Nasz nowy dom

NOWE ODCINKI
3. edycja


niedziela
17:45

Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” to program, który pokazuje, jak można w ekstremalnie krótkim czasie - 5 dni - gruntownie wyremontować dom, odmieniając komuś życie. Pod czujnym okiem kamer, specjaliści - architekt i ekipa budowlana walczą z czasem i piętrzącymi się trudnościami, by pomóc rodzinom w potrzebie. W trzecim sezonie pojawiają się istotne nowości. W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie i liczne prośby widzów spoza Warszawy i Mazowsza w trzeciej serii programu Katarzyna Dowbor wyrusza w Polskę – odcinki są realizowane w różnych częściach kraju, między innymi na Mazurach. 

 

W najnowszym, 3. sezonie Katarzyna Dowbor i ekipa programu „Nasz nowy dom” wyruszają w Polskę. W pierwszych odcinkach premierowej serii odwiedzą kolejno Łochów, Kobyłkę, Sochaczew i Krutyński Piecek, a następnie Nowogród. Tak ambitny plan pracy wymagał poszerzenia ekipy. Niezmiennie jej filarami są prowadząca Katarzyna Dowbor, architekt Martyna Kupczyk oraz kierownik robót Artur Witkowski. Ale jesienią widzowie zobaczą także nowego szefa ekipy budowlanej - Waldemara Wolffa.

 

W każdym odcinku pomagamy innej rodzinie i poznajemy jej historię. Dowiadujemy się, co sprawiło, że nie mogą sami wyremontować swoich domów. Często to historie tragiczne, wyciskające łzy wzruszenia. Bohaterowie naszego programu to normalni ludzie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, często nie z własnej winy. Żyją w ciężkich warunkach lub wręcz nie mają, gdzie mieszkać - teraz otrzymają szansę na nowe życie i lepszą przyszłość!

 

Katarzyna Dowbor i jej współpracownicy poznają wszystkich mieszkańców domu, ich marzenia, często prozaiczne; rodziców o pokojach dla ich dzieci, czy nowej łazience. Na czas remontu rodzina przenosi się do hotelu, gdzie czekają na nią niespodzianki, przygotowane przez produkcję programu. W tym samym czasie ekipa budowlana pod kierownictwem Katarzyny Dowbor, architekta i kierownika budowy, przystępuje do remontu. Czy uda im się spełnić marzenia rodzin i zdążyć na czas?

 

W finale każdego odcinka - po pięciu ekstremalnie trudnych, pełnych poświęcenia i pośpiechu dniach pracy na budowie nadchodzi wreszcie wielki dzień, w którym obdarowana rodzina wraca do domu. Zarówno rodzice, jak i ich dzieci mają swoje skryte wyobrażenia, jak chcieliby mieszkać. Widok ich nowego domu przerasta ich oczekiwania. Są łzy wzruszenia, niewyobrażalna radość i szczęście - obustronne, bo członkowie ekipy tego programu cieszą się razem z nimi, że mogli im pomóc.

 

