mnie jest ciężko póżniej dżwigać tę michę by wylewać wodę po myciu. Kubuś jest alergikiem a w mieszkaniu jest wilgoć. Mimo tych wszystkich trudnosci staram sie jeszcze pomagać innym i nigdy nikogo o nic nie prosiłam jednak jestem juz u kresu sił i 2 nowe rowery oraz łazienka ułatwiła by nam życie . Zgóry dziękuję i pozdrawiam
18:13 | 27.07.2014
pomoc
dodał: arkadiusznowaczkiewicz Odpowiedz
witam ,mieszkam woj.opolskim,mamy bardzo trudne warunmi domu ,grzyb ,wilgoc ,brak miejsca dla dzieci kture chodza do szkoly ,mimo ze zglaszalem o pomoc do ratusza nieotrzymalem zadnej pomocy ,mieszkamy w malym pokoju razem z malym dzieckiem ,pozostala trujka dzieli pokuj z moim ojcem ,oddzielonym mebloscianka ,prosze o pomoc ktura jest nam bardzo poczebna ,pozdrawiam arkadiusz nowaczkiewicz
12:21 | 27.07.2014
nasz nowy dom
dodał: ania Odpowiedz
witam. mieszkam w małej miejscowości brzesko woj.małopolskie. mieszkam z mężem, teściową. mamy 1 pokój w którym śpimy i przyjmujemy gości,strych kuchnię, łazienkę i 2 korytarze. Teściowa ma oddzielną kuchnię w której śpi. Mamy trudną sytuację finansową, mąż nie pracuje teściowa ma niską rentę a ja jestem w ciąży. nasze warunki mieszkaniowe są tragiczne. remont trwa 7 lat, niestety nie jesteśmy w stanie wykończyć domu. prosimy o waszą pomoc.
00:29 | 27.07.2014
bezsilna
dodał: dora Odpowiedz
Witam Mam 41 lat mam czwórkę dzieci i sporo problemów za sobą. Nieudane małżeństwo z którego jest dwójka starszych dzieci. Mąż alkoholik od którego uciekłam. Straciłam mieszkanie. Potem kolejny związek który zakończył się tak że znalazłam się wraz z dziećmi w Schronisku dla bezdomnych Kobiet. Mieszkałam tam od kwietnia 2009 roku. W tego drugiego związku mam dwoje dzieci które teraz mają 6 i 5 lat. Od 2006 roku czekam na lokal socjalny. Obecnie sytuacja zmieniła się tak że 14.07 zmarła moja mama. Postanowiłam zamieszkać w jej mieszkaniu ponieważ dosyć mam pobytu w Schronisku chce żeby moje dzieci miały wkońcu normalny dom. Co prawda jest to tylko pokój z kuchnią ale jak dla mnie i maluchów w sam raz. Starsze dzieci już są samodzielne. I tu powstaje problem. Cieszę się strasznie że będziemy mieli własny domek ale mieszkanie wymaga generalnego remontu. Jak to mieszkanie po starszej osobie. Mama ostatnio trochę je odświeżyła w 2008 ale tylko umalowała ściany w pokoju. Nie stać mnie na remont ponieważ utrzymuje się tylko z zasiłku wychowawczego i alimentów. Do pracy wracam dopiero za rok ponieważ mam przedłużony wychowawczy ze względu na orzeczenie o niepełnosprawności synka. Mały miał wypadek nie widzi na jedno oczko. Jeśli była by taka możliwość to proszę o pomoc. Pozdrawiam
10:29 | 25.07.2014
Prośba o pomoc rodzinie ze świetokrzyskiego
dodał: Renata Odpowiedz
Jestem pracownikiem Urzędu Gminy w świętokrzyskim, staram się pomagać ludziom z terenu naszej gminy, w miejscowości, w której mieszkam jest rodzina 4 ro osobowa. Starszy schorowany po zawale ojciec, matka z nałogami, niepełnosprawna córka i dziewczyna która jest zdrowa, dobrze się uczy i chce w życiu coś osiągnąć, lecz jest bariera: choroba, nie zaradność, brak pieniędzy. Mieszkają w dwu izbowym stary walącym się domu. Nie ma łazienki,WC,Jest tylko grzyb, odpadający tynk a na dodatek w zimie tego roku zapaliły się sadze i filar jest całkiem do niczego, niema centralnego tylko stara "koza". Proszę o pomoc dla tej rodzimy, żal mi tej dziewczyny, która opiekuje się chorym ojce, a matka wciąż pije a nawet okrada własną rodzinę. Potrzebny im suchy kąt i spokój ale wymaga to dużych nakładów i nie ma kto pomóc.proszę może ktoś pomoże, znajdzie się też odrobina serca dla tych ludzi, bo życie ich nie rozpieszcza, a bieda i choroba to marne towarzyszki bez przyszłości.
16:10 | 24.07.2014
Prosze o pomoc.
dodał: Magdalen Odpowiedz
Witam. Nazywam się Magda , mieszkam w małej wsi , razem z moją rodziną . Mam trójke niepenosprawnego rodzeństwa . Mam 14 lat , jestem jedynym dzieckiem w domu które jest w pełni zdrowe. Staram się jak najwięcwj pomagac rodzicom jak tylko mogę , pomimo mojego wieku postanowiłam napisać do państwa z nadzieją o pomoc.
22:25 | 22.07.2014
a co do kogo ja mam się zgłosić o pomoc
dodał: welbak12 Odpowiedz
Jestem matką samotnie wychowującą 5 dzieci.Mieszkam u teściowej w jednym pokoiku z używalnością kuchni i łazienki.Wszyscy śpimy w jednym pokoju Dzieci nie mają warunków do nauki.Proszę o zainteresowanie moją sprawą.