Interwencja

magazyn reportaży

poniedziałek - piątek
16:15

Interwencja

Adam Kuklewicz i Michał Bebło, prowadzący magazyn reporterów „Interwencja”, wraz z zaangażowanym i dynamicznym zespołem reporterów są dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Każda sprawa jest przez nich dogłębnie analizowana i żadna prośba nie jest lekceważona. Dowodem skuteczności programu jest stała od 10 lat widownia „Interwencji”, sięgająca 1,5 mln widzów w czasie emisji magazynu, co gwarantuje stacji Polsat pozycję numer jeden w czasie trwania programu.

 

Dzięki „Interwencji” widzowie poznają dramatyczne historie. Także i w najnowszych odcinkach reporterzy tego magazynu nie pozostaną obojętni na krzywdę zwykłych ludzi. A dla wielu ten program jest ostatnią szansą na pomoc i sprawiedliwość. Pomocy doczekają się osoby, które walczą z nieuczciwymi pracodawcami i urzędnikami, m.in. w cyklu materiałów broniących konsumentów. Na pomoc mogą też liczyć ci najsłabsi, którzy często bez wsparcia nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Zespół angażuje się również w sprawy pokrzywdzonych dzieci, biednych rodzin i prześladowanych zwierząt.

 

Wiele osób, których historia została pokazana w magazynie „Interwencja”, doczekało się pomocy ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność zespołu sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają kolejne listy z prośbami o pomoc. Rosnące zaangażowania widzów w tworzenie programu jest także związane z funkcjonowaniem specjalnego telefonu, pod którym każdy może uzyskać bezpłatną poradę prawną. Dyżurujący w redakcji prawnik Okręgowej Izby Radców Prawnych odbiera setki telefonów z prośbami o interwencję.

 

Pierwszy odcinek programu nadany został 19. lutego 2003 roku. Program prowadzi na zmianę dwóch prezenterów: Adam Kuklewicz - dziennikarz telewizyjny i radiowy, od sześciu lat prowadzący program „Interwencja" na antenie Telewizji POLSAT oraz Michał Bebło - dziennikarz telewizyjny, który w Polsacie zadebiutował właśnie w „Interwencji" w maju 2008 roku.

 

Więcej informacji o programie oraz o najnowszych reportażach „Interwencji" można znaleźć na stronie www.interwencja.polsat.pl oraz na www.facebook.com/interwencja

