Hell's Kitchen – Piekielna kuchnia

kulinarne show

Hell's Kitchen – Piekielna kuchnia

To nie jest program dla słabeuszy. Kulinarny kunszt, wyścig z czasem, gigantyczny stres i presja. Emocje na granicy histerii, walka z sobą w dążeniu do przygotowania perfekcyjnego dania. To i wiele innych wyzwań czeka za drzwiami najsłynniejszej restauracji na świecie „Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia”. Kto wytrzyma presję jaką będzie wywierać na uczestnikach Wojciech Modest Amaro - polski Gordon Ramsay? Kogo pochwali, a kogo zmiażdży?

 

“Hell's Kitchen” błyskawicznie osiągnął międzynarodowy sukces. Do tej pory ten jakże popularny format firmy ITV zrealizowano w 15 krajach na całym świecie, m. in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Belgii, Rumunii, Rosji oraz na Litwie i Ukrainie. Amerykańska wersja jest fenomenem na światową skalę! Zrealizowano aż 11 sezonów, w których gospodarzem jest kontrowersyjny Gordon Ramsay. Z 11 sezonów, co najmniej jeden został sprzedany do każdego kraju na świecie. W Stanach Zjednoczonych “Hell's Kitchen” cieszy się tak dużą popularnością, że w przygotowaniu jest już kolejna seria. Podobnie jest we wszystkich krajach, do których sprzedano format. - “Hells Kitchen” jest jednym z naszych najpopularniejszych reality show i zawarte umowy potwierdzają jego nieustającą popularność. Format wchodzi na kolejne rynki. Jest wysoko oceniany w rankingach oraz ponownie realizowany na obecnych obszarach nadawania - powiedział Mike Beale, dyrektor międzynarodowych formatów w ITV Studios. Teraz nadszedł czas na polską edycję.

 

Zapraszamy na pierwszą polską edycję najsłynniejszego kulinarnego reality show - „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia” z udziałem Wojciecha Modesta Amaro, który jest niekwestionowany autorytetem na polskim rynku kulinarnym i najbardziej uznanym polskim kucharzem na świecie. To on jako pierwszy i jedyny w Polsce zdobył dla swojej restauracji „Atelier Amaro” prestiżową gwiazdkę Michelin. Kuchnia jest dla niego prawdziwym żywiołem. Perfekcjonista i wizjoner - na nowo definiuje polskie dania. Jest gwiazdą gastronomii, niektórzy mówią o nim: polski Gordon Ramsay, doktor House polskiej kuchni, a nawet nazywają papieżem naszej kuchni. Przed uczestnikami najbardziej piekielnego programu w historii polskiej telewizji nie lada wyzwanie, bo muszą stanąć z nim twarzą w twarz! Wojciech Modest Amaro dał się już poznać widzom Telewizji POLSAT w kulinarnym show "TOP CHEF". Jako przewodniczący jury, ocenia pracę profesjonalnych kucharzy. Tym razem czeka go dużo większe wyzwanie, ponieważ w kulinarnym reality show "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" będzie miał do czynienia również z amatorami. Przez kilka tygodni uczestnicy "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" będą zdobywać mistrzowskie umiejętności pod jego nadzorem. W realizacji tego piekielnie trudnego zadania będzie mu pomagać dwóch piekielnie zdolnych kucharzy - uczestników pierwszej polskiej edycji "TOP CHEF": Piotr Ślusarz i Dariusz Kuźniak. Z odcinka na odcinek okaże się, który z uczestniców "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia" wytrzyma starcie z pierwszym polskim zdobywcą gwiazdki Michelin i tym samym wygra główną nagrodę – 100 tys. złotych i pracę w „Atelier Amaro”.

 

14 uczestników wybranych w drodze castingu czeka mordercza praca w najgorętszej i najbardziej piekielnej kuchni w Polsce. Czekają na nich wyzwania, nagrody i kary. Przed nimi 10 tygodni prawdziwej szkoły życia, chwile triumfu, ale jeszcze więcej potu i łez. Na początek, w błyskawicznym tempie, będą musieli przygotować popisowe dania. Następnie zostaną podzieleni na dwie grupy: Czerwonych i Niebieskich, i od tej chwili rozpocznie się zacięta walka między zespołami w kuchni. Przez kilka tygodni uczestnicy będą zdobywać mistrzowskie umiejętności pod nadzorem Wojciecha Modesta Amaro i rywalizować o nagrodę główną. Żeby wygrać muszą mieć naprawdę mocne nerwy, bo przed nimi stres, walka i emocje bliskie temperatury wrzenia. Nikt nie wymaga, by byli zawodowcami, powinni jednak mieć tę jedną jakże cenną cechę - pasję do gotowania. Muszą pracować pełną parą i być gotowi na wszystko, bo w kuchni wybitnego kucharza Wojtka Amaro, wszystko musi działać jak w zegarku. Wytrzymałość psychiczna, predyspozycje do pracy z perfekcyjnym i wyjątkowo wymagającym szefem oraz przygotowanie na falę miażdżącej krytyki to cechy zwycięzcy tego programu.

 

Będą musieli sprostać wysokim standardom bezwzględnie perfekcyjnego szefa kuchni – Wojciecha Modesta Amaro, który będzie oceniał smak, styl, wygląd serwowanych potraw oraz umiejętności techniczne i pracę zespołową. Czy uda im się uniknąć paniki? Czy przygotowane przez nich dania trafią na stoły gości, a może wylądują w koszu na śmieci? Zawodnicy będą musieli szybko ujawnić swój talent. Najgorsi z nich zostaną stopniowo eliminowani z gry. Jeśli przetrwają, to będzie jeszcze gorzej! Dla wielu - zacznie się prawdziwy koszmar, bo szef nie będzie niczego im ułatwiał i z pewnością upokorzy nawet najbardziej pewnych siebie zawodników. Każdy z nich musi radzić sobie z presją. Uczestnicy programu na pewno będą ambitni i przekonani, że mają talent i niezbędne doświadczenie w kuchni . Ale czy wystarczy im motywacji i woli walki, by udowodnić, że rzeczywiście są najlepsi i zasłużyli na wielką życiową szansę? Wszystkiego dowiemy się w Telewizji POLSAT!

