Nasz nowy dom

NOWE ODCINKI
3. edycja


niedziela
17:45

Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” to program, który pokazuje, jak można w ekstremalnie krótkim czasie - 5 dni - gruntownie wyremontować dom, odmieniając komuś życie. Pod czujnym okiem kamer, specjaliści - architekt i ekipa budowlana walczą z czasem i piętrzącymi się trudnościami, by pomóc rodzinom w potrzebie. W trzecim sezonie pojawiają się istotne nowości. W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i liczne prośby widzów spoza Warszawy i Mazowsza w trzeciej serii programu Katarzyna Dowbor wyrusza w Polskę – odcinki są realizowane w różnych częściach kraju, między innymi na Mazurach. 

 

W najnowszym, 3. sezonie Katarzyna Dowbor i ekipa programu „Nasz nowy dom” wyruszają w Polskę. W pierwszych odcinkach premierowej serii odwiedzą kolejno Łochów, Kobyłkę, Sochaczew i Krutyński Piecek, a następnie Nowogród. Tak ambitny plan pracy wymagał poszerzenia ekipy. Niezmiennie jej filarami są prowadząca Katarzyna Dowbor, architekt Martyna Kupczyk oraz kierownik robót Artur Witkowski. Ale jesienią widzowie zobaczą także nowego szefa ekipy budowlanej - Waldemara Wolffa.

 

W każdym odcinku pomagamy innej rodzinie i poznajemy jej historię. Dowiadujemy się, co sprawiło, że nie mogą sami wyremontować swoich domów. Często to historie tragiczne, wyciskające łzy wzruszenia. Bohaterowie naszego programu to normalni ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, często nie z własnej winy. Żyją w ciężkich warunkach lub wręcz nie mają, gdzie mieszkać - teraz otrzymają szansę na nowe życie i lepszą przyszłość!

 

Katarzyna Dowbor i jej współpracownicy poznają wszystkich mieszkańców domu, ich marzenia, często prozaiczne; rodziców o pokojach dla ich dzieci, czy nowej łazience. Na czas remontu rodzina przenosi się do hotelu, gdzie czekają na nią niespodzianki, przygotowane przez produkcję programu. W tym samym czasie ekipa budowlana pod kierownictwem Katarzyny Dowbor, architekta i kierownika budowy, przystępuje do remontu. Czy uda im się spełnić marzenia rodzin i zdążyć na czas?

 

W finale każdego odcinka - po pięciu ekstremalnie trudnych, pełnych poświęcenia i pośpiechu dniach pracy na budowie nadchodzi wreszcie wielki dzień, w którym obdarowana rodzina wraca do domu. Zarówno rodzice, jak i ich dzieci mają swoje skryte wyobrażenia, jak chcieliby mieszkać. Widok ich nowego domu przerasta ich oczekiwania. Są łzy wzruszenia, niewyobrażalna radość i szczęście - obustronne, bo członkowie ekipy tego programu cieszą się razem z nimi, że mogli im pomóc.

 