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 34Dodaj nowy wątek
16:33 | 14.11.2014
dzisiaj
dodał: elkasta5 Odpowiedz
Jakie głupoty ,alkoholiki! ,ale ,ze maja prawie za darmo wszystko ,to pala głupa 2 lata temu byłam w odwiedzinach u takich polskich niemcow a znam ich ze Sląska ,żenada,na własne oczy zobaczyłam leniów ,jak żyją tam ,na koszt podatników .Ten reportaż to żenada.Tez ,jestem straniera ,ale w innym kraju
17:16 | 13.11.2014
proszę o pomoc ...
dodał: julia. Odpowiedz
może ktoś mi pomoże walczyć o niesprawiedliwość i beskarność sądu dla pedeofila ..już nie mam sił .broniąc córkę zgwałconą przechodziłam piekło .upokorzenia i nic to nie dało ..
18:34 | 04.11.2014
Polska rajem dla Pedofili
dodał: michaswysadzka Odpowiedz
mam tylko pytanie . mowi sie pedofilia to choroba . a Roman Polański jest pedofilem . wiec powinien byc sadzony . jak to jest ??? on jest pedofilem . dlaczego Polska chroni pedofila ??? jezeli sie ma pieniadze mozna uprawiac seks z nieletnimi
17:13 | 13.11.2014
Odp.: Polska rajem dla Pedofili
dodał: niesprawiedliwy wyrok o gwałt
tak to prawda jeżeli ma się pieniądze to każdy pedeofil czuje się bezkarny .ja walczę już cztery lata z sądem o gwałt na córce wtedy 11 letniej .pierwszy wyrok dostał oskarżony 3 lata więzienia i teraz drugi wyrok niewinny .nie wiem co mam już robić..
17:10 | 19.10.2014
takie same nazwiska i bank
dodał: wkręcony przez pracownika banku PKO.BP Odpowiedz
OD BLISKO 14LAT WALCZĘ O PRAWDĘ NA WSKUTEK ZBIEŻNOŚCI NAZWISKA IMIENIA I IMION RODZICÓW PADŁEM OFIARĄ POMYŁKI PRACOWNIKA BANKU PKO.BP.PRZYPISANO MI KREDYTY DRUGIEJ OSOBY KTÓRE SPŁACAM Z NAWIĄZKOM DO DNIA DZISIEJSZEGO I PO MIMO SPRAW PROWADZONYCH PRZEZ PROKURATURĘ I SADY W OCZACH PRAWA NADAL POZOSTAJE WINNY.....BO NP. NIE MA KOGO UKARAĆ BO SPRAWA SIĘ PRZEDAWNIŁA ITP. ITD.TYLKO PRACOWNIK KTÓRY ZAWINIŁ ŻYJE SOBIE SPOKOJNIE I BEZ KARNIE CHOĆ MI ZAFUNDOWAŁ PIEKŁO PRZEZ 14LAT ZRUJNOWANO MI ŻYCIE MAŁO NIE STRACIŁEM RODZINY ZADŁUŻYŁEM MIESZKANIE OD 2006 MAM NAKAZ EKSMISJI I CHOĆ UDAŁO MI SIĘ WSZYSTKO WYPROSTOWAĆ Z MIESZKANIEM TO BANK I NASZE PRAWO NADAL UMYWA RĘCE ZAPOMNIAŁEM ZAZNACZYĆ ŻE DZIĘKI TEJ SPRAWIE POPADŁEM W ALKOHOLIZM I TYLKO DZIĘKI WSPARCIU ŻONY UDAŁO MI SIĘ Z NIEGO WYJŚĆ CORAZ BARDZIEJ SKŁANIAM SIĘ KU TEMU ABY PRZY POMOCY MEDIÓW OPOWIEDZIEĆ SWOJĄ HISTORIE KU PRZESTRODZE INNYM
16:27 | 18.08.2014
Fikcyjne bony w urzędach pracy
dodał: WkurzonyKrzysiek Odpowiedz
Państwo Polskie tworzy fikcyjną pomoc dla młodych bezrobotnych, którzy przejmują inicjatywę poszukując pracy poza granicami własnych miast. Młodzi ludzie ubiegający się o bony na zasiedlenie z urzędu pracy są informowani o braku środków przeznaczonych na ten cel. Ministerstwo finansów pomimo uchwały Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r., która weszła w życie 27 maja 2014r. w dalszym ciągu nie przekazało pieniędzy. Według uchwały każdy obywatel, który jest osobą bezrobotna, nie przekroczył 30 roku życia oraz zmieni miejsce zamieszkania ma prawo ubiegać się o takie dofinansowanie, lecz Ministerstwo Finansów wraz z Urzędem Pracy nie respektują rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Każda osoba, która rozpocznie pracę w okresie miedzy wejściem w życie uchwały a przekazaniem pieniędzy do Urzędu Pracy traci możliwość ubiegania się o bon na zasiedlenie, ponieważ traci status bezrobotnego. Jedne instytucje państwowe muszą się stosować do rozporządzeń państwa inne z kolei nie. Czy uchwały są tworzone pod pewne grupy społeczne? Czy cały ten system tak miał wyglądać??
12:13 | 14.07.2014
