Interwencja

magazyn reportaży

poniedziałek - piątek
16:15

Interwencja

Adam Kuklewicz i Michał Bebło, prowadzący magazyn reporterów „Interwencja”, wraz z zaangażowanym i dynamicznym zespołem reporterów są dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Każda sprawa jest przez nich dogłębnie analizowana i żadna prośba nie jest lekceważona. Dowodem skuteczności programu jest stała od 10 lat widownia „Interwencji”, sięgająca 1,5 mln widzów w czasie emisji magazynu, co gwarantuje stacji Polsat pozycję numer jeden w czasie trwania programu.

 

Dzięki „Interwencji” widzowie poznają dramatyczne historie. Także i w najnowszych odcinkach reporterzy tego magazynu nie pozostaną obojętni na krzywdę zwykłych ludzi. A dla wielu ten program jest ostatnią szansą na pomoc i sprawiedliwość. Pomocy doczekają się osoby, które walczą z nieuczciwymi pracodawcami i urzędnikami, m.in. w cyklu materiałów broniących konsumentów. Na pomoc mogą też liczyć ci najsłabsi, którzy często bez wsparcia nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Zespół angażuje się również w sprawy pokrzywdzonych dzieci, biednych rodzin i prześladowanych zwierząt.

 

Wiele osób, których historia została pokazana w magazynie „Interwencja”, doczekało się pomocy ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność zespołu sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają kolejne listy z prośbami o pomoc. Rosnące zaangażowania widzów w tworzenie programu jest także związane z funkcjonowaniem specjalnego telefonu, pod którym każdy może uzyskać bezpłatną poradę prawną. Dyżurujący w redakcji prawnik Okręgowej Izby Radców Prawnych odbiera setki telefonów z prośbami o interwencję.

 

Pierwszy odcinek programu nadany został 19. lutego 2003 roku. Program prowadzi na zmianę dwóch prezenterów: Adam Kuklewicz - dziennikarz telewizyjny i radiowy, od sześciu lat prowadzący program „Interwencja" na antenie Telewizji POLSAT oraz Michał Bebło - dziennikarz telewizyjny, który w Polsacie zadebiutował właśnie w „Interwencji" w maju 2008 roku.

 

Więcej informacji o programie oraz o najnowszych reportażach „Interwencji" można znaleźć na stronie www.interwencja.polsat.pl oraz na www.facebook.com/interwencja