Program „Nasz nowy dom” powstaje na podstawie formatu pt. „Radna akcija”, a produkuje go na zlecenie Telewizji Polsat firma Constantin Entertaiment. W 3 serii zobaczymy 12 odcinków.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 850Dodaj nowy wątek
18:37 | 14.08.2014
Proszę o pomoc w imieniu rodziców
dodał: Claudia1406 Odpowiedz
Witam mam na imię Klaudia jestem córką Wioletty i Marka. W domu u nas pracuje tylko tata, mama na codzie zajmuje się dziećmi domem oraz pilnuje mojego synka kiedy chodzę do szkoły. W domu mieszka 8 osób wraz ze mną. Mamy tylko dwa pokoje brak łazienki, w około domu nie ma ogrodzenia, sufit nie jest za bardzo trwały, na dachu leży eternit który ma już ponad 40 lat, dom nie jest ocieplony przez co go ciężko ogrzać w zimę.Bardzo prosiła bym o pomoc. Mieszkam na wsi Grabowiec woj.Mazowieckie. Była bym wdzięczna z całego serca jeśli okazała by się że zasługujemy na remont naszego domku.
23:35 | 13.08.2014
prosba o remont domu
dodał: k-rzyszkowska@wp.pl Odpowiedz
chciała bym odczytac moja prosbe która do was napisałam jak to zrobic
14:21 | 13.08.2014
Bardzo prosimy o pomoc
dodał: Magdalena Odpowiedz
Witam mam na imię Magdalena mieszkam z mężem i piątką dzieci w domu jednorodzinnym . W skład domu wchodzą 2 pokoje , kuchnia , brak łazienki , a w łazience nie ma ciepłej wody . Nie stać nas na remont domu gdyż mamy wiele kredytów . Dom ma ponad 100 lat jest bardzo stary i zniszczony . Dach domu jest nieszczelny , sufit się wali , ściany są trochę popękane , a podłogi są bardzo zniszczone . Dom jest nie ocieplony , okna są nieszczelne i nie ma ogrzewania centralnego . I tak jak tu piszę jest wiele problemów , dlatego właśnie bardzo proszę z rodziną o wyremontowanie . Bardzo chciałabym żeby remont odbył się jeszcze na tych wakacjach . Proszę panią pani Katarzyno o ten remont . Mieszkam na wsi Wólka Rejowiecka woj. Lubelskie . Z góry bardzo dziękuje .
12:12 | 12.08.2014
Uwaga!
dodał: czesio Odpowiedz
Chciałem zaznaczyć, że pani Katarzyna jest bardzo niemiła i wybuchowa. Miałem okazję widzieć jak traktowała pracownika jednego z marketów w którym robiła zakupy. Wstyd!
22:37 | 11.08.2014
Witam
dodał: Rafał Odpowiedz
Witam Pisze w imieniu swojej rodziny.Pracuje tylko ja mamy dwójke niepełnosprawnych dzieci i prawie niewidzącą teściową. Mieszkanie to tylko dwa pokoje a dzieci pinie potrzebują ze względu na niepełnosprawność mieć swój pokój, oraz przystosowanie łazienki i mieszkania dla osoby słabo widzącej. Niestety nie stać nas na remont, gdyż wszystkie pieniądze pochłania rehabilitacja dzieic. bardzo prosimy o pomoc w przystosowaniu naszego mieszkania. Pozdrawiam
13:41 | 11.08.2014
proszę o pomoc
dodał: joanna Odpowiedz
Mieszkamy w województwie śląskim,mam 5 dzieci.mieszkam aktualnie z córką,synem i swoim chłopakiem który żadko pokazuje się w domu. Najmłodszy syn przebywa w domu dziecka,a najstarszy jest pełnoletni,jest też jeszcze jeden z którym nie mamy kontaktu. Mamy jeden mały pokój,kuchnię i brak łazienki a toaletę mamy na korytarzu,dach podczas burzy przecieka, moja córka z bratem marzą o własnym pokoju i dobrych warunkach w domu.. z pieniędzmi też jest bardzo ciężko.. mam nadzieję że pomożecie nam. Z góry dziękuję.
13:21 | 11.08.2014
Marzenia się spełniaja
dodał: Marika i Łukasz Odpowiedz
Witam, nazywam się Marika Świtała mam 20 lat wraz z moim nażyczonym (Łukasz Kujawa 29lat ) zamieszkujemy na wsi która nazywa się Proboszczów na woj Dolnośląskim. Mieszkamy w dużym budynku który jest w bardzo złym stanie, nie jesteśmy sami w stanie go dokończyć gdyż zarobki są bardzo niskie i wystarcza jedynie na jedzenie i rachunki.. Dom się kruszy, jest strasznie zawilgocony, ponadto nie mamy ciepłej wody i łazienki. Wszędzie na ścianach widać wilgoć, okna są stare pozaklejane taśmami dlatego w zimie jest bardzo nieprzyjemnie i zimno. Bardzo chcielibyśmy mieć dzieci , założyć rodzinę ale niestety w tychy warunkach nie jest to możliwe... Zazwyczaj Pani pomaga rodziną w której jest więcej osób ale wiem że warto próbować :) Bardzo serdecznie pozdrawiamy panią i całą ekipę "Nasz nowy dom" :)
13:05 | 11.08.2014
proszę o pomoc
dodał: agula Odpowiedz
Wita Mam na imię Agnieszka i mam 3synow Mąż stara się ze wszystkich sił byśmy normalnie mieszkali Niestety to nas przerasta Masz dom jest duży ale my nie mamy ani lazienki (myjemy sie w misce) ani normalnej kuchni Posilki spożywamy gdzie kto moze Mieszkamy na dolnymslasku w Mirsku Maz od kilku miesięcy ma prace Gdzie i do kogo mozemy zwrócić sie o pomoc Dodam ze najmlodszy synek ma niecamy roczek i nie ma sie gdzie uczyc chodzic Synowie nikogo nie moga zaprosic bo wztydza sie naszych warunkow co za tym idzie są wyzywani i kolegow juz wogole nie maja My chcemy choć trochę normalnie żyć Zjesc przy stole jak dawniej Wykompac sie O moc chodzic po domu nie bojąc sie ze cos sie stanie(schody nie są juz schodami a w niektórych miejscach nie ma podlogi Dodam ze jesteśmy normalna tylko uboga kochaja a sie rodzina Pozdrawiam
19:10 | 10.08.2014
Wielkie dzięki
dodał: grazka Odpowiedz
za to co robicie.Jestescie cudownwni dlatego ,że dajecie ludziom radosc ,nadzieje na lepsze zycie.Pięknie umiecie wyremontowac domy,mieszkania,ale dla mnie najwazniejsza jest radosc i szczescie tych ludzi.Zycze wam duzo zdrowia-całej ekipie POLSATU.To co robicie jest PIEKNE.Zawsze płacze gdy ogladam ten program.Pozdrawiam was i mocno chciałabym kazdego z was usciskac.
18:18 | 10.08.2014
Proszę o pomoc
dodał: paula123 Odpowiedz
Witam serdecznie Państwa chcę podziękować że taką pomoc niesiecie tak ogromną. Mam na imię Katarzyna wychowuje dwie córki niepełnosprawne o stopniu znacznego toczna ilość dzieci po 4-ka. Jestem po rozwodzie utrzymuję się z świadczenia pielęgnacyjnego , nie mam nikogo kto by mi mógł pomóc najmłodsza córka ma problemy z poruszeniem łazienka jest mała bardzo jest nam cieczko proszę w miarę możliwości o pomoc w wyremontowaniu mieszkania. Mieszkam w Lublinie gorąco pozdrawiam Katarzyna.