praca jako opiekunka osób starszych niemcy
dodał: ewa krotoszyn Odpowiedz
Pracowałam jako opiekunka osób starszych w Niemczech od 3 kwietnia do 4 lipca , przyjeła mnie firma polska spółka JANIS ALTBAUM ul.CHOPINA 21A 65-032 ZIELONA GÓRA mam dwie umowy z KRAKOWA JANIS ALTABAUM i z ZIELONA GÓRA STAMMSENIORREN. Mam problem bo za ostatni miesiąc wynagrodzenie nie wpłyneło, a termin do 10 każdego miesiąca dzwoniłam kilka razy to powiedziano że szefowa mi wstrzymała wypłatę ,mam zadzwonić w poniedziałek tzn. dziś 14.07 2014r. dzwoniłam pytając się dlaczego nie mam przelanej wypłaty to szefowa pani Justyna Mycek,PREZES SPÓŁKI STAMMSENIOREN ZIELONA GÓRA UL. NAFTOWA6a tel +48601970160 opowiedziała mi , że będę miała potrącone 200 euro bo , tamta rodzina w Niemczech nie zapłaciła gdyż ja nie wykonałam prawidło swojej pracy.w tym miejscu gdzie pracowałam w domu były kamery i po za domem ,to byłam cały czas obserwowana 24 godzin na dobę . Jeśli ktoś pracował w tej firmie i też został oszukany proszę opisać niech wreście skończy się wykorzystywanie nas jako niewoliczki za tak małe pieniądze , a rodzinna napewno zapłaciła, musze to sprawdzić napewno przelała im już moje pieniądze.
16:58 | 08.04.2014
rodzina 6-cio osobowa w warunkach skandalicznych
dodał: 8-04-2014r Odpowiedz
Jeżeli pracownica urzędu radzi wyjechać za granice po lepsze życie,niech pani nie liczy w przyszlości na emeryturę,bo nie bedzie komu na nią pracować. Tu jest nasza ojczyzna o którą walczyli nasi dziadkowie i za nia gineli,tu powinnismy mieć pomoc w trudnych sytuacjach,a nie głupie rady,takich pracowników powinno się zwalniać natychmiast.
16:43 | 08.04.2014
Interwencja 08-04--2014
dodał: stasia265 Odpowiedz
W jakim kraju my zyjemy zeby pracownik GOPS lub MOPS mowil ludziom potrzebujacym pomocy ze "JEDYNYM WYJSCIEM Z SYTUACJI JEST WYJAZD ZA GRANICE" O zgrozo czy 1989 roku dostalismy nadzieje na lepsze zycie? Dlaczego pracownik pomocy spolecznej nie zalatwil do tej pory pracy na stale dla ojca tej rodziny. Zasilek rodzinny co to za laska? Zasilek okresowy czy jeszcze inny. No ale ta pani oczywiscie ma prace posiada stala pensje i sie nie martwi. Strasznie Ci ludzie cierpia, ale najwyzszy czas cos zmienic.
21:31 | 06.04.2014
prawo jazdy
dodał: bober Odpowiedz
jadząc samochodem osobowym w Lubline pomyliłem drogę i zawróciłem. Po przejechaniu ok. 600m (jest udokumentowano) zostałem zatrzymany przez radiowóz i postawiono mi zarzut wykroczenia w ruchu drogowym (gdzie zawróciłem miał stać znak: zakaz wjazdu)Znaku nie było, a policjant pomylił nazwę ulicy (jak się potem wyjaśniło)Po ok.3 tygodni policjant zmienia zeznania. Oskarża mnie jeszcze o zaciemnianie szyb samochodowych (ocenił na "oko"), nie kierując mnie do diagnosty, tylko zabiera mi dowód rejestracyjny, nie kwitując niczego.Sprawa jest w sądzie. Jeśli kłamstwo i krętactwo policjanta przekona sąd to grozi mi utrata prawa jazdy. za ilość punktów karnych. Ja nie jestem winny.Proszę o pomoc.Mam zdjęcia tej ulicy i znaku zakazu wjazdu niema.
17:08 | 31.03.2014
INTERWENCJA
dodał: ELŻBIETA Odpowiedz
JAK MOŻNA POKAZYWAĆ KOGOŚ KTO PODSZYWA SIĘ POD COKOLWIEK I PYTA DLACZEGO COŚ SIĘ WYDARZYŁO? KOBIETA, KTÓRA DECYDUJE SIĘ NA CIĄŻĘ W PÓŹNYM WIEKU SWOIM I MĘŻA SAMA SKAZUJE SIĘ NA ŚMIERĆ. ŚMIERĆ OKOŁO PORODOWA O KTÓREJ MOWA WYSTĘPUJE TAM GDZIE JEST PRZEKROCZONY WIEK POWYŻEJ 30 LAT BEZ WZGLĘDU NA PŁEĆ RODZICÓW, PROBLEMY GENETYCZNE, NISKA INTELIGENCJA TJ. WYKSZTAŁCENIE, DZIETNOŚĆ POWYŻEJ TRZECIEGO DZIECKA, PRZYCZYM KOLEJNE DZIECKO ZAWSZE JEST NARAŻONE NA BEZGENOWOŚĆ. ZA ŚMIERĆ ODPOWIADAJĄ RODZICE DZIECKA.