Biblia

serial religijny
PREMIERA


sobota
20:05

Biblia

„Biblia” to nowy serial epicki, który prezentuje najpopularniejsze opowieści z najbardziej znanej księgi w historii ludzkości. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i przymierza, jakie przez Mojżesza i Abrahama zawarł z nim Bóg-Jahwe, oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

„Biblia” (2013) ożywia najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia, te niezapomniane opowieści rozwijają się w pełne żywiołowej akcji i wygenerowane z pomocą sprzętu cyfrowego obrazy filmowe, które oferują nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych - judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej. Najnowsza adaptacja „Biblii” otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień – do nagrody Emmy 2013.

 

„Biblia” to produkcja telewizyjna, ale zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym, a przy tym z drobiazgową, dokumentalną dbałością o prawdę historyczną w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa. W scenie, otwierającej serialową „Biblię”, poznajemy pochodzenie wszechświata i człowieka. Adam i Ewa zostają wypędzeni z raju. Arką Noego miotają fale potopu. Na wezwanie Boga Abraham (Gary Oliver) wraz ze swoją rodziną opuszcza Mezopotamię - udają się przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. Kilka wieków późnej Mojżesz (William Houston) wyprowadza Izraelitów z niewoli egipskiej. Ich wiara zostaje nagrodzona i wody Morza Czerwonego rozstępują się przed nimi, by mogli ujść pościgowi rydwanów faraona. Następnie na górze Synaj Mojżesz zawiera z Jahwe przymierze, a Dekalog spisuje na kamiennych płytach.

 

„Biblia” (2013) to wyjątkowa produkcja telewizyjna i współtworzyło ją wielu uznanych twórców filmowych. Jej pomysłodawcami i producentami wykonawczymi byli: amerykański producent, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała w tym serialu jedną z głównych ról. Autorem poruszającej oprawy muzycznej był Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). Premiera tego miniserialu miała miejsce na amerykańskim kanale dokumentalnym History Channel i był to wielki sukces. Padł rekord oglądalności, bowiem pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 milionów Amerykanów.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 33Dodaj nowy wątek
11:32 | 01.11.2013
Odcinki
dodał: Robert Odpowiedz
Siemanko ile biblia na polsacie ma odcinków ??? czekam na odpowiedź!
08:25 | 02.11.2013
Odp.: Odcinki
dodał: konrad123
jest 10 odcinków
21:02 | 02.11.2013
Odp.: Odcinki
dodał: luzak
zanim coś napiszesz dowiedz się jak jest na prawdę, "Biblia" to 5-odcinkowy serial zrealizowany z wielkim rozmachem inscenizacyjnym"
20:11 | 31.10.2013
Dajcie powtórki !!!
dodał: JOJO Odpowiedz
Szanowny Polsacie wrzuć ten film na iple !
22:07 | 27.10.2013
powtórka
dodał: Kinga Odpowiedz
Proszę o informację, gdzie można zobaczyc powtórki odcinków? Dlaczego nie na dostepnej Biblii na Ipli ?
21:48 | 26.10.2013
Soundtrack!
dodał: Greg Wu Odpowiedz
Ludzie, bez względu na wyznanie i wasze komentarze, błagam was o soundtrack... prosze o przesłanie, lub jakąkolwiek wzkazówke w tym kierunku na adres gregwall@o2.pl pozdrawiam ;)
00:05 | 24.10.2013
sobota
dodał: arunia Odpowiedz
powturki powinny byc w nioedziele bo w sobote jest gala boksu czesto
22:33 | 25.10.2013
Odp.: sobota
dodał: Pragmatyk I.
arunia, włącz, proszę sprawdzanie pisowni. Od dłuższego juz czasu powtórka pisze się przez ó nie przez takie jak Ty napisałeś. Przepraszam, ale mnie to przeszkadza.
08:15 | 26.10.2013
Odp.: sobota
dodał: truskawka
to boks jest ważniejszy od religii ? nie jesteś katolikiem ?!
17:40 | 20.10.2013
napisz dla nieszłyszących
dodał: S.Mleko Odpowiedz
Jesteśmy ciekawa, prośba każdy serial z napisz dla niesłyszących.Dziękuję
16:47 | 20.10.2013
kiedy będą powtórki?
dodał: azucena Odpowiedz
kiedy będą powtórki?
12:02 | 20.10.2013
powtórka
dodał: powtórka Odpowiedz
Większa oglądalność byłaby w niedzielę, ponieważ w sobotę różnie ludzie spędzają czas, niedziela też bardziej pasuje do chociażby samego tytułu, więc chociaż powtórki powinny się pokazać w najbliższym czasie...
08:13 | 20.10.2013
kiedy powtórki
dodał: mira Odpowiedz
Kiedy będzie można obejrzeć powtórkę każdego z odcinków serialu?
22:17 | 19.10.2013
Biblia
dodał: onaOn Odpowiedz
Film zapowiada się super...gdyby nie te reklamy co 20-30 minut!!! Ludzie jak mozna przerywać taki film reklamami padpasek, płynu do prania czy makaronu :/ aż krew mi się w żyłach gotowała jak usłyszałam to "its a beautiful Day" ! Szkoda ze to serial i jest przerwany takimi bzdurami bo musi na siebie zarobić :/ Jeżeli chodzi o sam film to jak najbardziej jestem na TAK!