Interwencja

magazyn reportaży

poniedziałek - piątek
16:15

Interwencja

Adam Kuklewicz i Michał Bebło, prowadzący magazyn reporterów „Interwencja”, wraz z zaangażowanym i dynamicznym zespołem reporterów są dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Każda sprawa jest przez nich dogłębnie analizowana i żadna prośba nie jest lekceważona. Dowodem skuteczności programu jest stała od 10 lat widownia „Interwencji”, sięgająca 1,5 mln widzów w czasie emisji magazynu, co gwarantuje stacji Polsat pozycję numer jeden w czasie trwania programu.

 

Dzięki „Interwencji” widzowie poznają dramatyczne historie. Także i w najnowszych odcinkach reporterzy tego magazynu nie pozostaną obojętni na krzywdę zwykłych ludzi. A dla wielu ten program jest ostatnią szansą na pomoc i sprawiedliwość. Pomocy doczekają się osoby, które walczą z nieuczciwymi pracodawcami i urzędnikami, m.in. w cyklu materiałów broniących konsumentów. Na pomoc mogą też liczyć ci najsłabsi, którzy często bez wsparcia nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Zespół angażuje się również w sprawy pokrzywdzonych dzieci, biednych rodzin i prześladowanych zwierząt.

 

Wiele osób, których historia została pokazana w magazynie „Interwencja”, doczekało się pomocy ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność zespołu sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają kolejne listy z prośbami o pomoc. Rosnące zaangażowania widzów w tworzenie programu jest także związane z funkcjonowaniem specjalnego telefonu, pod którym każdy może uzyskać bezpłatną poradę prawną. Dyżurujący w redakcji prawnik Okręgowej Izby Radców Prawnych odbiera setki telefonów z prośbami o interwencję.

 

Pierwszy odcinek programu nadany został 19. lutego 2003 roku. Program prowadzi na zmianę dwóch prezenterów: Adam Kuklewicz - dziennikarz telewizyjny i radiowy, od sześciu lat prowadzący program „Interwencja" na antenie Telewizji POLSAT oraz Michał Bebło - dziennikarz telewizyjny, który w Polsacie zadebiutował właśnie w „Interwencji" w maju 2008 roku.

 

Więcej informacji o programie oraz o najnowszych reportażach „Interwencji" można znaleźć na stronie www.interwencja.polsat.pl oraz na www.facebook.com/interwencja