Program „Nasz nowy dom” powstaje na podstawie formatu pt. „Radna akcija”, a produkuje go na zlecenie Telewizji Polsat firma Constantin Entertaiment. W 3 serii zobaczymy 12 odcinków.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 851Dodaj nowy wątek
10:29 | 25.07.2014
Prośba o pomoc rodzinie ze świetokrzyskiego
dodał: Renata Odpowiedz
Jestem pracownikiem Urzędu Gminy w świętokrzyskim, staram się pomagać ludziom z terenu naszej gminy, w miejscowości, w której mieszkam jest rodzina 4 ro osobowa. Starszy schorowany po zawale ojciec, matka z nałogami, niepełnosprawna córka i dziewczyna która jest zdrowa, dobrze się uczy i chce w życiu coś osiągnąć, lecz jest bariera: choroba, nie zaradność, brak pieniędzy. Mieszkają w dwu izbowym stary walącym się domu. Nie ma łazienki,WC,Jest tylko grzyb, odpadający tynk a na dodatek w zimie tego roku zapaliły się sadze i filar jest całkiem do niczego, niema centralnego tylko stara "koza". Proszę o pomoc dla tej rodzimy, żal mi tej dziewczyny, która opiekuje się chorym ojce, a matka wciąż pije a nawet okrada własną rodzinę. Potrzebny im suchy kąt i spokój ale wymaga to dużych nakładów i nie ma kto pomóc.proszę może ktoś pomoże, znajdzie się też odrobina serca dla tych ludzi, bo życie ich nie rozpieszcza, a bieda i choroba to marne towarzyszki bez przyszłości.
16:10 | 24.07.2014
Prosze o pomoc.
dodał: Magdalen Odpowiedz
Witam. Nazywam się Magda , mieszkam w małej wsi , razem z moją rodziną . Mam trójke niepenosprawnego rodzeństwa . Mam 14 lat , jestem jedynym dzieckiem w domu które jest w pełni zdrowe. Staram się jak najwięcwj pomagac rodzicom jak tylko mogę , pomimo mojego wieku postanowiłam napisać do państwa z nadzieją o pomoc.
22:25 | 22.07.2014
a co do kogo ja mam się zgłosić o pomoc
dodał: welbak12 Odpowiedz
Jestem matką samotnie wychowującą 5 dzieci.Mieszkam u teściowej w jednym pokoiku z używalnością kuchni i łazienki.Wszyscy śpimy w jednym pokoju Dzieci nie mają warunków do nauki.Proszę o zainteresowanie moją sprawą.
13:16 | 20.07.2014
kto mi pomoze
dodał: dorota Odpowiedz
mieszkam w malej wsi z 2 chlopcow mezem i choro tesciowo nie mam nawet za co zalozyc wody bo ta ze studni jest powierzchowna i nie nadaje sie do picia muj jedyny dochud to rodzinne jest mi bardzo ciezko bardzo bym chciala prosic o pomoc bo nie iem co i gdzie moge sie zwrucic
16:07 | 17.07.2014
Nasz nowy dom
dodał: Iwona Odpowiedz
Witam. Nazywam się Iwona,mieszkam w miejscowości Józefów gmina Górzno. Mam pięcioro dzieci, jestem po rozwodzie. Niestety moje dochody nie pozwalają mi na remont domu, który wymaga. 887334140
11:55 | 16.07.2014
pomoc
dodał: bwlodarz68 Odpowiedz
Witam , mam 79 lat mąż 78 opiekujemy się 52 letnim synem który jest opóżnionw w rozwoju po zapaleniu opon mózgowych w dzieciństwie i ma niedowład kończyn po operacji od 8 lat . Porusza się na wózku jedna noga i ręka jest całkowicie niewładna mieszkamy w domu ale nie mamy ani łazienki ani żadnego sprxzętu który pomógłby nam w opiece nad chorym synem . Ja mam chore serce cały czas na lekach , mąż obecnie w szpitalu chore nogi ledwo chodzi , syn nie ma żadnego ruchu więc waży około 150 kg nie dajemy rady sami podnosić go na sedes ( toaleta turystyczna ) czy do łóżka wieczorem a rano jak wstanie na wózek , mieszkamy na wsi złotopolice gdzie nawet nie można doprosić się o pomoc z opieki społecznej aby ktoś przyjeżdżał pomagać nam wtych trudnych sprawach . emerytura ledwo starcza na życie i leki nie ma mowy o jakichś usprawnieniach dla osób niepełnosprawnych . Syn od siedzenia ma nogi spuchnięte jak balony na ręce która się podpiera odleżyny na bandaże i kompresy wydaję połowe renty proszę pomóżcie , żeby było chociaż toaleta . halina złotopolice
22:23 | 15.07.2014
Bardzo proszę o pomoc dla mojego kolegi!
dodał: Olga Odpowiedz
Witam,mamy dobrego skromnego kolegę,który potrzebuje pomocy,ale nigdy nie poprosi o pomoc.Ma na imię Marcin mieszka z mamom emerytkom chorą i siostrzenicą rodzina z trzech osób.On pracuje na budowie po pracy dorabia po znajomych,jego mama opiekuje się 8letnią Natalką siostrzenicą zawsze brak czasu i pieniędzy dziewczynka za rok będzie miała przyjęcie,a dom w kiepskim stanie i to bardzo kiepskim.Mają 3 pokoje korytarz,kuchnie i łazienkę.Facet ma 32lata nigdy nie zaprasza gości dziewczynka też,jest im wstyd.Jest mi bardzo przykro że tak dobry fachowiec nic nie może zrobić my z rodziną trochę pomagamy ale dom nie damy rady im odnowić.Bardzo prosimy o pomoc dla nich!To naprawdę dobra i bardzo biedna rodzina!
19:53 | 14.07.2014
Prosimy o pomoc!!
dodał: Natalia Odpowiedz
Jesteśmy rodziną 4 osobową. Mamy dwójkę dzieci .Mamy małą gospodarkę z której nie otrzymujemy dochodów .Zyjemy bardzo skromnie. Mieszamy w w 4 pokojowym mieszkaniu.A w zime mieszkamy tylko w dwóch bo nie mamy ogrzewania.Dzieci nie maja warunków do odrabiania lekcji.Nie mamy łazienki oraz wody w całym domu.Mamy wilgoć oraz pękają nam ściany a nasza córka jest chora na serce.proszę o pomoc nr tel.515440601
22:03 | 13.07.2014
Prosze pomozcie!
dodał: tera Odpowiedz
Mam na imie Teresa mieszkam na wsi w malym drewnianym, rozwalającym się domu,dom ma 50 lub 60 lat ani łazienki ani WC, 1pokoj i kuchnia.Mieszkam z mama 62 letnia i 9letnia corka,utrzymujemy się z rolniczej emerytury mamy i pomalu remontujemy nasz dom/wstawiono 3okna i 1drzwi, ale dach przecieka i wiatr hula przez szpary w scianach,nie damy rady,moze chociaż ktoś podarowałby nam materialy do dalszego remontu:drzwi wewn.2szt wate ocieplajaca,plyty na sciany i na zewnątrz,blachodachowke na dach z góry dziękujemy tel.502748772
19:37 | 12.07.2014
p0moc
dodał: nasz nowy dom Odpowiedz
Bardzo prosze dodał: nasz nowy dom Odpowiedz jak można się dostać do tego programu , mam mieszkanie na wsi i mam 7mioro dzieci a mamy tylko pokój , kuchnie,łazienkę ,i w jednym pokoju wszyscy śpimy mamy strych do zagospodarowania ale mąż sam pracuje i nie jest to możliwe nie da się odłożyć mój numer tel518292580