Biblia

serial religijny
PREMIERA


sobota
20:05

Biblia

„Biblia” to nowy serial epicki, który prezentuje najpopularniejsze opowieści z najbardziej znanej księgi w historii ludzkości. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i przymierza, jakie przez Mojżesza i Abrahama zawarł z nim Bóg-Jahwe, oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

„Biblia” (2013) ożywia najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia, te niezapomniane opowieści rozwijają się w pełne żywiołowej akcji i wygenerowane z pomocą sprzętu cyfrowego obrazy filmowe, które oferują nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych - judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej. Najnowsza adaptacja „Biblii” otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień – do nagrody Emmy 2013.

 

„Biblia” to produkcja telewizyjna, ale zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym, a przy tym z drobiazgową, dokumentalną dbałością o prawdę historyczną w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa. W scenie, otwierającej serialową „Biblię”, poznajemy pochodzenie wszechświata i człowieka. Adam i Ewa zostają wypędzeni z raju. Arką Noego miotają fale potopu. Na wezwanie Boga Abraham (Gary Oliver) wraz ze swoją rodziną opuszcza Mezopotamię - udają się przez pustynię w poszukiwaniu Ziemi Obiecanej. Kilka wieków późnej Mojżesz (William Houston) wyprowadza Izraelitów z niewoli egipskiej. Ich wiara zostaje nagrodzona i wody Morza Czerwonego rozstępują się przed nimi, by mogli ujść pościgowi rydwanów faraona. Następnie na górze Synaj Mojżesz zawiera z Jahwe przymierze, a Dekalog spisuje na kamiennych płytach.

 

„Biblia” (2013) to wyjątkowa produkcja telewizyjna i współtworzyło ją wielu uznanych twórców filmowych. Jej pomysłodawcami i producentami wykonawczymi byli: amerykański producent, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała w tym serialu jedną z głównych ról. Autorem poruszającej oprawy muzycznej był Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). Premiera tego miniserialu miała miejsce na amerykańskim kanale dokumentalnym History Channel i był to wielki sukces. Padł rekord oglądalności, bowiem pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 milionów Amerykanów.

[]

KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 33Dodaj nowy wątek
15:30 | 16.11.2013
ipla
dodał: kasia Odpowiedz
chaialabym obejrzec ten serial, niestety nie mam takiej moziwosci poniewaz nie mam telewizora, dlatego prosze o umieszczenie go na ipli
20:54 | 15.11.2013
powtórka BIblii
dodał: iwka Odpowiedz
Przyłączam się do apelu o ponowną emisję Biblii. Bardzo ciekawy serial, chętnie oglądany przez całą rodzinę. Szkoda, że jest emitowana w weekend. Chętnie obejrzymy przegapione odcinki, a nawet powtórki już obejrzanych. Możliwość obejrzenia w necie też bardzo mile widziana:)
16:24 | 10.11.2013
APEL O POWTÓRKI!
dodał: katarina Odpowiedz
Proszę, żeby udostępnić gdzieś jeszcze ten serial na IPLE, albo w niedziele, bo sobota wieczór to taki czas, ze nie zawsze da się wszystko obejrzeć ! PROŚBA O UDOSTEPNIENIE TEGO SERIALU W NECIE ALBO W NIEDZIELE W CIAGU DNIA! dziekuje:)
19:11 | 11.11.2013
Odp.: APEL O POWTÓRKI!
dodał: kamil
Też bym się zgodził z tym żeby Biblia była powtórzona albo wsadzona do Ipli, ale serial nie może być powtórzony w ciągu dnia, bo jest od 16 lat!
15:29 | 10.11.2013
prośba o powtórkę
dodał: TERA Odpowiedz
Prosimy o powtórkę serialu, gdzie można zobaczyć jeszcze raz, ja parę odcinków oglądnełam, ale moja rodzina nie i chcą zobaczyć .Bardzo proszę o dodanie na IPLE!
09:17 | 10.11.2013
powtórki
dodał: janka Odpowiedz
Również przyłączam się do prośby o powtórzenie,nie mogłam zobaczyć 4 odcinka.
14:48 | 09.11.2013
Powtórki
dodał: Ina111 Odpowiedz
Biblia to świetnie zrobiony serial! Kiedy będą puszczane powtórki dla tych którzy niestety nie mogli obejrzeć premiery? Chętnie obejrzałabym całość od początku :)
09:43 | 09.11.2013
Powtórka
dodał: Sławek Odpowiedz
Dajcie proszę powtórki lub dodajcie na IPLE
18:56 | 08.11.2013
NA IPLA
dodał: GOLKA23 Odpowiedz
KOCHANY POLSACIE WRZUĆ TEN SERIAL NA IPLA ;)LUDZIE CHĘTNIE OBEJRZĄ JESZCE RAZ I CI KTÓRZY NIE WIDZIELI. A W TYM JA OSTATNIEGO ODCINKA ;)
19:58 | 06.11.2013
Biblia na Ipli
dodał: Niki Odpowiedz
Błagam Ipla dodajcie odcinki które były tydzień temu i dawniej. Błagamy fani którzy nie mogli oglądać poprzednich odcinków. Jeszcze raz prosimy.
20:10 | 02.11.2013
Biblia na Ipli
dodał: Lenka Odpowiedz
Koniecznie na iplę!