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 30Dodaj nowy wątek
17:19 | 02.03.2014
niespełnione obietnice um gorzowa wlkp
dodał: ponio9 Odpowiedz
witam.piszę do państwa w sprawie wielu mieszkańców trzech ulic gorzowa wlkp.gdy zaczynano budowę bloku socjalnego przy ul.zbąszyńskiej prezydent obiecał że powstanie tu plac zabaw nowa droga i chodniki a tym czasem blok stoi już 2 lub 3 lata i nic się nie dzieje poza tym że zburzono garaże i teraz nie ma gdzie samochodów stawiać, a co do drogi jest to droga z trylinki która ciągle się zapada i mimo pism do urzędu miasta nie wiadomo do kogo należy droga.nasz adm ciągle dostaje pisma z miasta że to nie jest droga miasta,więc może mieszkańcy sami powinni ją zrobić.nawet teraz miasto ogrodziło taśmą ostrzegawczą dwa najgorsze miejsca i tak zostało.prosimy o pomoc.mieszkańcy ulic kobylogórskiej-krótkiej i zbąszyńskiej
20:16 | 26.02.2014
Jak nazywa się strona ,która mopaga rodzinom ubogim?
dodał: Angelika Odpowiedz
Chcialabym sie dowiedziec jak nazywa się strona ,która mopaga rodzinom ubogim,o ktorej wspominał prowadzacy? Odcinek z dn.25.02.2014?Bylo tam o dziewczynkach,ktore mialy pomoc taka,ze zostal wyremontowany im pokoj.?! on sie nazywal cos z aniolkiem?ta stronq?
12:37 | 25.02.2014
dalszy ciag
dodał: darek Odpowiedz
w ramach ponownego rozpatrzenia sprawy Wydził komunikacji w zawierciu rozpatrzy mój wniosek o zwrot zatrzymanego prawa jazdy.Uwzględnienie wniosku powinno polegać na dokonaniu czynności materialno-technicznej polegającej na fizycznym zwrocie dokumentu prawa jazdy stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdami kat. D a zatem w zakresie nie objętym cofnięciem ani zakazem prowadzenia pojazdów orzeczonym przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie.Decyzje tą dostałem 17.01.2014r od tego czasu Wydział Komunikacji w Zawierciu miał miesiąc czasu na odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z powodu uznania tej decyzji za niezgodną z prawem. Po miesiącu czasu Pani Olga Borówka Naczelnik Wydziału w Zawierciu wysłała mi pismo iz ta sprawa jest bardzo skomplikowana i przedłuża czas rozpatrzenia do18.03.2014r. to jest absurd gdyż SKO w Częstochowie jasno i wyraźnie napisało co organ I instancji ma zrobić. Pani naczelnik Olga Borówka robi wszystko by przedłużyć czas aż zakaz prowadzenia pojazdów mi sie skończy. Naapisałem i złożyłem zażalenie teraz na ten wydział do SKO w Częstochowie oraz do prokuratury. Ale wszystko chodzi o czas bo nie mogę pracować i nie mam srodków do życia. A wiem iż pewna osoba była w podobnej sytuacji jak ja i Wydział Komunikacji wydał bez problemów inna kategorie. Proszę o interwencję w mojej sprawie i pomoc
12:11 | 25.02.2014
Pozbawienie prawa jazdy przez Urząd pracy w Zawierciu
dodał: Darek Odpowiedz
Witam.Wyrokiem sądu Rejonowego w Jędrzejowie z dnia 31.07.2013r sygn.IIK339/13 został orzeczony w stosunku do mnie środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku z wyłączeniem kat.D. W związku z tym faktem Decyzją Starosty Zawierciańskiego nr702/2013r cofnięto mi uprawnienie do kierowania pojazdami w zakresie podanej kat.B W związku z powyższym złożyłem do Starosty Powiatu Zawierciańskiego wniosek o zwrot zatrzymanego dokumentu w zakresie posiadanego uprawnienia do kierowania pojazdami kat.D. Jednak decyzją z daty 05.11.2013r 703/2013 Starosta odmówił wydania mi kat.D powołując się na przepis art. 12 ust 2 pkt 2 ustawy z dnia 5.1.2011r o kierujących pojazdami. Napisałem odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie który orzekł iż organ I instancji dokonały wykładni rozszerzającej art. 12 ust.1 pkt 2 o kierujących pojazdami i de facto poprzez odmowe wydania prawa jazdy pozbawił mnie uprawnień do prowadzenia pojazdami nie objętych zakazem orzeczonym przez sąd. Orzekł także iż w ramach ponownego rozpatrzenia sprawy Wydział Komunikacji w zawierciu
14:50 | 24.02.2014
pozbawienie prawa jazdy
dodał: Darek Odpowiedz
Witam mam taka sprawe wydział komunikacji w Zawierciu pozbawił mnie prawa jazdy kat.D a ja zostałem pozbawiony środków do życia. Proszę o kontakt i pomoc.
13:16 | 10.03.2014
Odp.: pozbawienie prawa jazdy
dodał: jarecki
Mnie zatrzymano prawo jazdy w wyniku przestępstwa policjantów z Krapkowic.Prokuratura chroni przestępców i udaje ze nie wie o co chodzę. tak jest już trzy lata. W Polsce prawdy nie ustalisz będą Cie oszukiwać oz spuchniesz i dasz za wygraną. Taka jest teraz Polska rzeczywistosć
18:15 | 20.02.2014
Aktualizacja numeru
dodał: WALDI Odpowiedz