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 489Dodaj nowy wątek
20:16 | 26.02.2014
Jak nazywa się strona ,która mopaga rodzinom ubogim?
dodał: Angelika Odpowiedz
Chcialabym sie dowiedziec jak nazywa się strona ,która mopaga rodzinom ubogim,o ktorej wspominał prowadzacy? Odcinek z dn.25.02.2014?Bylo tam o dziewczynkach,ktore mialy pomoc taka,ze zostal wyremontowany im pokoj.?! on sie nazywal cos z aniolkiem?ta stronq?
12:37 | 25.02.2014
dalszy ciag
dodał: darek Odpowiedz
w ramach ponownego rozpatrzenia sprawy Wydził komunikacji w zawierciu rozpatrzy mój wniosek o zwrot zatrzymanego prawa jazdy.Uwzględnienie wniosku powinno polegać na dokonaniu czynności materialno-technicznej polegającej na fizycznym zwrocie dokumentu prawa jazdy stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdami kat. D a zatem w zakresie nie objętym cofnięciem ani zakazem prowadzenia pojazdów orzeczonym przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie.Decyzje tą dostałem 17.01.2014r od tego czasu Wydział Komunikacji w Zawierciu miał miesiąc czasu na odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z powodu uznania tej decyzji za niezgodną z prawem. Po miesiącu czasu Pani Olga Borówka Naczelnik Wydziału w Zawierciu wysłała mi pismo iz ta sprawa jest bardzo skomplikowana i przedłuża czas rozpatrzenia do18.03.2014r. to jest absurd gdyż SKO w Częstochowie jasno i wyraźnie napisało co organ I instancji ma zrobić. Pani naczelnik Olga Borówka robi wszystko by przedłużyć czas aż zakaz prowadzenia pojazdów mi sie skończy. Naapisałem i złożyłem zażalenie teraz na ten wydział do SKO w Częstochowie oraz do prokuratury. Ale wszystko chodzi o czas bo nie mogę pracować i nie mam srodków do życia. A wiem iż pewna osoba była w podobnej sytuacji jak ja i Wydział Komunikacji wydał bez problemów inna kategorie. Proszę o interwencję w mojej sprawie i pomoc
12:11 | 25.02.2014
Pozbawienie prawa jazdy przez Urząd pracy w Zawierciu
dodał: Darek Odpowiedz
Witam.Wyrokiem sądu Rejonowego w Jędrzejowie z dnia 31.07.2013r sygn.IIK339/13 został orzeczony w stosunku do mnie środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku z wyłączeniem kat.D. W związku z tym faktem Decyzją Starosty Zawierciańskiego nr702/2013r cofnięto mi uprawnienie do kierowania pojazdami w zakresie podanej kat.B W związku z powyższym złożyłem do Starosty Powiatu Zawierciańskiego wniosek o zwrot zatrzymanego dokumentu w zakresie posiadanego uprawnienia do kierowania pojazdami kat.D. Jednak decyzją z daty 05.11.2013r 703/2013 Starosta odmówił wydania mi kat.D powołując się na przepis art. 12 ust 2 pkt 2 ustawy z dnia 5.1.2011r o kierujących pojazdami. Napisałem odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie który orzekł iż organ I instancji dokonały wykładni rozszerzającej art. 12 ust.1 pkt 2 o kierujących pojazdami i de facto poprzez odmowe wydania prawa jazdy pozbawił mnie uprawnień do prowadzenia pojazdami nie objętych zakazem orzeczonym przez sąd. Orzekł także iż w ramach ponownego rozpatrzenia sprawy Wydział Komunikacji w zawierciu
14:50 | 24.02.2014
pozbawienie prawa jazdy
dodał: Darek Odpowiedz
Witam mam taka sprawe wydział komunikacji w Zawierciu pozbawił mnie prawa jazdy kat.D a ja zostałem pozbawiony środków do życia. Proszę o kontakt i pomoc.
13:16 | 10.03.2014
Odp.: pozbawienie prawa jazdy
dodał: jarecki
Mnie zatrzymano prawo jazdy w wyniku przestępstwa policjantów z Krapkowic.Prokuratura chroni przestępców i udaje ze nie wie o co chodzę. tak jest już trzy lata. W Polsce prawdy nie ustalisz będą Cie oszukiwać oz spuchniesz i dasz za wygraną. Taka jest teraz Polska rzeczywistosć
18:15 | 20.02.2014
Aktualizacja numeru
dodał: WALDI Odpowiedz
Dnia 13-stego lutego zleciłem przeniesienie mojego numeru tel z HEYAH do sieci Play i poinformowano mnie że numer będzie aktywny w ciągu 24 godzi tymczasem pomimo moich codziennych interwencji,składania reklamacji w punkcie Play w Skarżysku-Kamiennej oraz napisania skargi do centrali w Warszawie numer do dziś czyli ponad tydzień jest nieaktywny:)Nieudolni pracownicy sieci Play obwiniają się nawzajem ponieważ rzekomo nie ma mnie nawet w systemie a telefon jest mi w pracy niezbędny:)Kupiłbym nową startówkę ale zablokowany numer znają szefowie firmy,rodzina przyjaciele i znajomi słowem zbyt wiele osób:)Jestem niebotycznie wściekły bo nadal nic tego nie wynika a ja jestem zablokowany przez totalną nieumiejętność pracowników Playa i przestrzegam wszystkich internautów przed siecią Play:)
16:51 | 10.02.2014
Proszę o podpowiedz .
dodał: bladi Odpowiedz
