Kości

dramat kryminalny
NOWE ODCINKI
sezon 9


niedziela
22:05
22:10 (9.11)

Kości

Kontynuujemy emisję najnowszego, 9. sezonu „Kości”. Zapraszamy na kolejne odcinki serialu, który gwarantuje prawdziwie mroczne zagadki kryminalne, ze sporą dawką czarnego humoru i galerią niepowtarzalnych postaci.  

Gdy standardowe metody identyfikacji zwłok zawodzą, federalne śledztwo w sprawie morderstwa przejmuje grupa naukowców z Waszyngtonu, skupionych wokół pary: światowej sławy antropolog sądowej - dr Brennan (Emily Deschanel) i agenta specjalnego FBI Bootha (David Boreanaz), prywatnie jej męża.

„Kości” to flagowa produkcja amerykańskiej wytwórni 20th Century Fox Television. Od początku ma lojalną publiczność w USA i równie wielką popularność na całym świecie.

 

„Kości” to jedyne w swoim rodzaju, opowieści z dreszczykiem, z intrygującym zawiązaniem akcji, prawdziwie makabrycznym miejscem zbrodni i ciałem ofiary w… stanie głębokiego rozkładu. W tak szokujących okolicznościach, w wyjątkowo trudnych sprawach o morderstwo FBI przejmuje dochodzenie i prosi o wsparcie prosi naukowców z centrum naukowego Jeffersonian Institute w Waszyngtonie. Największym autorytetem naukowym w tej drużynie jest główna bohaterka tego serialu, dr Temperance „Bones” Brennan (Emily Deschanel). Aiększości ludzi jej inteligencja i bezkompromisowe dążenie do odkrycia prawdy może onieśmielić. Z wyjątkiem jej partnera, a prywatnie męża i ojca ich dziecka. Agent specjalny Seeley Booth (David Boreanaz) z wydziału zabójstw FBI - zabójczo przystojny, bzabójczo przystojny, były snajper wojskowy -ufa naukowcom i chętnie korzysta z ich analizy dowodów, podczas gdy sam woli działanie w terenie i jest niekwestionowanym mistrzem w… przesłuchiwaniu podejrzanych.    

 

Bones i Booth zawsze mogą liczyć na pomoc: dr Camille „Cam” Saroyan (Tamara Taylor) - szefowej laboratorium, która zarazem jest lekarzem sądowym, Angeli (Michaela Conlin) – artystki, specjalizującej się w rekonstrukcji komputerowej twarzy ofiar, jej męża, dr Jacka Hodginsa (T.J. Thyne) – entomologa, znawcy minerałów i wielbiciela teorii spiskowych, i ich najbliższego przyjaciela, dr Lance’a Sweetsa (John Francis Daley) – doskonałego psychologa i wytrawnego profilera. Wszyscy oni pracują z ogromnym zaangażowaniem. Z właściwym sobie dystansem do siebie i świata rozwiązali już wiele zagadek kryminalnych. Każda nowa sprawa to dla nich kuszące wyzwanie intelektualne; okazja, by popisać się swoją wybitną inteligencją i obszerną wiedzą z różnych dziedzin nauki.Ale nierzadko podczas śledztwa bywa też niebezpiecznie.

 

„Kości” to doskonały serial kryminalny, który czasami jest też romantyczną opowieścią o miłości lub zabawną komedią, zapewne dlatego ta amerykańska produkcja telewizyjna jest tak popularna na całym świecie. Obecnie „Kości” prezentowane są z powodzeniem w: Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Czechach, Danii, Dominikanie, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, w Indonezji, we Włoszech, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Panamie, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i m.in. w Wielkiej Brytanii, a nawet w… Wenezueli.  

 

„Kości” (tytuł oryg. „Bones”) cieszą się również uznaniem krytyków, o czym świadczą dwie nominacje do telewizyjnych Oscarów, czyli Emmy (2009, 2012). Najważniejsze jednak, co widzowie sądzą o tej wyjątkowej produkcji telewizyjnej, a najnowsze sezony „Kości” otrzymały aż 4 nominacje do Amerykańskiej Nagrody Publiczności (People’s Choice Awards w latach: 2011 – 2014). Dwie w kategorii: Ulubiony telewizyjny kryminał i dwie dla gwiazd tego serialu: Emily Deschanel i David Boreanaz.

 

„Kości” powstają z inspiracji bestsellerowymi powieściami i prawdziwymi przeżyciami pisarki i kryminolog-antropolog, Kathy Reichs. Pomysłodawcą i producentem wykonawczym tego serialu jest Hart Hanson. Przy produkcji „Bones” współpracują z nim producenci telewizyjni: Stephen Nathan, Ian Toynton i Barry Josephson. Serial ten jest produkowany przez firmy: Far Field Productions i Josephson Entertainment, we współpracy z 20th Century Fox Television. Potwierdzeniem ogromnego sukcesu „Kości” jest fakt, że wkrótce w USA rozpocznie się emisja 10. sezonu!

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8Dodaj nowy wątek
12:08 | 24.08.2014
opinia
dodał: maniulka Odpowiedz
Zdecydowanie najlepszy serial, piękni aktorzy . Czekam na kolejny sezon . :)
11:30 | 07.08.2014
kiedy dalsza czeszc
dodał: hihot01 Odpowiedz
kiedy dalsza czeszc
23:21 | 02.07.2014
9 seria w połowie i co dalej?
dodał: kulka Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie kontynuacji 9 serii w Polsacie. Dalsze odcinki zostaną pokazane po wakacjach czy w innym terminie? A może w ogóle nie będzie dalszych odcinków kiedykolwiek?
08:09 | 28.05.2014
Znowu mnie zdjęli
dodał: Bones Odpowiedz
Polsat znowu kombinuje, po 12 odcinku sezonu 9, znowu przerwa, żałosna stacja, kiedy dalsze odcinki ?
17:36 | 21.04.2014
serial kriminalny
dodał: lopa Odpowiedz
może trochę drastyczny
18:19 | 23.02.2014
KOSCI
dodał: GORAD Odpowiedz
od kiedy zacznie się 9 seria Kości
19:37 | 04.03.2014
Odp.: KOSCI
dodał: daniozzz
Premierowe odcinki zaczęły się 02 mar 2014r.
22:14 | 23.11.2013
9sezon
dodał: dawid01 Odpowiedz
kiedy zacznie się 9sezon