 

Z odcinka na odcinek szef Amaro będzie nagradzał zwycięską drużynę, natomiast przegrana zostanie przez niego ukarana. Po morderczej pracy w kuchni, uczestnicy odpoczną w specjalnie dla nich stworzonym domu, usytuowanym przy restauracji „Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia”. W tym domu będzie odwiedzał ich wyjątkowy doradca i opiekun - mistrz sztuki kulinarnej, Kurt Scheller. Będzie służył uczestnikom dobrymi radami i wskazówkami kulinarnymi, ale przede wszystkim będzie egzekwował karę nałożoną na przegranych. Adepci sztuki kulinarnej będą mogli skorzystać z jego fachowej pomocy, jak dobrze wybrać i przygotować składniki potraw, jak je doprawiać, jak długo gotować, smażyć, czy w jakiej temperaturze piec. Niewykluczone, że mistrz odkryje przed uczestnikami interesujące, kulinarne tajniki.


Producentem wykonawczym programu jest firma Jake Vision. Za reżyserię i scenariusz odpowiadają Jan Kępiński i Michał Brożonowicz.

 

Sponsorzy:

 

 

 

 

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 291Dodaj nowy wątek
09:07 | 19.07.2014
nowa edycja
dodał: słupsk Odpowiedz
z tego co wiem to na dniach nowi kandydaci kończa nagrania do nowej edycji! na dniach wracaja do domu, byli tam miesiac :)
21:49 | 17.06.2014
2 edycja
dodał: kaja Odpowiedz
kiedy będzie emitowana 2 edycja?
18:32 | 14.06.2014
Łukasz Kawaller
dodał: Artur Lipinski Odpowiedz
Gdyby Łukasz Kawaller nie wygrał -cała produkcja Hells Kitchen została by oskarżona o antysemityzm.... a w Polsacie to by nie przeszło
16:49 | 14.06.2014
amaro to osioł
dodał: fish Odpowiedz
co za tępa pała wybrała łukasza
19:58 | 11.06.2014
Gargamel
dodał: Amaro Odpowiedz
Gargamel wygrał.
10:03 | 11.06.2014
paulinka
dodał: joanna Odpowiedz
Za Sylwia nie przepadam ale po slowach pauliny zrobilo mi sie jej zal. lukasz i paulina sa warci siebie.
09:49 | 11.06.2014
Nieco żal
dodał: Bogo Odpowiedz
Szczerze, to finał był chyba jedynym odcinkiem gdzie rzeczywiście było jakieś napięcie. Pomijam "telenowelowy" dramat na otwarcie samego finału. Kibicowałem Sylwi, bo jej droga była cięższa i sytuacja gorsza, nie mniej zwycięstwo Łukasza uważam za zasłużone. Jestem pewien, że "Kurze Domowej" krzywda się nie stanie i szybko ktoś zaopiekuje się osobą z takim talentem.
09:40 | 11.06.2014
paulina
dodał: melcia Odpowiedz
Zgadzam się co do Pauliny.Jak stwierdził sam Amaro zachowała się nieprofesjonalnie. Jeśli nie chciała być w drużynie Sylwii to mogła to wyrazić w lepszy sposób. A tak pokazała jaka jest naprawdę , maska opadła. Od początku było w niej coś co mi się nie podobało. sam jej widok podnosił ciśnienie. Fałszywa i butna. Dobrze że Amaro ją wyrzucił.
09:10 | 11.06.2014
Wygrana
dodał: Kasia Odpowiedz
Niestety moje drogie Panie to Panowie kucharze są bardziej zorganizowani i opanowani w kuchni dlatego wygrana słuszna. Po drugie Sylwia zagrała nieuczciwie, bo nawet jeśli Łukasz z Pauliną stworzyli by silną grupę to nie powinna ich rozdzielać. Nie zgadzam się z szefem Amaro, że Goście są ważniejsi w tej chwili - to był finał gry a nie zwykła obsługa. A jak on by podszedł do tego, gdyby jego żona miała grać w przeciwnej drużynie? Paulina zachowała się prawidłowo chociaż zbyt impulsywnie. Po za tym Sylwia i Kasia to były dwie najbardziej złośliwe kobiety w tej kuchni i po trupach dążyły do celu. Osobiście w finale widziałbym bardziej Agatę może młoda ale nie taka złośliwa. Po za tym Sylwia biorąc Paulinę do zespołu dużo ryzykowała, bo to ona mogła sabotować. Ale moi mili to tylko program Może ja się teraz zgłoszę mam męża zawodowego kucharza podszkoli mnie trochę i do zabawy w gotowanie. Boże chroń szefa Amaro dopiero by się na wkurzał przy mnie. Pozdrawiam wszystkich.
08:13 | 11.06.2014
Gratuluję Sylwi! wygrała więcej niż Łukasz
dodał: Małgosia Odpowiedz
Pani Sylwio -gratuluję sukcesu chociaż to nie Pani wygrała (kibicowałam Pani). Udowodniła Pani, że amator może być lepszy niż zawodowiec. Bo cóż to za konkurencja, gdy Łukasz jest zawodowym kucharzem. Wygrała Pani więcej niż Łukasz, bo swoją pasję zamieniła Pani w sukces. Tak, finał to już sukces. Dla mnie wygrała Pani, pozdrawiam