Biblia

serial religijny

wtorek
20:05

Biblia

„Biblia” to nowy serial epicki, który prezentuje najpopularniejsze opowieści z najbardziej znanej księgi w historii ludzkości. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i przymierza, jakie przez Mojżesza i Abrahama zawarł z nim Bóg-Jahwe, oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

„Biblia” (2013) ożywia najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia, te niezapomniane opowieści rozwijają się w pełne żywiołowej akcji i wygenerowane z pomocą sprzętu cyfrowego obrazy filmowe, które oferują nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych - judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej. Najnowsza adaptacja „Biblii” otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień – do nagrody Emmy 2013.

 

„Biblia” to produkcja telewizyjna, ale zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym, a przy tym z drobiazgową, dokumentalną dbałością o prawdę historyczną w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa. W scenie, otwierającej serialową „Biblię”, poznajemy pochodzenie wszechświata i człowieka. Adam i Ewa zostają wypędzeni z raju. Arką Noego miotają fale potopu. Na wezwanie Boga Abraham (Gary Oliver) wraz ze swoją rodziną opuszcza Mezopotamię - udają się przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. Kilka wieków późnej Mojżesz (William Houston) wyprowadza Izraelitów z niewoli egipskiej. Ich wiara zostaje nagrodzona i wody Morza Czerwonego rozstępują się przed nimi, by mogli ujść pościgowi rydwanów faraona. Następnie na górze Synaj Mojżesz zawiera z Jahwe przymierze, a Dekalog spisuje na kamiennych płytach.

 

„Biblia” (2013) to wyjątkowa produkcja telewizyjna i współtworzyło ją wielu uznanych twórców filmowych. Jej pomysłodawcami i producentami wykonawczymi byli: amerykański producent, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała w tym serialu jedną z głównych ról. Autorem poruszającej oprawy muzycznej był Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). Premiera tego miniserialu miała miejsce na amerykańskim kanale dokumentalnym History Channel i był to wielki sukces. Padł rekord oglądalności, bowiem pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 milionów Amerykanów.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 41Dodaj nowy wątek
19:34 | 12.07.2014
powtórki
dodał: slender Odpowiedz
proszę o powtórkę odcinków od 1 do 5. Bardzo Proszę czekałem na ten serial 3 miesiące. :) :) :)
19:21 | 07.01.2014
Powtórka
dodał: janek Odpowiedz
Proszę o powtórkę serialu. Mam telewizor więc Full HD będzie ok. Na ipli nie da się oglądać , jakość maaaarna.
18:25 | 17.11.2013
ipla
dodał: Malina Odpowiedz
Proszę!! wrzućcie na iplę! Bardzo ciekawy serial a przegapiłam trochę odcinków, z chęcią bym je obejrzała. Proszę!
15:46 | 17.11.2013
biblia film
dodał: akka Odpowiedz
Wiele razy widziałam filmy o tematyce biblijnej ale ten serial był na swój pozytywny sposób inny. Klimat podobny do książki którą czytałam jakiś czas temu "Podążając za Panem" o współczesnym niewierzącym małżeństwie, które trafia w czasy Jezusa.
12:34 | 17.11.2013
Powtórka
dodał: ola354 Odpowiedz
Gdzie Mogę Obejrzeć Odcinek 4 Filmu Biblia !!! Ważne :C
15:30 | 16.11.2013
ipla
dodał: kasia Odpowiedz
chaialabym obejrzec ten serial, niestety nie mam takiej moziwosci poniewaz nie mam telewizora, dlatego prosze o umieszczenie go na ipli
16:30 | 17.11.2013
Odp.: ipla
dodał: Seba
Powtórka Biblii. Niesamowity film, chce go jeszcze raz zobaczyc.
20:54 | 15.11.2013
powtórka BIblii
dodał: iwka Odpowiedz
Przyłączam się do apelu o ponowną emisję Biblii. Bardzo ciekawy serial, chętnie oglądany przez całą rodzinę. Szkoda, że jest emitowana w weekend. Chętnie obejrzymy przegapione odcinki, a nawet powtórki już obejrzanych. Możliwość obejrzenia w necie też bardzo mile widziana:)
23:25 | 01.07.2014
Odp.: powtórka BIblii
dodał: kozlowski 7
biblii
16:24 | 10.11.2013
APEL O POWTÓRKI!
dodał: katarina Odpowiedz
Proszę, żeby udostępnić gdzieś jeszcze ten serial na IPLE, albo w niedziele, bo sobota wieczór to taki czas, ze nie zawsze da się wszystko obejrzeć ! PROŚBA O UDOSTEPNIENIE TEGO SERIALU W NECIE ALBO W NIEDZIELE W CIAGU DNIA! dziekuje:)
19:11 | 11.11.2013
Odp.: APEL O POWTÓRKI!
dodał: kamil
Też bym się zgodził z tym żeby Biblia była powtórzona albo wsadzona do Ipli, ale serial nie może być powtórzony w ciągu dnia, bo jest od 16 lat!
15:29 | 10.11.2013
prośba o powtórkę
dodał: TERA Odpowiedz
Prosimy o powtórkę serialu, gdzie można zobaczyć jeszcze raz, ja parę odcinków oglądnełam, ale moja rodzina nie i chcą zobaczyć .Bardzo proszę o dodanie na IPLE!
09:17 | 10.11.2013
powtórki
dodał: janka Odpowiedz
Również przyłączam się do prośby o powtórzenie,nie mogłam zobaczyć 4 odcinka.