Witam. Mam taka prośbę o podpowiedz co mogę zrobić w mojej sytuacji gdyż już jestem w takiej sytuacji że nie wiem co już zrobić,sprawa występuje następująco jestem matka samotnie wychowującą dwóch synków w wieku 5lat i 6 lat,w ubiegłym roku 2013 dostałam przydział zamiany lokalu mieszkalnego z Urzędu Gminy z powodu iż w poprzednim mieszkaniu nie było możliwości podłączenia gazu ziemnego a także mieszkanie nie dało rady ogrzać przez piec jaki tam był. Zamiana mieszkania miała się okazać na lepszą lecz niestety z tego co się okazało mieszkanie jest bardzo zimne, każda ściana w tym mieszkaniu jest mokra ,pojawia się grzyb/pleśń na ścianach i sufitach , na jednej ścianie koło komina jest cała ściana mokra a urzędnicy twierdzą ze to wszystko na tej ścianie powstaje z palenia w piecu drzewem ,z rur z pieca wylewa się czarny płyn .Na dodatek w ubiegłym roku wymienili stary piec na podkowę na nowy na podkowę lecz od paru dni nie daje rady się palić w tym piecu gdyż przy każdym rozpaleniu w piecu jest tyle dymu że aż jest siwo na całym mieszkaniu . Dzieci często chorują a najmłodszy syn ma także jak można to nazwać katarem lecz jest to długotrwałe i nie ustępuję. Od paru miesięcy walczę z urzędem i bez rezultatów ,wiecznie twierdza to samo a ze ścian i sufitów mówią żebym ścierała ten grzyb cały a także ostatnio stwierdzili iż w każdym pomieszczeniu będą montować kratki wentylacyjne lecz jak zrobili w pomieszczeniu tam gdzie jest piec dwie kratki wentylacyjne to napływa zimne powietrze do tego pomieszczenia i nie ma możliwości ogrzać tego a co dopiero jak wmontują te kratki jeszcze do dwóch pozostałych pomieszczeń i tak jest już wystarczająco zimno w tym mieszkaniu a nie wyobrażam sobie jak by to mogło być jakby zamontowali te kratki . Bardzo bym prosiła chociaż o jakąś podpowiedz co można zrobić aby w końcu mieszkać z dziećmi w mieszkaniu suchym i aby można było spokojnie ogrzać całe mieszkanie poprzez palenie w piecu. Jeżeli jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć w tej sprawie to z góry serdecznie dziękuję .
13:08 | 04.02.2014
bezdomnosc
dodał: julka2013 Odpowiedz
jestem mama 9 dzieciakow i od kilku lat tulam sie z dziecmi po polsce wynajmujac mieszkania,a moja macierzysta gmina wypiela sie na nas .jest zima a my znow nie mamy gdzie sie podziac. czy tak powinno byc?
01:02 | 11.01.2014
Stalking na czat.onet.pl przez nick GwiazdaPoludnia
dodał: otoczka Odpowiedz
Osoba ta neka i oczernia mnie na czacie od ponad 4 lat piszac o mnie wierutne klamstwa przez co psuje mnie reputacje i jestem znienawidzona przez wiekszosc uzytkownikow czata,kazac mnie przepraszac siebie jak i innych uzytkowikow na wszystkich pokojach czata,ktorych rzekomo skrzywdzilam a to co robi ona sama tak postepuje wmawiajac mnie ze ja niby tak robie co jest nie prawda.Nawet w swojej wizytowce umiescila o mnie wpis oczerniajacy aby wszyscy czytali:Chcecie spokoju?a ja chce tylko zeby podla intrygantka i klamczucha otoczka/Szatyka27/LadyPrincessa/LIGIA55 przeprosila uczciwie i sprostowala klamstwa do ktorych sie przyczynila,na wszystkich pokojach czata.(to jej wpis w wizytowce).Rzeczywistosc wyglada inaczej;nikogo ie skrzywdzilam,nie wyzywam i nie uzywam wulgarnych slow.Przyklady jej mozna mnozyc na moj temat:<GwiazdaPoludnia> jelsi wybierasz głupote fałsz i bezmózgowca takiego jak otoczka/LadyPrincessa/ Szatynka27/LIGIA55 to jestes głupcem i nic niewartym.Tak pisze do krola jednego z pokoi gdy mnie tam zobaczyla.Zglaszalam to do prokuratory ale spotkalam sie z odmowa wszczecia postepowaia z uwagi na mala szkodliwosc czynu a wedlug mnie to jest nekanie i oczernianie niewinnej osoby.Prosze o iterwencje w tej sprawie.
19:33 | 04.01.2014
oszustwa banków
dodał: nina Odpowiedz
Temat bardzo rozległy. Banki ponad prawem, p. Czarnecki z kapitałem przejętym od klientów banków.Proszę o zapoznanie się z www.wrobieni.org oraz www.oszukani-finanse.plBłagam o nagłośnienie i pomoc. Dla prokuratury jest to temet tabu, gdyż dotyczy multimiliardera.
19:32 | 16.01.2014
Odp.: oszustwa banków
dodał: kupa
Banki od wieków zdominowali potomkowie Templariuszy zakonu morderców i lichwiarzy.Właściciele pozbawieni są podstawowych zasad moralności.Po trupach dążą do zapanowania nad światem - ohyda. Więcej dowiecie się z filmów na YouTubie
16:04 | 05.12.2013
policja
dodał: roza98 Odpowiedz
widziałam dzis program jak policja pobiła i zamiota to pod dywan tak było ze sprawa syna pobitego przez policje
17:12 | 27.03.2014
Odp.: policja
dodał: Zdzisław Nowak
Witam 2czerwca 2011r. aresztowała mnie bazprawnie policja Bydgoszcz-Błonie.Przez kilka godzin byłem maltretowany,bity,kopany,ponizany przez policjantów i policjantki(zwykłych bandytów)grozono mi smiercia.W nocy wypuszczono mnie ,zrobiłem obdukcje w Zakładzie Medycyny Sadowej i złozyłem powiadomienie do Prokuratury.Sprawe umozono.Podoba mi sie sposób prowadzenia sledztwa(prokuratorka wzywa policjantów pyt.czy bili mnie lub cos o tyym wiedzą odp.nie bilismy i nic nie wiemy.Prokuratura umaza sledztwo.)Składam zazalenie do Sądu.Przedstawiam dodatkowo zdjecia mego pobicia i zarazem stwierdzaqm ze nie sa winni tylko Ci co mnie katowali lecz równiez takimi przestepcami sa Ci którzy sie temu biernie przygladali.W najblizszym czasie składam pozew cywilny przeciwko tym bandytom.Jezeli kogos niewinne pobito w komendzie prosze o kontakt.Moze warto by było jakis zbiorczy pozew złozyc ?