Dnia 13-stego lutego zleciłem przeniesienie mojego numeru tel z HEYAH do sieci Play i poinformowano mnie że numer będzie aktywny w ciągu 24 godzi tymczasem pomimo moich codziennych interwencji,składania reklamacji w punkcie Play w Skarżysku-Kamiennej oraz napisania skargi do centrali w Warszawie numer do dziś czyli ponad tydzień jest nieaktywny:)Nieudolni pracownicy sieci Play obwiniają się nawzajem ponieważ rzekomo nie ma mnie nawet w systemie a telefon jest mi w pracy niezbędny:)Kupiłbym nową startówkę ale zablokowany numer znają szefowie firmy,rodzina przyjaciele i znajomi słowem zbyt wiele osób:)Jestem niebotycznie wściekły bo nadal nic tego nie wynika a ja jestem zablokowany przez totalną nieumiejętność pracowników Playa i przestrzegam wszystkich internautów przed siecią Play:)
16:51 | 10.02.2014
Proszę o podpowiedz .
dodał: bladi Odpowiedz
Witam. Mam taka prośbę o podpowiedz co mogę zrobić w mojej sytuacji gdyż już jestem w takiej sytuacji że nie wiem co już zrobić,sprawa występuje następująco jestem matka samotnie wychowującą dwóch synków w wieku 5lat i 6 lat,w ubiegłym roku 2013 dostałam przydział zamiany lokalu mieszkalnego z Urzędu Gminy z powodu iż w poprzednim mieszkaniu nie było możliwości podłączenia gazu ziemnego a także mieszkanie nie dało rady ogrzać przez piec jaki tam był. Zamiana mieszkania miała się okazać na lepszą lecz niestety z tego co się okazało mieszkanie jest bardzo zimne, każda ściana w tym mieszkaniu jest mokra ,pojawia się grzyb/pleśń na ścianach i sufitach , na jednej ścianie koło komina jest cała ściana mokra a urzędnicy twierdzą ze to wszystko na tej ścianie powstaje z palenia w piecu drzewem ,z rur z pieca wylewa się czarny płyn .Na dodatek w ubiegłym roku wymienili stary piec na podkowę na nowy na podkowę lecz od paru dni nie daje rady się palić w tym piecu gdyż przy każdym rozpaleniu w piecu jest tyle dymu że aż jest siwo na całym mieszkaniu . Dzieci często chorują a najmłodszy syn ma także jak można to nazwać katarem lecz jest to długotrwałe i nie ustępuję. Od paru miesięcy walczę z urzędem i bez rezultatów ,wiecznie twierdza to samo a ze ścian i sufitów mówią żebym ścierała ten grzyb cały a także ostatnio stwierdzili iż w każdym pomieszczeniu będą montować kratki wentylacyjne lecz jak zrobili w pomieszczeniu tam gdzie jest piec dwie kratki wentylacyjne to napływa zimne powietrze do tego pomieszczenia i nie ma możliwości ogrzać tego a co dopiero jak wmontują te kratki jeszcze do dwóch pozostałych pomieszczeń i tak jest już wystarczająco zimno w tym mieszkaniu a nie wyobrażam sobie jak by to mogło być jakby zamontowali te kratki . Bardzo bym prosiła chociaż o jakąś podpowiedz co można zrobić aby w końcu mieszkać z dziećmi w mieszkaniu suchym i aby można było spokojnie ogrzać całe mieszkanie poprzez palenie w piecu. Jeżeli jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć w tej sprawie to z góry serdecznie dziękuję .
13:08 | 04.02.2014
bezdomnosc
dodał: julka2013 Odpowiedz
jestem mama 9 dzieciakow i od kilku lat tulam sie z dziecmi po polsce wynajmujac mieszkania,a moja macierzysta gmina wypiela sie na nas .jest zima a my znow nie mamy gdzie sie podziac. czy tak powinno byc?
01:02 | 11.01.2014
Stalking na czat.onet.pl przez nick GwiazdaPoludnia
dodał: otoczka Odpowiedz
Osoba ta neka i oczernia mnie na czacie od ponad 4 lat piszac o mnie wierutne klamstwa przez co psuje mnie reputacje i jestem znienawidzona przez wiekszosc uzytkownikow czata,kazac mnie przepraszac siebie jak i innych uzytkowikow na wszystkich pokojach czata,ktorych rzekomo skrzywdzilam a to co robi ona sama tak postepuje wmawiajac mnie ze ja niby tak robie co jest nie prawda.Nawet w swojej wizytowce umiescila o mnie wpis oczerniajacy aby wszyscy czytali:Chcecie spokoju?a ja chce tylko zeby podla intrygantka i klamczucha otoczka/Szatyka27/LadyPrincessa/LIGIA55 przeprosila uczciwie i sprostowala klamstwa do ktorych sie przyczynila,na wszystkich pokojach czata.(to jej wpis w wizytowce).Rzeczywistosc wyglada inaczej;nikogo ie skrzywdzilam,nie wyzywam i nie uzywam wulgarnych slow.Przyklady jej mozna mnozyc na moj temat:<GwiazdaPoludnia> jelsi wybierasz głupote fałsz i bezmózgowca takiego jak otoczka/LadyPrincessa/ Szatynka27/LIGIA55 to jestes głupcem i nic niewartym.Tak pisze do krola jednego z pokoi gdy mnie tam zobaczyla.Zglaszalam to do prokuratory ale spotkalam sie z odmowa wszczecia postepowaia z uwagi na mala szkodliwosc czynu a wedlug mnie to jest nekanie i oczernianie niewinnej osoby.Prosze o iterwencje w tej sprawie.
19:33 | 04.01.2014
oszustwa banków
dodał: nina Odpowiedz
Temat bardzo rozległy. Banki ponad prawem, p. Czarnecki z kapitałem przejętym od klientów banków.Proszę o zapoznanie się z www.wrobieni.org oraz www.oszukani-finanse.plBłagam o nagłośnienie i pomoc. Dla prokuratury jest to temet tabu, gdyż dotyczy multimiliardera.
19:32 | 16.01.2014
Odp.: oszustwa banków
dodał: kupa
Banki od wieków zdominowali potomkowie Templariuszy zakonu morderców i lichwiarzy.Właściciele pozbawieni są podstawowych zasad moralności.Po trupach dążą do zapanowania nad światem - ohyda. Więcej dowiecie się z filmów na YouTubie