Nasz nowy dom

NOWE ODCINKI
3. edycja


niedziela
17:45

Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” to program, który pokazuje, jak można w ekstremalnie krótkim czasie - 5 dni - gruntownie wyremontować dom, odmieniając komuś życie. Pod czujnym okiem kamer, specjaliści - architekt i ekipa budowlana walczą z czasem i piętrzącymi się trudnościami, by pomóc rodzinom w potrzebie. W trzecim sezonie pojawiają się istotne nowości. W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i liczne prośby widzów spoza Warszawy i Mazowsza w trzeciej serii programu Katarzyna Dowbor wyrusza w Polskę – odcinki są realizowane w różnych częściach kraju, między innymi na Mazurach. 

 

W najnowszym, 3. sezonie Katarzyna Dowbor i ekipa programu „Nasz nowy dom” wyruszają w Polskę. W pierwszych odcinkach premierowej serii odwiedzą kolejno Łochów, Kobyłkę, Sochaczew i Krutyński Piecek, a następnie Nowogród. Tak ambitny plan pracy wymagał poszerzenia ekipy. Niezmiennie jej filarami są prowadząca Katarzyna Dowbor, architekt Martyna Kupczyk oraz kierownik robót Artur Witkowski. Ale jesienią widzowie zobaczą także nowego szefa ekipy budowlanej - Waldemara Wolffa.

 

W każdym odcinku pomagamy innej rodzinie i poznajemy jej historię. Dowiadujemy się, co sprawiło, że nie mogą sami wyremontować swoich domów. Często to historie tragiczne, wyciskające łzy wzruszenia. Bohaterowie naszego programu to normalni ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, często nie z własnej winy. Żyją w ciężkich warunkach lub wręcz nie mają, gdzie mieszkać - teraz otrzymają szansę na nowe życie i lepszą przyszłość!

 

Katarzyna Dowbor i jej współpracownicy poznają wszystkich mieszkańców domu, ich marzenia, często prozaiczne; rodziców o pokojach dla ich dzieci, czy nowej łazience. Na czas remontu rodzina przenosi się do hotelu, gdzie czekają na nią niespodzianki, przygotowane przez produkcję programu. W tym samym czasie ekipa budowlana pod kierownictwem Katarzyny Dowbor, architekta i kierownika budowy, przystępuje do remontu. Czy uda im się spełnić marzenia rodzin i zdążyć na czas?

 

W finale każdego odcinka - po pięciu ekstremalnie trudnych, pełnych poświęcenia i pośpiechu dniach pracy na budowie nadchodzi wreszcie wielki dzień, w którym obdarowana rodzina wraca do domu. Zarówno rodzice, jak i ich dzieci mają swoje skryte wyobrażenia, jak chcieliby mieszkać. Widok ich nowego domu przerasta ich oczekiwania. Są łzy wzruszenia, niewyobrażalna radość i szczęście - obustronne, bo członkowie ekipy tego programu cieszą się razem z nimi, że mogli im pomóc.

 

Program „Nasz nowy dom” powstaje na podstawie formatu pt. „Radna akcija”, a produkuje go na zlecenie Telewizji Polsat firma Constantin Entertaiment. W 3 serii zobaczymy 12 odcinków.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 877Dodaj nowy wątek
09:45 | 03.06.2014
Nie zapłacona faktura.
dodał: Piotr Odpowiedz
Witam .Prowadzę mały sklad budowlany. 14.04.2014.Firma MARTRENS Martyna Muzińska z Ciechanowa ul. Zielona 7.Zakupiła w mojej firmie P.H. AGPOL . Materjały budowlane na kwotę 839,95zł Faktura 051/14.(Przelew 5dni).Materjały dostarczyłem do miejscowości Strych, gdzie TV Polsat prowadziła remont domu.Emisja programu 18,05,2014.Po mimo wezwani do zapłaty do dnia dzisiejszego tj.03.06.2014r. nie otrzymałem żadnych pieniędzy.Proszę o interwęcje w mojej sprawie.P.H. Agpol Dudek Piotr tl.512388292
21:14 | 01.06.2014
mama
dodał: Krzysiek Odpowiedz
Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc w wyremontowaniu małego mieszkania (1 pokój i kuchnia ) a toaleta znajduje się w korytarzu. Piszę w imieniu mamy która po wielu latach ciężkiej pracy mieszka w warunkach uwłaczających godność. Pomagam jak mogę ale to nie wystarcza. Mieszkanie nie było remontowane od 30 lat. Podłogi w kuchni prawie nie ma a mama chodzi o kulach. Miesiąc temu odpadł tynk z nad okna oraz ze ściany. PROSZĘ O POMOC
20:27 | 01.06.2014
prosze o pomoc
dodał: 20;26 01.06.2014 Odpowiedz
Witam,zwracam sie z ogromna prosbe wyremontowanie mojego domu.do tej pory nie mam łazienki,moie dzieci nie maja swojch pokoii,starszy syn mieszka u babci bo u nasz nie ma warunków,nie mam pralki,jest grzyb na scianach i jest mi ciezko co kolwiek zrobic z jednej wypłaty.chociaz chciała bym miec łazienkie i ciepła wode i pokoje dla synów.dlatego d0 Pan pisze i prosimy synami o wielka pomoc.
20:16 | 01.06.2014
Proszę o wsparcie
dodał: baluciarz@gmail.com Odpowiedz
Piszę w imieniu sześcio -osobowej rodziny. Kilka dni temu doszło do tragedii - spłonął im dom. Uratowało się czworo dzieci i rodzice. W pożarze tym straciła życie ich babcia. Dom ze wszystkim spalił się doszczętnie, oni zostali tylko w piżamach. W kilka chwil stracili wszystko co mieli, na co przez lata ciężko pracowali. Czy jesteście w stanie im pomóc? Oglądałam wasz program i wiem, że w większości remontujecie domy. W tym przypadku dom jest całkowicie zniszczony. Nawet najmniejsza pomoc będzie dla nich wielkim wsparciem po tej tragedii. Bardzo proszę o odpowiedź.
17:25 | 31.05.2014
prosze o pomoc
dodał: Pomoc dla potrzebujacej rodziny Odpowiedz
Witam zwracam sie z ogromna prosba wyremontowania naszego domu. Cale zycie mieszkalam w domku obok rodzico z chora babcia ktora jest po dwoch wylewach i paralizu ciala jest osoba lezaca wymagajaca stalej opieki. W domu zawsze brakowalo miejsca bym ja i rodzenstwo moglibysmy miec wlasne pokoje. Jeszcze raz serdecznie prosze o pomoc.
19:31 | 30.05.2014
prośba o mały remont dla kochanej mamy
dodał: anna Odpowiedz
Witam całą ekipę programu NASZ NOWY DOM. Zwracam się z wielką prośbą do Pani Kasi o wyremontowanie mieszkania 48m2 mojej mamy. W tym mieszkaniu mieszka moja mama, tata i moja siostra. Mieszkanie potrzebuje remontu, a rodziny na to nie stać, pracuje tylko tata. Mieszkanie od 25lat nie było odnawiane, meble mają po 35lat, siostra jest w maturalnej klasie, marzy o odnowionym mieszkaniu, wstydzi się przyprowadzać koleżanki i kolegów, w miarę możliwości coś nowego np dywan im kupuję ale nie stać mnie na wyremontowanie mieszkania, a tak bardzo bym chciała im pomóc, dlatego piszę do Pani jeśli byłaby taka możliwość to proszę o pomoc.
14:14 | 30.05.2014
Prośba o pomoc
dodał: butterfly76 Odpowiedz
Moi rodzice są schorowanymi starszymi ludźmi. Oboje przez całe życie ciężko pracowali dorobili się domu, jednak po 40 latach dom wymaga generalnego remontu. Rodzice utrzymują się z emerytur łącznie to niecałe 2 000 zł. i nie stać ich na remont. Oboje ciężko i przewlekle chorują, 2 dyg temu tata przeszedł rozległą operacje kardiologiczną, bardzo przeżywa że już nie da rady palić w starym zepsutym piecu:-( Bardzo bym chciała by u schyłku życia mogli odpocząć nie martwiąc się niesprawnym ogrzewaniem brakiem ciepłej wody i cieknącym dachem z którego deszcz zalewa instalacje elektryczną,(ostatnio widziałam jak po żyrandolu spływa woda). BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA MOICH RODZICÓW. Rodzice mieszkają w woj. mazowieckim.
18:02 | 29.05.2014
Prośba o pomoc
dodał: sylwestra Odpowiedz
Witam,mam koleżankę która wychowuje samotnie dwoje dzieci w tym jedno niepełnosprawne.Jest bardzo dobra osobą,sama nie ma wiele a podzieli sie tym co ma.Ledwo wiąże koniec z końcem,dlatego też nie ma na remont a bardzo jest jej potrzebny.Ściany całe zagrzybiałe,wilgoć przez co stale choruje jej niepełnosprawny syn.Wiele innych rzeczy jest do naprawy.Pomimo tak ciężkiego życia jest pogodną i uśmiechniętą osobą.Batdzo proszę o pomoc w wyremontowaniu jej mieszkania.Dziekuje i proszę o odpowiedż 512014665
18:57 | 26.05.2014
pomoc dla mamy
dodał: ory009 Odpowiedz
Nasza mama urodzila 12 dzieci, teraz jest osoba stara i schorowaną, mieszka na wsi w bardzo prymitywnych warunkach. Mama leczy się na chorobę Alzheimera, mieszka w drewnianym domu z jednym pokojem, dom jest bardzo zaniedbany, nie ma tam łazienki, nie jest dostosowany,aby mógł w nim mieszkać tak chory człowiek. Mama ma emerytury ok. tysiąca zł i nie stać jej na remont domu. z tej niskiej emerytury utrzymują się razem z bezrobotnym synem. Bardzo prosze o pomoc
17:16 | 26.05.2014
proszę o drobną pomoc
dodał: Elżbieta Odpowiedz
Proszę o pomoc.Mam na utrzymaniu dwoje dzieci: 7-letnie i 15-letnie.Od ośmiu lat córka jest chora na łuszczycę i posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.Miesięczny koszt leczenia to 500 zł.Na ojca córki nie ma co liczyć,przebywa w zakładzie karnym już 10 lat i się nie interesuje.Ojciec drugiego dziecka jest chory na jaskrę .Nikt nie chce go przyjąć do pracy z powodu choroby.Prosiłabym o pomoc w remoncie łazienki.